Recommended Posts

Imam sper 3.46.....

Posto mi je taj prenos dugacak, hteo bi da ubacim taj sper u neki drugi diff 4.10 ili 3.91??

Prijatelj mi daje obican diff 4.10 sa e30 320i 88-89 god, da li taj sper koji ja imam moze da se ubaci u to kuciste od 320i 4.10????

Ili...., ako ne moze???? gde da nadjem kuciste sa tim prenosom u koje mogu da prebacim moj shper???? :)

Link to post
Share on other sites

prodaje momak na hrvatskom forumu 4.27 sper daje ga za 100 eura i neki obicni dif samo da ti to nebude prekratko za 325 neces driftalicu praviti?

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi bilo prekratko???

To nije neka cena, daj link...

P.S

Uzeo sam malo pre taj 4.10 diff iz 320, manji je i laksi od ovog mog 3.46, da li moze da se prebace prenosni zupcanici iz tog malog kucista u veliko???

Ili kao zadnja solucija, da prebacim shper u moje kuciste na moj prenos 3.72, ali to mi se opet ne svidja jel bi voleo da je bar malo kraci prenos od ovog sada!!!

Link to post
Share on other sites

Od tih starih tipova BMW-a ima 3 velicine kucista, od kojih su 2 isla na E30 (mali i srednji diff, tip 130 i 170), a ovaj veliki tip 210 iako nije isao fabricki takodje moze da se namontira. No nebitno, unutrasnji elementi im nisu medjusobno izmenjivi.

Link to post
Share on other sites

@vlada v6

Sta da radim..., vidis kako ide "ispravan" 325 protiv dva komada 327, shrikove bregaste, pletene grane i ostala cuda!!! ;)

Treba mi kraci diff jer ce ici veci tockovi na auto, a inace volim kratak prenos...

elem....

@206

Hvala na konkretnom odgovoru, verovatno je ovaj moj u tom srednjom kucistu ( 170 )....

@scener

Prodaje se mesecima i ti cutis!!!!!! :lol:

P.S

Juce sam procitao u nekom BMW casopisu da je malo kuciste islo na 316, 318, 320, 318is...

Da li neko zna koji su prenosi i u kom kucistu isli na 323, 324d itd???

Ili neki link sa tim tehnickim detaljima???

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...