Recommended Posts

Ako neko zna sta je u pitanju i zna ko moze da popravi neka pomogne jer ce u suprotnom auto biti poliven benzinom i zapaljen ispred zgrade.... Stuca mi auto izmedju 1500-2000 obrtaja, pre je stucao izmedju 1000-1500, pa sam nosio bosh pumpu na stelovanje, pa sad radi ovako... Zamenio sam Bosh pumpu, menjao turbinu i jos dosta gluposti odradio pukao boga oca para itd.... Na dijagnostici izbacuje kvarove sa kodovima 10,12,25,142 i 144 sve je vezano nesto za elektriku, a elektrika bosh pumpe je u redu, tako da pomagajte molim vas, stoji mi auto vec par meseci zbog toga...

Link to post
Share on other sites

Polako, polako i bez nervoze.

Koji je ovo skener?

Kada bih imao OBD kodove, sve bi mi bilo jasno. Ovako je dosta tesko jer ne znam koji uredjaj je koristio majstor.

Link to post
Share on other sites

Vidi uradi mu selfdiagnostic, skoro smo radili na jdenom 525tds-u samo karavan je bio. Kontakt pa 5 puta papucom gasa do kraja u intervalima od po 1s. Ispisivace ti kodove na OBC-u. Vidi koje kodove ce da ti prijavi pa ih okaci ovde. Imas pumpu u samom rezervoaru koja ima mali pritisak, moze biti vrlo lako da je ona zaprljana i sito oko nje. Znam da kada se ona zaprlja auto vrlo lose radi na leru i gasi se kada treba da primi gas. Dizel je to. Pumpu sam mozes da izvadis i pregledas je.

Link to post
Share on other sites

Pazi druze imao sam identican problem na TDS samo sto mi je auto u pocetku stucao od 3000-3500 pa posle 1500-2000.Isto su mi govorili majstori koje ne zelim da napominjem , turbina; elektronika bosh pumupe itd... Proveri pumu u rezervoaru.Meni je bio problem do prljavog goriva dok ga nisam istroiso i sipao novo vise nije stucao i vukao fals vaduh.

Link to post
Share on other sites

Da zaboravio sam obavezno napuni rezerovar do kraja(vredi pokusati, jer mi to rekao majstor iz kraja koji neradi bmw-a i moj problem koji je par dana trajao je nestao), sa srecom

Link to post
Share on other sites

Ma jes gde da puni covek sad 80l.... D2 ce do petka da izgura na 80din. + ekonomska kriza+svinjski grip....

Salu na stranu, to sto ce da puni moze jdino da bude kratkorocno resenje. Mulj i talog ostaju. Svi koji voze dizelajke znaju kako je kod nas "cist" dizel.

K'o sto ti rekoh ja gore, zasuci rukave i izvadi sito i pumpu ocisti je pa probaj. To sam mozes i nista te ne kosta, pa ako nece, nece idi dalje posle. Vidi i tu selfdiagnostic vidi mozda ti prijavi nesto od koristi. A posle tek razmisljaj o tom paljenju ispred zgrade....

Link to post
Share on other sites
Vidi uradi mu selfdiagnostic, skoro smo radili na jdenom 525tds-u samo karavan je bio. Kontakt pa 5 puta papucom gasa do kraja u intervalima od po 1s. Ispisivace ti kodove na OBC-u. Vidi koje kodove ce da ti prijavi pa ih okaci ovde. Imas pumpu u samom rezervoaru koja ima mali pritisak, moze biti vrlo lako da je ona zaprljana i sito oko nje. Znam da kada se ona zaprlja auto vrlo lose radi na leru i gasi se kada treba da primi gas. Dizel je to. Pumpu sam mozes da izvadis i pregledas je.

Kako ti se radi taj selfdiagnostic, mozda cu ispasti glup ali jel treba da bude prikljucen na nesto ili ne, i sta ti je tacno OBC?

Link to post
Share on other sites
Prije bih rekao da je nesto drugo, jer da je pumpa motor ne bi radio kako treba ni preko 2000 rpm.

Pa ne radi dobro ni preko, ali se ovde bas oseca kako stuca, pre je isao oko 170 sada ne moze ni 100 i gasi se nosntop, cim se zagreje pocne da se gasi, a u leru se muci...

Link to post
Share on other sites
Polako, polako i bez nervoze.

Koji je ovo skener?

Kada bih imao OBD kodove, sve bi mi bilo jasno. Ovako je dosta tesko jer ne znam koji uredjaj je koristio majstor.

Kaze mi on da je to neka Bosch-ova dijagnostika kts550 mu je oznaka, ako ti nesto znaci....

Link to post
Share on other sites

Nisam stručnjak ali mi je drugar imao sličan problem na Vectri C i na kraju su mu utvrdili da mu creva do turbine puštaju, pa mislim da ti je to najlakše da proveriš.

Link to post
Share on other sites
Nisam stručnjak ali mi je drugar imao sličan problem na Vectri C i na kraju su mu utvrdili da mu creva do turbine puštaju, pa mislim da ti je to najlakše da proveriš.

Pogledacu hvala...

Link to post
Share on other sites

S' duznim postovanjem ali jako, jako tesko da je turbina. garant je povezano sa pumpom u rezervoaru. mislim da se simptomi 99% poklapaju

Selfdiag. daj kontakt onda papucicu gasa stisni do kraja i pusti. Tako stiskas i pustas 5 puta za 5 sekundi, znaci potapas gas do kraja 5 puta. Ali da ne predje vereme od 5 sekundi. Na displeju instrument table ili na onom malom displeju pored radia ispisivace ti kodove. To su greske koje auto prijavljuje da ima.

OBC - onboard computer. Zapisi te kodove sto ti izbaci pa cemo videti koje ti greske javlja.

Link to post
Share on other sites
S' duznim postovanjem ali jako, jako tesko da je turbina. garant je povezano sa pumpom u rezervoaru. mislim da se simptomi 99% poklapaju

Selfdiag. daj kontakt onda papucicu gasa stisni do kraja i pusti. Tako stiskas i pustas 5 puta za 5 sekundi, znaci potapas gas do kraja 5 puta. Ali da ne predje vereme od 5 sekundi. Na displeju instrument table ili na onom malom displeju pored radia ispisivace ti kodove. To su greske koje auto prijavljuje da ima.

OBC - onboard computer. Zapisi te kodove sto ti izbaci pa cemo videti koje ti greske javlja.

Nema kodova, ali kada to uradim pocen da trepce narandzasta lampica koja izgleda poput vrha olovke iz koje izlazi kao nesto (kao neka prskalica)... Da nisu dizne?

Link to post
Share on other sites