Recommended Posts

Molio bih vas da mi pomognete u razjasnjenju jedne dileme...Interesuje me da li je motor na autu originalan:Po saobracajnoj:BMW,316(karburator),godina proizvodnje '87-ma,1573 kubika,motor snage 55kw,dakle 75ks!!!Na bloku motora stoji '87'!!!Da li je motor zaista po snazi 316 ili 315,posto sam video da obican 316 ima 90ks!!!Napomena:broj motora odgovara onom iz saobracajne,dakle nije nista petljano!!!Unapred zahvalan.... :big_boss:

Link to post
Share on other sites

Pa i ne radi se o 316i,vec obicnoj 316-ci...,kako onda imam karburator ako je 315i,i kako cenis postojanje originalnog godista na motoru,kao i broja motora koji u saobracajnoj kaze da je 316!!!!???

Link to post
Share on other sites

316 E30 sa karburatorom postoji samo sa 90 konja,dakle E30 316 sa 75 konja ne postoji jedino moze biti slucaj kao sto je tvoj da je ubacivan motor naknadno(1599cc,55KW),taj motor je stavljan u 315 E21 dok je E21 316 imao 90 konja.A to sto ti u saobracajnoj pise broj tog motora to znaci da je neko pre(verovatno nisi ni drugi vlasnik)ubacio motor i normalno ga registrovao,ti npr mozes normalno da ubacis M20 B25 i da ga registrujes i bice ti u saobracajnoj upisani brojevi tog motora.To je moje misljenje.

Link to post
Share on other sites

Bice da si u pravu...,ali na glavi motora stoji '87...,sigurno je ona zadrzana??!!

Kao sto si i sam zakljucio, inace specifikacije za tvoju masinu, sa originalnim motorom su:

1982-1987 316 - 1.6 L M98 I4, 90 hp (66 kW)

Ali znaj da imas verziju koja je nosila naziv 316 a imala 1,8 koja takodje pase na tvoju masinu

1982-1990 316 1.8 - 1.8 L M10B18 I4, 90 hp (66 kW)

U sustini, mozes staviti koji hoces motor, i izvaditi novu saobracajnu

Link to post
Share on other sites

.... i ako ti nije problem obavi predstavljanje u sobi namenjenoj za to .....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tvoj motor je originalan,nemoj da te pali niko.Takve kockice nema u BMW prospektima ali je bmw izvozio na sirotinjska trzista kao sto je bila bivsa Jugoslavija bmw 316 sa 55kw.Takva vozila su bila u principu 'golaci'tj nisu imala klimu,servo,tonirana stakla,desni retrovizor,siber itd.To je motor sa jednogrlim karburatorom,cak se moze sresti u kockici sa sirokim stopaljkama iz 88g.

Link to post
Share on other sites

I ja sam nacuo takve spekulacije,da karburator je jednogrli i svuda je oznaka e-30,kao i broj motora 16 4v b, je isti i na plocici specifikacije sasije i motora unutar haube!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Tvoj motor je originalan,nemoj da te pali niko.Takve kockice nema u BMW prospektima ali je bmw izvozio na sirotinjska trzista kao sto je bila bivsa Jugoslavija bmw 316 sa 55kw.Takva vozila su bila u principu 'golaci'tj nisu imala klimu,servo,tonirana stakla,desni retrovizor,siber itd.To je motor sa jednogrlim karburatorom,cak se moze sresti u kockici sa sirokim stopaljkama iz 88g.

hteo sam jako da se složim sa tobom ovde. :)

ja imam široki štop iz 88. godine, kupljen u radnji, koji u saobraćajnoj ima 1573ccm i 55kw.

posedujem Tehnounion-ovu specifikaciju koja kaže da je moj auto 'posebna izvedba', ali

su u stvari to bila kola iz kontigenta sa normalnim m10b18 motorom od 90konja i karburatorskim ubrizgavanjem - tako prodavana na sirotinjskim tržištima, i predstavljana su prilikom registracije slabije.

..iZgleda slovenci su pravili falš papire mnogo pre nas :)))))

Link to post
Share on other sites