528i ili 525 tds


Recommended Posts

:pilot: E39 - 525 tds vs E39 528i

Dakle drugari, šta preferirate ili koji je auto bolje uzeti za naše uslove ? Naravno, treba uzeti u obzir skromnu potrošnju dizela ali i mnogo bolju očuvanost benzinca, mnogo veću pređenu kilometražu dizela ali i mnogo skupu registraciju luksuza od 2900ccm i 140kW. Ukratko, odnos cijena-kvalitet na našem tržištu.

Link to post
Share on other sites

To zavisi od mesecnih primanja tj koliko si u stanju da odvojis(mesecno-godisnje) za auto i verovatno da je za nash standard prihvatljivi tds,registracija za 528i je ako ne gresim skuplja za nekih 20 000din,takodje poznata je osetljivost M52 motora na nase gorivo i sto se tice performansi to svi znamo koliko 528 vise pruza od TDS-a,mada se za tds nikad ne moze reci da je spor auto.

Moje misljenje da se BMW uzima benzinac i kad ne bi mogao uzeti 528i gledao bi 523.

Link to post
Share on other sites

Slažem se, u stvari ja i preferiram benzince ili kao što si to lijepo rekao najviše zavisi od mjesečnih primanja.

Druga stvar, nisam upoznat sa njegovom osjetljivošću na loše gorivo iako se da pretpostaviti. Ono što me najviše interesuje je izdržljivost motora na upravo ovakve stvari kao i loš pristup majstora, jer činjenica je (koliko sam primjetio na netu) da su švabe najviše pažnje poklonili upravo ovom modelu 528i kao i 540i, što će reći da imaju najviše opreme.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

S obzirom da imam jednog, zadovoljan sam odgovorom. Hvala.

Druze ako nisi vec pazario auto ja ti predlazem da uzmes 528i i da nerazmisljas, jednom se zivi a veruj mi auto je prva liga ja imam taj model i mogu ti reci da sam prezadovoljan! Price oko osetljivosti na lose gorivo su relativna stvar, pa svaki bolji auto ti je danas osetljiv na lose gorivo a ovo ti je izuzetna masina jedino sto je registracija za njega 48000din sto je za nase uslove dosta para ali znas kako kazu nasi ljudi " koliko si dugacak toliko se ispruzi" a ti najbolje znas kako stojis pa stavi na papir i vidi! Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Auto ti je mnogo lijep. Ja već imam tds, nego čisto razmišljam jer sam mislio da je BMW mnogo jači sa benzinskim motorima. Od tada sam dosta saznao o njima i za sada ne planiram da ga mijenjam, eventualno chip na 175KS. Tada bih sa 313Nm vjerovatno bio prezadovoljan. U svakom slučaju, prija kada auto troši 9,5 litara nafte kroz grad sa oštrom vožnjom + jeftinija registracija. Koliko je to u stvari bitno kada se vozi BMW. Pozdrav i da te tvoja bembara zdravo služi.

Link to post
Share on other sites

Auto ti je mnogo lijep. Ja već imam tds, nego čisto razmišljam jer sam mislio da je BMW mnogo jači sa benzinskim motorima. Od tada sam dosta saznao o njima i za sada ne planiram da ga mijenjam, eventualno chip na 175KS. Tada bih sa 313Nm vjerovatno bio prezadovoljan. U svakom slučaju, prija kada auto troši 9,5 litara nafte kroz grad sa oštrom vožnjom + jeftinija registracija. Koliko je to u stvari bitno kada se vozi BMW. Pozdrav i da te tvoja bembara zdravo služi.

Hvala, takodje! Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Slažem se sa dragančetom 525tds je extra samo treba naći dobrog koji nije mnogo prešao i koga je vozio neki normalan lik koji ga nije iskidao

čipni ga i završi posao,vozi se za dž i ne razmišljaj o registraciji :D

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...