Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Da ne bih otvarao novu temu, da se nadovezem na ovu. E30 '88 god. u pitanju, motor M10, pre par dana promenjen glavni kocioni cilindar, poceo da posustaje na 163.000km, manifestovalo se time sto je propadala kocnica u voznji, stavljen novi, sad je to ok. Javio se drugi problem, pedala hvala previse nisko i slabo koci? Ispusten vazduh na sva 4 tocka, pocevsi od najudaljenijeg kocionom cilindru. Pedala i dalje niska...

Jel su se potrosili paknovi i plocice?

Link to post
Share on other sites

Provericu, mada mi se cini, gledao sam, da ne curi ulje, ujutru cu odmah da pogledam.

Ne dobijam pedalu ni na druk, ranije, pre promene cilindra sam dobijao malo na drukanje, sada nista, pedala niska skroz, mogu do patosa da je stisnem.

Auto zakoci kad stisnem do kraja pedalu, ali bukvalno krece da koci mozda tek od pola hoda pedale do poda... :rolleyes:

Kontam da je negde gubitak pritiska ulja u kocnicama cim moze pedala skroz dole, trebala bi da pruza mnogo veci otpor.

Link to post
Share on other sites

Nema abs, dolio sam danas ulje, i dok sipam izlaze baloncici vazduha, predpostavljam iz gl. kocionog.

Videcu da ispustim vazduh iz kocionog i tockova opet pa da vidimo sta kaze. Hvala!

Link to post
Share on other sites

Proveri sa donje strane da li ti vlazi na spoju zvona menjaca i motora - providno ulje. Mozda ti je crkla gumica na donjem cilindru kvacila (ne znam da li je i na tom modelu na zvonu taj cilindar) - to ume da bude boljka a kvacilo koristi isto ulje iz iste posude. Mozda tu gubi kociono ulje i uvlaci vazduh

Izvinjotina ako sam nesto lupio posto ne znam kako to izgleda na E30

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da se nadovezem opet na temu. Pedala kocnice niska opet, kvacilo je skroz ok, ulje ne gubi. Kad je povucena rucna, pedala kocnice je ok, cim se spusti rucna, u voznji je niska pedala. Paknovi? E30 je u pitanju. Jos sam nov pa samo pretpostavljam u cemu moze biti problem. Hvala unapred!!!

Link to post
Share on other sites