e46 320d podrhtava, gubi snagu, gasi se


Recommended Posts

320d, 2000 god.. ponekad ga normalno upalim, vozim, normalno ide, onda odjednom kad stanem npr na semafor ili cekam nekog pocne da podrhtava i oce da se ugasi, onda moram da mu dam jaci gas (preko 3000 obrtaja) inace se gasi automatski... kad se ugasi okrenem kljuc, vergla, moram da dajem puni gas da bi upalio, upali jedva, i opet sve isto, moram puni gas da dajem, kad ubacim u brzinu i krenem auto sve trza, kao da cas prima cas ne prima gorivo.. i to tako traje jedno 10 min, onda odjednom pocne normalno da radi, pali iz prve, prima gas odlicno, sve extra.. i tako na intervale cas radi normalno, cas steka...

iz Podgorice sam inace, vodio sam auto u proteklih 20 dana kod 5 majstora ukupno, od toga 3 serviseri specijalno za BMW, svi imaju svoju pricu.. naslusao sam se svega od 'treba mijenjat filter nafte' , 'crkla ti je pumpa u rezervoar', 'u pitanju je pumpa goriva'... posto sam filtere mijenjao nedavno, pumpu u rezervoar sam stavio novu pa auto opet nije radilo, te dvije mogucnosti sam iskljucio.. ovaj majstor mi sad garantuje da je 99% pumpa od goriva... zanima me kolko bi me kostao remont u Srbiji, i gdje da radim? i usput sto vi mislite o ovome, jel imao ko slicnih problema ?

Link to post
Share on other sites

oni su mi onu u rezervoar, sto dovodi gorivo iz rezervoara do motora promijenili , stavili novu, auto mi je opet stekalo, onda su mi vratili staru i vratili pare.. a sad pricam o ovoj sto vodi gorivo direktno u motor, ova ispod haube.. ako svi majstori zovu ovu prvu 'pumpa u rezervoar' , a ovu drugu 'pumpa od goriva', ne znam kako bih ih ja drugacije zvao .. nadam se da si sad shvatio.. jedan mi je majstor u PG cak rekao da je ovo specificni slucaj i da mi niko u CG nece umjet provalit sto je autu no da idem s njim u Sabac.. posteno od njega sto nije htio da laze i eksperimentise mi sa autom, al ja s ovim autom ne bih smio izac van Podgorice, a ne da idem za Srbiju i da gatam kad ce pocet da se gasi

Link to post
Share on other sites

Heh, common rail pumpa. Ne bih rekao da je to. Prije ce bit neki senzor.

Ona kad crkava, crkava a te cas radi cas ne radi. Rekao bih da je elektronika u pitanju, senzor neki.

Sto kaze dijagnostika? Koje su greske?

Link to post
Share on other sites

meni je Bosch pumpa, a common rail je ja mislim na ovaj noviji model 320d, ovaj od 150 ks...

na dijagnostiku se pokazalo da je u pitanju pumpa u rezervoar, al posto sam je mijenjao i stavljao novu i auto opet nije radilo kako treba.. nije do nje. ljudi bio sam kod 5 majstora do sad i svako ima razlicitu pricu, ne znam vise sto da radim.. imate li broj toga Branka Radulovica u BD, da jos cujem i njegovo misljenje, nemam vise sto izgubit.. jer bojim se da cu na kraj odradit taj remont i puc pare, i na kraj nece bit do Bosch pumpe no do elektronike ovo sto kaze Vili..

Link to post
Share on other sites

Pre vise godina sam terao auto kod njega, zadesio me kvar na letovanju... Fer i korektan majstor a i cini mi se i dobar.

Jos cuvam vizit kartu....

Evo ti broj ako nije promenio

069/ 400 360 Branko Radulovic

1. Proleterska, Budva

Crnogorci ispravite me ako gresim!

Link to post
Share on other sites

rekao mi je da ga zovnem u ponedeljak ujutro da se dogovorimo kad da dodjem , uglavnom ove nedelje cu otic a ako mi on ne bude mogao rijesit problem onda moram ic u srbiju..

Link to post
Share on other sites

evo ovako.. bio sam danas kod Radulovica u bd, objasnio mu sve, ostavio kola i vratio se posle par sati.. covjek mi kaze da ne moze da vjeruje da mi je toliko majstora gledalo auto a da niko nije vidio da mi je relej pumpe goriva potpuno sagoren, ugljenisan.. da je katastrofalan.. zamijenio ga je, nije htio nista da mi naplati nego rekao da vozim auto par dana i ako ne bude bilo nikakvih problema onda je to to pa cu nalecet usput da mu platim nedje. a ako bude problema da opet dodjem da vide sto je s autom.. kacio ga je na dijagnostiku, sve prikazuje da je ok, Bosch pumpa ne prikazuje nikakvu gresku.. nadam se da je sve ovo bilo do tog releja, a evo vidjecemo narednih dana.. hvala za preporuku ovog majstora!

Link to post
Share on other sites

ja sam ti jos prije rekao da otvoris servis u Podgoricu, onda bi Grebovici i Mijo Vukcevic mogli da ugase svoje.. nego prvo da prodje par dana da vidim oce li bit opet problema ili je to bilo to.. a u svakom slucaju svima vama iz Srbije koji dolazite kolima u CG, toplo vam preporucujem da ZAOBIDJETE sve 'majstore' u Podgorici, nego ako imate nekih problema fino kod Radulovica u Budvu. ne zato sto mislim da je on savrsen nego zato sto ovi u PG pojma nemaju i gledace samo da vas pokradu

Link to post
Share on other sites