Poliranje, Voskiranje


Recommended Posts

Kako odrzavate vas auto?

Cuo sam da postoje sredstva za maskiranje ogrebotina itd. Recimo mene neko zakacio i skinuo mi farbu u duzini 5cm a sirina je 1mm, ono kao da mi kljucem povukao, i dosao do lima. E sad, jbg zbog toga farbati ceo auto, ne isplati se.

Neko mi je rekao da (Turtle Wax) ima sredstva za takve stvari, a pritom ima jos mnogo preparata za pranje, poliranje, voskiranje itd. Znate li na koji nacin da ja uklonim ovu ogrebotinu i ujedno recite, cime polirate ili voskirate svoj auto. Znam za perionice, ali zelim to sam da uradim bez obzira sto ce me mozda vise kostati. Ipak sam vise obratim paznju nego neko drugi.

Link to post
Share on other sites

koliiko ja znam za takve ogrebotine prava stvar je farbanje ali kao sto kazes ne isplati se, koliko ja znam i probao sam kupi kredu Turtle Wax u boji auta naravno izmazes ogrebotinu i pamucnom krpom to posle ispoliras. Jako efikasno ali na zalasot nije trajno resenje.

Link to post
Share on other sites

samo kornjaca , ali sumnjam da moze da pomogne pri toj dubini grebanja

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Druze, ogrebotinu pounis bazom (ako je metalik u pitanju), tankom cetkicom ili cackalicom, mozes par puta, da bi se sto vise popunila ogrebotina i onda predjes isto tako lakom (dovoljno je jedanput). Isto ti je ako je akril u pitanju, samo sto to radis bez laka, naravno! E, zatim ide ono pravo. Vodobrusnom smirglom P2000 lagano to predjes (naravno kad se osusi) i onda, brate FARECLA polirka, ima je u raznim granulacijama (imas i njen sajt pa mozes videti), masinom, najbolje, ako ne tako, zasuci rukave, pa udri! Turtle Wax i ostale `kornjace` jesu dobre, ali su vise za finije radove.

Farecla ti je na vodenoj bazi, prvo predjes sa njom, pa mozes posle SONAX-ovim LACK REININGER-om ili AUTO POLITUR-om da zavrsis!

Ja bar tako radim.

Farecla je*e kevu, veruj mi, izvlaci iz mrtvih!

Pozdrav!

P.S: Sad kad sam ja ovo pisao, a ti vec odavno to resio, al` nema veze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

zna li neko neku dobru pastu za poliranje???ali da je provjereno dobra a ne da drzi dva pranja?Imam jednu linicu na autu koja se malte ne i ne vidi,ispoliram je i skroz nestane,medjutim poslje dva tri pranja ona se vrati...nije da me nervira ali vise me interesuje koja bi pasta to mogla skroz otkloniti...

Link to post
Share on other sites

samo kornjacha ...... ali ne verujem da ce ti se drugacije pokazati .....

Link to post
Share on other sites

Probaj Meguiras..........verujem da ih ima kod vas u CG,dok sam drzao radnju imao sam njihove stvari,bolje u zivotu nisam video (recimo ja sam se odusevio kad su mi pokazali kako skida one ogrebotine od noktiju na bravama,bruka)......cene su malo jace,al vrede svaki dinar......ostalo mi je nekih uzoraka njihove "obicne" paste (uglavnom za svaku vrstu ogrbotine imaju poseban proizvod).........mogu ti proslediti u HN (znas sam) pa probaj.......

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 11 months later...

moze neko detaljan postupak da objasni za Turtle Wax i kreda.

dal ima nesto spec ili standardna procedura , kreda pa trljanje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

NAPRAVILA SAM VELIKU GLUPOST:

Pre par meseci sam sipala 2l tecnosti za stakla i zaboravila naknadno da razredim sa vodom...

Cim sam poprskala, sofersajbna se potpuno zabelela od te tecnosti...jedva sam stakla oribala krpom...

NAknadno sam ja dolivala vodu...ali sam na kraju izbacila svu tecnost napolje...

Sad skoro su se pojavile braon fleke po haubi, krovu i pozadi na gepeku. I sad mi pade na pamet da su to fleke od slivanja tog koncentrata iz brisaca...Tamo gde nema fleka od slivanja, tamo su samo braon tackice..i tako po celom gornjem delu auta...Izgleda uzasno...Auto je zlatne boje a fleke su braon (kao ulje)....

Ljudi mi kazu da poliranje nece pomoci...ja probala malo da trljam sa Turtle Vax, ne pomaze nista...bojim se da mnogo trljam da ne ostetim boju...

Jel ima predloga i iskustava?? Unapred hvala...

Link to post
Share on other sites

uglavnom se poliranjem spasavaju takvi slucajevi....ali rec je o pravom,masinskom poliranju,a ne u nekoj hobi varijanti...turtle,sonax....nego sa polirkom i lagano uz odgovarajuce paste i sundjere...tako da ne brini,nije bezizlazna situacija...

Link to post
Share on other sites
Jeste li probali Meguiars?

Znam da je 2-3 puta skuplja od drugih ali je najbolja.

upravo tako,meguiar`s je,po meni i iz mog iskustva jedna od vodecih kuca po pitanju polir pasti...skupa je ko otrov,ali vrlo ekonomicna i neverevotno efikasna....

Link to post
Share on other sites

nista tu ne pomaze, sto se tice klasicnog poliranja, nego vodena smirgla 2000, lepo ali oprezno osmirglas sve delove koji su problematicni , ali opet zavisi o kakvoj se boji radi metalik akril ili obicna, pa tek onda klasicno poliranje,

Link to post
Share on other sites

nema tu pomoci samo da se ponovo prelakira, mislim samo lakom

Link to post
Share on other sites