Recommended Posts

Otvorio bih farove (skinuo stakla) Da bi obrisao i ocistio od kamenca

i da posle lepo silikoniram da mi ne ulazi voda . zna li neko kako da

odvojim staklo od onih nosaca okruglih prstenova.

Link to post
Share on other sites

Ako ćeš da čistiš farove tako što ćeš da odlepljuješ stakla, ti stvarno nisi normalan.

Uzmi lepo i skini farove sa nosačima, odšrafi sočivo i očisti iznutra sve bez skidanja stakla.

Ako ne može, bolja ti je varijanta da kupiš odlične polovne nego da se zezaš.

Znam da skinem staklo, ali opet moraš da skineš far sa auta sa nosačima.

Procedura je jako pipava, ali tebi to ne treba.

Ako ne očistiš tako, možeš i da ih opereš iznutra, reći ću ti i kako da skineš stakla a da ti preživi far.

I ako to radiš, treba ti lepak za šoferke i prajmer izaci ce te 25-30e...

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio.

Ne moraš da šmirglaš, uzmi bumper body spray.

Skinuti stakla je najveća mudrost.

Moraš da me zoveš da ti objasnim, ne mogu ovako.

Link to post
Share on other sites

ogolis farove skroz da ne ostane nista plasticno na njim , stavis ih u rernu na kratko i ne na previse toplo da otpusti silikon izmedju stakla i lima i staklo skines iz zezanja .......

Link to post
Share on other sites

Nisam to nikada radio, ali sam na par mesta na netu procitao da se stakla greju u posudi sa vodom, dok lepak ne popusti, pa se stakla odvoje. Cak kazu da se taj isti lepak kasnije ponovo koristi za lepljenje stakala. Znaci uz ogradu da nemam licnih iskustava... pa ko voli nek izvoli.

Link to post
Share on other sites
Nisam to nikada radio, ali sam na par mesta na netu procitao da se stakla greju u posudi sa vodom, dok lepak ne popusti, pa se stakla odvoje. Cak kazu da se taj isti lepak kasnije ponovo koristi za lepljenje stakala. Znaci uz ogradu da nemam licnih iskustava... pa ko voli nek izvoli.

Stvarno ne kontam kako to da izvedes! Ja sam hteo nesto da uradim sa mojim farovima posto mi kratka svetla bacaju kao pony bicikl jebo te ne kontam da li se to nesto zeznulo ili sta?, tipa staklo fara se izpeskiralo od voznje ali je prilicno jadno. e39

Link to post
Share on other sites

Malo guglanja nikom nije naskodilo...

Elem http://www.geocities.com/jvxdriver/eagle_eyes.htm

Ovo je doduse link sa kompletnim uputstvom za pravljenje "angel eyes" ali ima i deo koji se odnosi na otvaranje farova... Nadam se da znas engleski.

P.S. Zaboravih da dodam da su srednja svetla na E39 dosta losa i plasim se da su jedini lek xenoni ili mozda neke jace sijalice

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ma opusteno sa skidanjem stakla...

Ja sam otvorio sa ortakom 8 komada i ubacili prstenove.

Samo je prvo staklo puklo...jer je ispalo na beton... a sto se tice vracanje nije nikakav problem plus imas onaj metalni prsten koji osigurava extra

POZDRAV

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Skinuo sam juce far sa nosaca fara, potrbno mi je da odvojim staklo od sociva. Far za dugo svetlo je u pitanju i otvaram ga jer mi ulazi voda i jede socivo. Interesuje me sledece, koliko da zagrevam far i kojom temperaturom da bi lepak popustio, a da pritom ne ostetim staklo ili socivo unutra. Far sa nosaca fara sam skinuo ali sam ostetio one zabice na srafovima koji sluze za stelovanje fara ali imam rezervne. Postoje tri ta srafa medjutim jedan od ta tri nema navoj i ne znam kako da skinem tu zabicu sa njega. I jos jedno pitanje, cime da zalepim staklo za socivo ponovo, moze li obican providni silikon?

Link to post
Share on other sites

brate skinuo sam ja na e30 jako je lako ja sam drzao 250 stepeni max rerne nekih 12-15 min i osetices miris lepka u kuhinji ali samo opusteno izvadis krpom i zabodes noz ili sravciger mamo gde se spaja i to je to jako prosto

Link to post
Share on other sites