Recommended Posts

Imam jedan mali problem... Kada je hladan motor tj. prvo paljenje lampica od ulja se ne gasi nekih desetak sekundi i kompijuter ispisuje gresku da je motor bez ulja. Da li to i koliko steti motoru? Svako sledece paljenje je ok,lampica se gasi odmah... Inace u njemu je ulje 10w 40,lukoilovo...da li da sipam 0w 40?

Link to post
Share on other sites

steti sigurno, sad koliko....iz raznoraznih razloga moze to da se desava , zaprljan filter za ulje , los pristisak ulja, to jest pumpa za ulje oslabila, lose ulje, neispravan davac pritiska ulja .....mozda ima jos razloga ja sam se ovih setio

Link to post
Share on other sites

Skini i zameni kuciste filtera za ulje jer u njemu imas nepovratni ventil koji ti sprecava da ulje iz kucista filtera tj filtera da se vrati u karter.Zato ti je problem izrazen samo u prvom paljenju jer mu treba dodatno vreme da pored svih magistrala napuni i kuciste filtera koje bi inace trebalo biti puno,suma sumarum menjaj kuciste ili popravi neispravan ventil na njemu

Link to post
Share on other sites

Problem i dalje postoji....

Sipao sam novo ulje(mobil 10 w 40),promenio filter i pregledao kuciste filtera,ono je u redu,radi kako treba....

Jos neki savet?

Link to post
Share on other sites