E39 i ponovo problem sa dizanjem temperature


Recommended Posts

Danas sam ga vozio po gradu i bas je bila klasicna gradska voznja u 1.,2. i 3. stepenu prenosa jer je bila bas guzva. Klima je bila ukljucena sve vreme jer je bila velika vrucina (negde oko pola sata) i kad sam vec bio ispred kuce, digao je temperaturu u crveno.

Proslog leta sam imao isti problem i identicnu situaciju, klima ukljucena u gradskoj voznji na +40, i motor se pregrejao. Posle odlaska kod vise majstora na kraju se ispostavilo da je imao fals vazduha a vecina majstora mi je rekla da je otisao dihtung glave. Nasao se jedan normalan i samo ga odzracio i sve je bilo ok.

Sad me interesuje da li ce biti dovoljno da ga danas sam odzracim?

I zasto se ovo desava kad je ukljucena klima u gradskoj voznji pri velikoj vrucini jer je ocigleno da ovo dizanje temperature u crveno ima veze sa klimom?

Da li bi trebalo da ispustim sav antifriz i sipam novi ili ce biti dovoljno da mu sipam pola litra destilovane vode jer kad sam skoro nesto proveravao mislim da bi trebalo da se dolije oko pola litra, i da probam da ga samo odzracim (pred zimu sam mu sipao 6L G12 i 6L destilovane vode).

Link to post
Share on other sites

On je bitan kad ti dize temperaturu, tj. kad visko nema dovoljno snage da ga hladi.

Mozda je crkao senzor.

Mici dzek od senzora i prespoji prvu i drugu zicu, onda daj kontakt.

Link to post
Share on other sites

Nije crko senzor. Proverio sam osigurace i oba releja i sve je ok. Onda sam malo ogolio zice koje napajaju motorcic ventilatora i direktno doveo plus napajanja i motorcic nije hteo da se pokrene. Znaci, da je definitivno crkao motorcic.

Moracu da nadjem negde neki polovan. Na bmwfans sam video da se prodaje sve u kompletu i da kosta oko 260 eur, znaci kod nas je preko 300 eur. Motorcic je zapertlovan i ne moze da se otvori, inace bi popravka kostala 15 eur maksimalno.

Link to post
Share on other sites