Recommended Posts

Problem:

E34 je u pitanju.

Samo, SAMO pri brzini od oko 80 km/h ako naletim na bilo kakvu neravninu na putu (a kod nas ih ima hvala Bogu svuda), pa makar to bila i pukotina na asvaltu, prednji tockovi kao da se cimaju levo desno u kratkim trzajima, kratak pritisak na kocnicu odmah stabilizuje to cimanje. Jako se oseca na volanu i pojacava se ukoliko ne prikocim ili naglo ubrzam i onda se umiri sve.

Isto se desava pri nekom srednjem ubzanju samo, na ravnom- ako je postupno ili naglo ubrzanje trzaji na prednjim tockovima ne postoje? Naravno samo na 80-85km/h i samo na ubrzavanju ili toj konstantnoj brzini ali ako naidjem na neravninu....

Ne znam koga sve nisam obisao za poslednjih 6 meseci... da pregleda trap, gume, felne, srafove, delove trapa i kod svih sam dobio isti odgovor- SVE JE U REDU? Apsolutno nemam predstavu gde da trazim problem. Ulosci amortizera su stavljeni novi napred.

Da li se nekome desavalo nesto slicno???

Klinik kaze amortizeri i to cu proveriti danas, nadam se da je u pravu da skinem to sa k.....

Zanima me da li je neko imao slicne simptome?

Link to post
Share on other sites

PROBLEM RESEN!!!

Tockovi su ipak isli levo-desno, u stvari napred-nazad! Amortizeri su stavljeni novi (sto sam vise puta napisao) ali svi majstori za trap, ADAM u Jakuba, ADAM u Tosinom bunaru, Kemoimpex, itd su pregledali trap iz kanala kada su tockovi cvrsto na zemlji. Klinik mi je skrenuo paznju na amortizere pa sam danas isao da proverim iste, tip top su svi, razlika 1% izmedju levih i desnih i napred i pozadi ali ubedim lika da podigne auto na dizalicu i uhvatim da cimam tockove napred-nazad kako sam i osetio na volanu- prednji silen blokovi ili caure gde rame se kaci na sasiju, one sa plasticnim umetkom- razvaljene! Oba prednja tocka rade kao klatno prikaceno na vrhu amortizera, oko 4-5cm napred-nazad. A ja magarac....jebiga i ja sam trap gledao iz kanala... :crazy:

Znaci silen blokovi! Jeli su me od Septembra prosle god....sada reseno! Hvala SVIMA na pomoci!!!

Link to post
Share on other sites

I ja imam slican ali malo veci problem. Pri brzini od oko 75-80km/h auto pocinje da mi se trese (kompletno)pogotovo kad vozim po neravnom putu (ali mislim da se tresenje povecava kad pocnem da kocim) kao da mi tockovi prave osmice, stavio sam nove gume, felge nisu krive, ne znam vise sta da radim. Neki mi kazu da je centrala spona, neki da obradim diskove, desna krajnica, seleni. POMAGAJTE

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao slican problem, samo ja sam se napravio lud i otisao na optiku. Tamo mi je tip koji tamo radi pogledao i rekao da imam lufta u letvi volana, u stvari kraj letve volana. Sta sam hteo da kazem, niko ti nece raditi optiku ako ti trap nije u redu. Samo pitas sta treba da zamenis, vecina ce ti reci sta ti nije u redu.

Link to post
Share on other sites