Recommended Posts

trebalo bi da zamenim prednje sonde koje su simensove na M52 .

trazio sam na OEM katalogu i vidim cenu SIEMENS/L=990MM 2 part numero:11781427884 $269.56

dali je neko menjao sonde i dali u tu cenu kada je kupovao dolaze 2 sonde ili jedna?

ujedno sam gledao neke druge zamene koje su upola jeftinije Titania type sensors NTK ima li neko prakticnih a ne teoretskih iskustva sa ovim drugim?

poz

Link to post
Share on other sites

da na tvoj motor mogu i univerzalne .sto kod mene ne bi igralo ulogu i ne bi slala tacne podatke pri svim rezimima rada motora...

razlika ja sto tvoj koristi cirkonijumske i tu mozes slobodno staviti univerzalne a moj titaniumske sto je malo drugacija situacija...

Link to post
Share on other sites

na www.eactuning.com ima NTK

za M52 preko 95 god ne postostoji univerzalna tj iz modela titanium

NTK inace pravi ove titanium po kataloskom broju originala OEM simens sonde ,za sada sam cuo sve najbolje kritike pa tako da cu uzeti NTK

i naravno daju garanciju

Link to post
Share on other sites

stavio sam NTK /NGK i milina .u TUV sertifikatu napisano da ispunjavaju sve norme i sve moguce testove,cak i vise od toga plus garancija na 1god.

testirao sam takodje odma posle namestanja na izduvne glasove i sve je ok.takodje i potrosnja se smanjila i mnogo bolje ide.

moj glas ide za NTK , za 2 Simens 380 evra moze da se uzme npr 2 NTK i jedan dobar auspuh

Link to post
Share on other sites

drasticno ,zadnji put kada sam sipao 10l sa pokvarenim sondama jedva sam presao 50 km

sada je sve u redu sa NTK trosi normalno

Link to post
Share on other sites

u vecini slucajeva traju duze ali preporucljivo je promeniti ih .

ali sto je bilo zajebano pocupati ih vani :lol2: popizdeo sam jer je nepristupacno odvrnuti lambdu a dzek je zavucen u pm.

DSC01819.jpg

Link to post
Share on other sites