Recommended Posts

znaci u pitanju je e46 320d, 2000god.

upalim auto, okrecem volan, cuje se kao neka prigusena skripa i zujanje, i pri tom neko zujanje u lijevom tocku (kod vozaca), kad je na leru i kad se lagano daje gas onda se cuje to zujanje, a cim auto krene i da se normalan gas, zujanje se izgubi.. takodje mi se cini da mi je volan tezi, ne znam sto moze biti u pitanju? npr to zujanje u tocku se culo danas kad sam prvi put upalio auto, a maloprije kad sam ga vozio nista.. i cini mi se da se brzine malo teze saltaju, tj kad presaltam menjac ne klizi kao inace.. al moguce da sam se istripovao za ovo zadnje.. do cega moze bit problem ? Vili ? B)

Link to post
Share on other sites

Taj problem imam i ja. Crkla mi je pumpa od serva, a ta pumpa je crkla i tebi. Ona ce da ti se cuje sve vise i vise. Mozes da je utisas malo, sipaj 0.4-0.5 l SAE 75 90 u posudi za ATF, to je privremeno rijesenje dok ne nadjes drugu. A kad nadjes drugu, slijedi montiranje i mijenjanje servo ulja.

A tako ga mozes vozit 20-30 000 km.

Link to post
Share on other sites

I meni se cuje pumpa serva ono dok radi auto zavija i kad dam gas pisti ne toliko al cuje se,NERVIRA ME!Koliko je dobro sipati ovo ulje sto si naveo dal mogu sta drugo zeznuti i koliko ga treba sipati u mom slucaju ,malo je i letva pocela da pusta na mandzetnama primjetio sam...?

Link to post
Share on other sites

Vili kolko bi me kostala nova pumpa od serva ? da vidim isplati li mi se to mijenjat sad jer imam masu nekih drugih troskova.. al najjace je sto uopste ne postoji neko pravilo kad pocinje da se cuje to priguseno zujanje, culo se kad sam jutros upalio auto i onda sam se vozio cio dan i nista... i maloprije kad sam usao u jednu krivinu ostro i naglo okrenuo volan, i kad sam presaltao u prvu i isao polako opet je pocelo da se cuje.. znaci siguran si da je do pumpe serva, tj da imamo isti problem, tebi je sve ovako?

Link to post
Share on other sites

Tako je meni bilo prije ali sad se cuje dosta, najvise kad motam i dam gas. Da nisam sipao to ulje.....

Jesi provjerio onu tecnost?

Nova je skupa tako da najbolje je da nadjes polovnu, koja bi ti kostala oko 100 eura.

BMWe36, to ti je privremeno rijesenje dok ne nadjes drugu pumpu.

Link to post
Share on other sites

evo vidjecemo, danas sam ga normalno vozio cio dan i nije bilo nikakvih problema. taj zvuk je prije obicno poceo da se cuje kad uletim u krivinu pod punim gasom i trznem volan, onda zuji 2 minuta i prestane. evo ako bude opet po starom javicu odje, onda nema sto bit bez ta pumpa serva jel ?

p.s. baci pogled na topic '320d ili 325d' na podforum 'serija 3' :driv_ing:

Link to post
Share on other sites

E cuj, ako je tako (taj zvuk je prije obicno poceo da se cuje kad uletim u krivinu pod punim gasom i trznem volan, onda zuji 2 minuta i prestane) onda problem si rijesio, definitivno. Falilo je ulja i to je sve.

Link to post
Share on other sites

hahahah a ja sam tebe jedino vidio dok si bio ispred mene, jer cim sam te pretekao ostao sam zaslijepljen jer su mi u retrovizore bljestale maglenke sto je upalio neki bukach s peticom :blink:

Link to post
Share on other sites