Recommended Posts

Zanima me ovako, auto je bio 535i sada je 524td, zamenjen motor. Pa je posle tom motoru zamenjena el bosch pumpa ovom mehanickom koja ide preko sajle. ABS je radio u 535i sada ne radi. ECU od ABS-a stoji, pumpa stoji, senzori su ispravni.

Sada mene zanima zasto to ne radi, mozda mora da se promeni ECU ABS-a odgovarajucim za ovaj motor, ali zanima me kako sada on zna da je motor promenjen? Ako ubacim od 524 hoce li raditi to? Mozda je 535i imao onaj ASC ovaj nema pa ga to buni. Pumpa, osiguraci, releji sve je to ispravno i dobija struju. Lampica ABS-a konstantno svetli. Ne pali se kasnije...ili ono da se ugasi pa se upali.

Link to post
Share on other sites

Ne gori od ASC-a jer je skinuta najverovatnije nisam obracao paznju, kao sto je bila skinuta i od ABS-a. Nekog je mrzelo da se zeza sa tim. Kakav je proces kalibracije. Isao sam na dijagnostiku ali ABS nije hteo da "komunicira" sa uredjajem. Ja licno predpostavljam da je neznanje bilo u pitanju. Senzore sam merio unimerom. Merio sam otpor koji daju i na sva 4 sam dobijao gotovo isti rezultat.

Link to post
Share on other sites

Nije neresiv problem samo treba malo volje ,,,,odgovarajuci kompjuter za ABS ,deo instalacije,i zivaca jer treba prevezati oko 28 zica od kojih se po boji gadja svega nekoliko evo kako to izgleda tj par sati posla,,,,,,

73228725.jpg

Link to post
Share on other sites

MAJKO BOZIJA!!!

Brate svaka tebi cast, nego sta se prepravlja tu, pinovi "jack"-a koji ide na ECU??? Kutija osiguraca? Kako jurim koja gde treba, ima li neka sema ili???

Samo orijentaciono da znam.... Postoji mogucnost i da je ubacen stvarno ECU odgovarajuci ali da to nije prepravljeno, jer vidim da je sve ostalo zamenjeno, ali nije problem da nadjem ECU odgovarajuci ako ovaj nije adekvatan.

Link to post
Share on other sites

Ako si imao ASC ne mozes da nabodes komp od ABS-a posto ovaj prvi ima trorednu instalaciju a ABS dvoredni dzek,zaboravi semu sve se vezuje na licu mesta jer se boje ne poklapaju :D

Link to post
Share on other sites

abs1.jpg

Jeli ovo ECU od ABS-a, ako jeste onda je taj od 3 reda sa ASC-om, nego da nastavim ja... Jel bih mogao ja to sam da isprepravljem, kako bih jurio zice koja gde ide i na koje mesto. Zezao bih se sa time dok ne padne sneg...treba mi samo odakle da pocnem, naravno cim uzmem taj drugi ECU za dizela.

Link to post
Share on other sites

Da troredni racunar ima u sebi i ABS i ASC tebi treba da bi resio problem dvoredni std racunar ,po tvojim pitanjima vidim da bas skrtaris sa iskustvom ,pa o takvoj ideji da sam prevezujes bolje dobro razmisli ili ako se u to upustis ,niposto nemoj da radis u zatvorenom prostoru i bez vatrogasnog aparata ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

I meni se na E36 316i desava ista stvar. Lampica ABS-a non stop sija i drugar ga je stavljao na dijagnostiku koja nije predvidjena samo za BMW-a a ni za moj model auta ali ga je povezao i pokusao je da locira problem, medjutim javlja se greska u komunikaciji kompa sa ABS-om. Probao je da resetuje gresku, medjutim ne radi. Tako da lampica sija ko tepsija ali vec sam se navikao :blink:)))))

Link to post
Share on other sites