Recommended Posts

Auto je e36, 318tds, 96 god. Motor je u dosta losem stanju, Gubi dosta ulja, malo losije vuce uzbrdo... Ali problem je sledeci, palio je ok, sve do pre nekih 10 dana, a od tada nece ni da cuje da upali kada je hladan. Kada ga upalim na gurku radi ok i pali sve dok se ne ohladi. promenio sam relej grejaca, grejace i sredio alanser ali ne pomaze. E sad kazu mi da bez obzira koliko je los motor, da bi trebalo da pali kad je toplo vreme i predlaze mi majstor da stavi nepovratni ventil kod bosch pumpe. Zanima me dali je neko to radio, i sta bi jos moglo da bude uzrok tome sto ne pali. Hvala na odgovorima :-)

Link to post
Share on other sites

Kompresija je losa sigurno, mada je majstor zaboravio da mi izmeri kad sam bio u servisu. Prosli put kad sam merio bila je 27, a ima od tada skoro godinu dana. Pitam ovo zato sto sam bio u servisu i majstor mi je rekao da bi trebao da pali bez obzira koliko je losa kompresija, makar po ovom toplom vremenu. U planu je menjanje motora posto mi se generalna ne isplati, nego je problem sto je to tek za neka 2 meseca, a to mi je previse dug period da budem bez auta :-)

Link to post
Share on other sites

Proveri bosch, i imas one dobre aditive za dotrajale motore( ruski, vojna tehnologija, ali ne mogu da se setim kako se zvase- imas na EKO pumpi i kosta oko 2000dinkica), on je dobar za mesec dva ali kad prodje taj period onda jos brze se sjebe motor( licno iskustvo vise puta-testiro na kombicima dizel, koji su bili pred generalnu pa da usparam malo vremena). Znaci ako menjas motor slobodno sipaj ono rusko cudo( UNIVERZALNI MODIFIKATOR- setih se kako se zove).

Link to post
Share on other sites

Ma menjam motor sigurno, tako da mi bilo kako budzenje odgovara, samo da pali jos dva meseca. Probacu i sa tim aditivom, pa videcemo sta ce biti. Na to sam totalno zaboravio, a pre neki dan sam bio u lav autu i gledao neki aditiv koji kao povecava kompresiju za 40% pa sam razmisljao da probam, a na taj ruski sam totalno zaboravio.

Link to post
Share on other sites