Recommended Posts

U volanu se cuje se s vremena na vreme nekakvo zveckanje, tipa kao da je se polomila neka plastikica u njemu pa pocne da zvecka kao da se nesto kotrlja u samom volanu, odmah tu negde npr kao iza airbaga!! Sta bi to moglo biti? Znaci sve je normalno, sve radi ali samo taj bzvz zvuk ponekad, uglavnom na leru, u brzini slabije ili ga ne cujem od muzike :) . Zajebite odgovore tipa pojacaj muziku i bas te briga :)

Link to post
Share on other sites

e39 ima tako dizajniran saraf da ako on nije dovoljno stegnut moze da ti se cuje to "plasticno" kliktanje.

Moze bit i da imas losu spulnu airbaga. Ja bih ti preporucio da skines airbag i da provjeris saraf i to.

Link to post
Share on other sites
Smem li sam skidati airbag ili da to odradi majstor? Mozes li mi na onaj tvoj nacin :) objasniti kako da ga skinem ako mogu sam??

:) :) :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Nije bas za smeh, al ajde... Gledao sam skoro kako iskusan covek koji ugradjuje muziku u auta ugradjuje zvucnik u vrata kabrioleta e 36... Od tada ne pomisljam da cackam ista oko tih jastuka :) Naravno, otkako ga je taj lik aktvirao a sve to preda mnom! Hvala na objasnjenju, probacu da odradim to.

Link to post
Share on other sites

Skidanja airbaga? Ckinpi dim.

1. Skines kleme;

2. Volan u ovoj poziciji:

Photo1997BMW540iDashSteeringWheel.jpeg

3. Iza volana imas dvije rupe, unutra imas po jedan saraf:

torx_1.jpg

4. Potreban ti se ovakav odvijac:

mfg725%20torx%20bit%20series.jpg

Skines airbag, polako, onda otkacis zuti dzek od airbaga i masu sirene.

Onda, provjeris centralni saraf, 17mm ako ne grijesim, moguce da je 16 ili 5/8:

IMG_1853.jpg

Ja bih ti preporucio da skines volan jer moguce da imas slomljene komade plastike.

Ako je sve kako treba, onda izvadis spulnu, br. 2:

2.png

Sprejaj to sa WD40 i vrati sve na mjesto.

Link to post
Share on other sites