Put do Hrvatske... nekoliko pitanja


Recommended Posts

Naime u septembru bi trebalo da odem kolima do rijeke. e sad zanima me da mi neko tacno objasni sta mi treba od papira za kola i licnih papira(imam novi pasos) i sta od opreme.

Planiram ici vozilo wv vento koji jos uvek nema plin pa me zanima ima li na hrvatskim pumpama gasa i da li je potreban atest plina?

ovo mi je veoma bitno i da li je potreban vatrogasni aparat?

auto se ne vodi na meni vec na cici cale poseduje ovlascenje da li mogu tako da idem ili kako vec. da li treba praviti novo ovlascenje, prevoditi auto atestirati gas koji nameravam ubaciti........ itd.........

Da li mi treba medjunarodna dozvola ili neko punomocje..........?

Ko zna i ima iskustva sa ovom problematikom nek napise......

Link to post
Share on other sites

za preko granice moraš imati uz dokumente od auta i zeleni karton

atest plina ti ne treba za točenje na benzinskim pumpama ali za prelazak preko granice bi mogo imat problema

međunarodna vozačka dozvola ti ne treba, osim ako ne namjeravaš voziti npr u HR auto s HR tablicama

pozz

Link to post
Share on other sites

Treba ti pre svega međunarodno ovlašćenje zs upravljanje vozilom, lično vlasnik iz saobraćajne i ti sa pasosem u AMSS... Sad probaj sa ćaletovim ovlašćenjem da prenese na tebe neka fora otkud znam, ali ne verujem da može...

Link to post
Share on other sites

Yepp. Ovlascenje na ime, medjunarodna vozacka i zeleni karton. Atesti i ostalo nisu potrebni. Takodje moras da imas nalepnicu SRB na kolima jer i zbog toga ponekad hoce da zezaju.

Link to post
Share on other sites

ok pasos imam ovlascenje nemam ali za medjunarodnu vozacku u hr nisam siguran , zeleni karton se podrazumeva, srb nalepnica takodje, a aparat za gasenje pozara?cudi me da atesti ne trebaju mozda i ne trebaju ovi nasi kreteni sad redono traze...

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u Hrvatskoj pre 2 nedelje. Nisu mi nista gledali. Samo zeleni karton i pasos, na granici.

Jao sto imaju autoput, jebe keve!! Nov presvucen, onaj kvalitetni, hrapav asvalt. Nigde rupa ispupcenja i sranja. Vozio sam 200KM/H opusteno!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pribavio sam dokumenta, zeleni karton, medjunarodno ovlascenje na moje ime i to je to samo me zanima za vatrogasni da li je obavezan nikako nisam uspeo saznati....

Link to post
Share on other sites
Pribavio sam dokumenta, zeleni karton, medjunarodno ovlascenje na moje ime i to je to samo me zanima za vatrogasni da li je obavezan nikako nisam uspeo saznati....

ja ga nisam imao, ali me niko nije ni pitao za vatrogasni...ako mozes da pozajmis od nekoga to ti je najbolje...

Link to post
Share on other sites

Odusevljen sam sa HR... u rijeci je bilo tako lepo a autoput im je bruka....... definitivno lokacija za sledecu godinu.....

Link to post
Share on other sites

Ne znam ja sam sipao na INA pumpi nekih 50 ak kilometara pre zagreba kad sam se vracao i zadovoljan sam bolje je gorivo nego nase cini mi se ali autoput im je.....fenomenalan...

Link to post
Share on other sites