Recommended Posts

Ozracivanje motora kad je upaljen ili ugasen ? (koga poslusati, svi imaju razlicito obrazlozenje i svi pricaju drugacije )

Koja tecnost u hladnjak ?

Ulje smo resili.....

itd... ako bude jos nesto pitacu :pilot:

ozracivanje naravno kad je upaljen poenta cele price je da se postigne radna temperatura i da termostat otvori i dovede eventualni vazdusni cep do ventila da bi izasao napolje . a za tecnost nemam pojma ja sam sipao g12 crvenu

Link to post
Share on other sites

Najbolje sipati antifriz sa BMW normama za M50.

Sto se ozracivanja tice evo ti saveta:

Parkiraj auto na sto vecu uzbrdicu, zagrej ga da otvori termostat, upali grejanje u kolima, obazrivo otvori cep na hladnjaku, sa petodinarkom ili vecim srafcigerom odvi plasticni sraf na hladnjaku ( koji se nalazi pored cepa ), na taj sraf ako ima vazduha u sistemu ce krenuti da sisti, obrati paznju da ti posuda za vodu na hladnjaku ne ostane bez tecnosti ( jer ce ponovo povuci vvazduh ) znaci po potrebi dolivaj tecnost, dobro bi bilo da imas nekog za pomoc ko ce sedeti u kabini, voditi racuna o temperaturi i drzati auto na oko 1500 obrtaja, kad na sraf krene mlaz vode bez ikakvog vazduha, zavrni sraf.

Ako posle toga kad ti auto radi na leru imas dotok vode u posudu na hladnjaku ( pogledaj kroz cep koji si odvio ) i imas grejanje u kolima, to je to, ozracio si ga kako treba.

Link to post
Share on other sites

ufffffff ;)

Ovako hvala Dragancetu sto se iscimao da dodje i da mi pomogne

Situacija je sledeca:

-zamenio sam termostat, visko sastavili sve upalili ozracili auto itd....

-radio je pola sata i jace na radnoj temp.

-vozili ga 15-ak min greje kao lud temperatura na polovini ne mrda

-dodjem kuci dolijem jos malo tecnosti u hladnjak i sav happy sve je ok kad ono.........

:pilot:

grejanje prestaje da radi, i temp lagano krece da raste, jaoo sto sam raspolozen pa niste svesni :D :D :help: :D

pukla glava i nema dalje, cujem da je jeftina :D

i tako.........

Link to post
Share on other sites