Recommended Posts

evo mene ljudi opet...od kada sam kupio ovaj auto ja sam vise na forumu nego u njemu ali kako bi se inace druzili:)))...elem, menjao sam zimus hladnjak i drzao je kolicinu antifriza kao sto sam mu sipao, presao sam nekih 1000 km poslednjih 20tak dana i slucajno da proverim ocekujuci pun hladnjak a ono ljudi opet sam dosuo 1 litar vode....pa ubicu se majke mi...ima li neko predlog, imam utisak da nisam 'smrtno' zavio poklopac vec sam ga nesto lakse odvio (i to je prilicno jako bilo)...imam utisak da pomalo pusta na onom plasticnom rezervarcicu, da li se to nekako moze dihtovati ili slicno da ne kupujme opet hladnjak, 70 evra!...hvala unapred prijatelji!!!

Link to post
Share on other sites

Ako se sam snalazis sa alatom uradi sledece:

Odi do dobre farbare i kupi Saratoga liqui metal( tecni metal)500dinkica

Ispusti antifriz na donjem sarafu u neku plitku a siroku posudu

Skini creva i skini hladnjak

Onda napuni neku staru kadu ili posudu vodom i stavi hladnjak unutra

Vodi racuna da je ceo hladnjak sa posudom potopljen

Pre potapanja necim zatvori sve rupe gde idu creva

Onda kompresorom naduvaj malo hladnjak( mnogo je bitno da ne nabijes veliki pritisak jer mozes ostati bez ladnjaka)

Mozes i pumpom za gume ali je malo jebeno ako nema ko da ti duva :lol:

Iz ladnjaka ce poceti mehurici da izlaze sa mesta gde je ostecenje ili pukotina( ako nema onda ti gubi vodu negde drugde Nije Ladnjak)

A ako ima, onda lepo osusi i ocisti mesto gde pusta, lepo osmirglaj sitnim paprom i odmasti ako ima ulja i slicno( mnogo je bitno da je mesto dobro obradjeno)

Onda otvoris Saratoga magicni lepak jednu tubu i na nekoj plastici istisnes malo mase , onda iz druge tube istisnes istu kolicinu i srafcigerom dobro pomesas te komponente

Kad se to sjedini i dobije jednaku boju nanesi u manjim kolicinama na ranjeno mesto

Kad mislis da si prekrio ostecenje opet zatvori sve rupe na ladnjaku i napravi vakum u njemu

Ja obicno povucem ustima ali samo malo, kolko da tecni metal udje u rupicu iz koje ladnjak pusta vodu

Posle 3 sata mozes da ispitas ladnjak na isti nacin, znaci potapanjem u vodu

Ak ne pusta montiraj

Sipaj antifriz i vodu

OZRACI sistem

Nemoj da ga forsiras prva 24h dok se tecni metal skroz ne stegne, jer pumpa pravi veliki pritisak i moze da izduva lepak

Nakon toga teraj

i molim modove da obrisu post iznad ovog, nesto sam se zajebal, fala.

Link to post
Share on other sites

E HVALA TI BRATE!!!!....na zalost (ili na srecu) video sam da kod kucista za filter ulja siba tanki mlaz vode pa cu sada ici kod majstora a ko nije do toga onda cu probati ovu izuzetnu tehniku koju si mi rekao...hvala jos jednom!!!

Link to post
Share on other sites