Recommended Posts

Dobar dan pre svega...imam jedan mali veliki problem, auto mi slabo vuce, slabo prima gas, nije to bas tako slabo ali kao da mu fali 30% snage, m50 24v 520 92 godiste...ja sam ga takvog kupio i navikao se na to misleci da je to tako, ali kada ga je probao covek koji to vise vozi mi je rekao da je kornjaca...menjao sam svecice pre 2 nedelje, a imam i detonacije koje se desavaju i na plinu a i na benzinu? Da li je moguce da dizne ili bobine prave takve stvari...nekada kada idem jednolicnim gasom npr 80. km/h kao da osetim podrhtavanje auta (sve jedno je isto i na plinu i na benzinu) i kao da na delic sekunde 'probije' nesto i on povuce pa opet trom ali je sve to jedva jedva primetno podrhtavanje...UNAPRED HVALA!!!

Link to post
Share on other sites

Kako da znam da je neispravna lulica ili bobina, jel moze bobina na VECOJ TEMPERATURI npr. kada je jako toplo napolje da slabije daje struju? kako da to utvrdim? Pitam jer ne mogu vise da dajem majstorima pare i samo menjam delove zato sto oni nagadjaju da je nesto u pitanju, NE VI ovde nego ovi majstori kod mene!

Link to post
Share on other sites

Ej bre drugare pa mi smo tu blizu:))) ja sam za vikend u Nisu, imam na Elektronskom neke seminare pa bi mozda mogli da se vidimo i da mi pogledas i kazes mozda ako znas u cemu je stvar? Big pozzz

Link to post
Share on other sites

Uh hajde me okreni sutra uvece na mobilni pa da se lepo ispricamo i da ti resim problem,stvarno mrzim da kuckam po tastaturi

Link to post
Share on other sites

063-348-085

Link to post
Share on other sites

obrtaji mi jako malo variraju na leru ali se obicno spuste na 600 o/m, rekao bih da je to ispod neke normale...i posebno mu je izrazen losiji rad sada po toplijem vremenu...sto se tice fals vazduha, ne znam, mozda na onim klapnama za plin?

[url=http://img17.imageshack.us

Link to post
Share on other sites

e pa ljudi ovako: zvao sam BMW Klinika i dobio sam sledece instrukcije -> da poskidam sa usisa plinske elemente i da probam kako ide na'suvom' benzinu, ako to ne pomogne, onda dizne odnosno NJEMU FALI VAZDUHA kako sam ja razumeo, mozda i lambda sonda ali pocecu od ponedeljka posto imam puno obaveza za vikend da eliminisem jedno po jedno pa cu vam javiti, jos jedno pitanje drustvo: pre nekog vremena (ja ne mogu da se setim da li mi auto od tada ide gore nego sada posto ja to i ne gazim, ne volim bas brzu voznju ako me razumete) mi je jedan majstor na plasticnom kucistu za filter vazduha izlomio jednu cuculjku na koju dolazi crevce i hladi nesto, nemam pojma kao da ima neki federcic unutra i onda smo 'budzili' i napravili da vcitavom duzinom voda kruzi bukvalno, da li bi to imalo uticaja i da li je to vakum crevo? GDE SE NALAZE VAKUM CREVA?

sarano2.jpg

sarano1.jpg

Link to post
Share on other sites

pa zasta koristi ovaj forum, valjda da bih prvo probao sam ili makar nesto naucio, ja ako odvezem auto kod majstora sta ce meni a i svima nama sve ovo!?! a majstorom se mogu i ja prozvati a takvih ima mali milion a ja sa razlogom postavljam pitanja ovde...

Link to post
Share on other sites

OK, nisam se osetio prozvanim nego se stavi (a verovatno si i ti bio u toj situaciji) u ulogu da te milion puta majstori 'fortaju', placas delove koji nisu bili pokvareni ali je majstor 'siguran' da je to, i sto je najgore niko od njih ti ne resi problem i ja sam siguran da su ljudi koji posecuju ovaj forum za nase ljubimce (prsti im se pozlatili ko je napravio sajt i udruzenje) iz ocaja puno puta ovde, jednostavno vape za pomoci i onda je bilo koji drugi komentar a da to nije odogovor na postavljeno pitanje suvisan zar ne...a kada ti neko nagovesti makar sta bi moglo biti i normalno da odes posle kod majstora i prakticno ga navedes da proba sa nekim delom od onih koje ti mislis...aj da ne duzim mnogo ali je meni muka vise od mog problema, i znam da je najlakse otici u neki BMW servis i izbrojati 200-300 evrica ali da je meni to 'nista' ja ne bih bio ovde, i HVALA svim dobronamenim i pozrtvovanim ljudima na ovom forumu a posebno KLINKU, DRAGANCETU i moderatorima!

Link to post
Share on other sites

imam utisak da su svi spustili nogu na gas i pobegli od mene da slucajno njhov auto ne dobije neki virus ili gremlina sa mog auta:))...e ovako zbori BMW KLINIK za moj problem: prvo sam danas skinuo difuzor plina i klapna dodatak na protokomeru, povezao sve i probao na cistom benzinu, velika rszlika medjutim auto jos nije u punoj formi, elem, sledeca etapa je pranje dizni, merenje kubikaze pre i posle pranja i razlika ne sme prelaziti 5 jedinica nakon pranja (~85 cm3 za svaku ponaosob), zakacicu ga i na kompjuter pa da vidimo (moje razmisljanje ne Gurua), moram da kupim clip-cliner sredstvo jer sam penzioner na gasu i imam nesagorelih masti na klipovima i malo da ga vozim na benzinu pa da se javim na kontrolu:)))...mozda ce nekome ovo koristiti, pozdrav i HVALA MAJSTORU, Dr. Zoranu na nesebicnoj pomoci!

Link to post
Share on other sites