Recommended Posts

Cao svima, stigle mi sad za vikend crvene opruge, vidite sliku, pita me ovaj moj sto ce da ih ugradi jel ima nekih prepravki tj jel fali jos nesto ili se samo skinu fabricke opruge i postave ove,i sta mogu da ocekujem posle ugradnje (najvise me nervira sto zbog plinske boce stoji podignut napred) tj koliko otprilike ,ako neko zna, ove opruge spustaju auto napred a koliko pozadi,hvala

http://img195.imageshack.us/img195/7312/19102009060.jpg

Link to post
Share on other sites

Strasan ti je taj sto ti ugradjuje kad ti postavlja takvo pitanje!! :(

elem...

Procitaj oznaku sa opruge i udji na sajt H&R-pa nadji koliko spustaju, nema nikakvih prepravki sa tim sto ne valja da stavis tvrde opruge na standard amortizere, znaci moras da prepravis tvoje amorte na tvrdje ili da kupis nesto ozbiljnije!!!

Link to post
Share on other sites

Da znas da je strasan,jbg, nego bio sam na sajtu h&r, i pise za ove moje da spustaju samo 1.25 inch napred i isto pozadi (negde pise i 1.3 ali to je to) znaci 3 cm, kontam da to nije mnogo iako su tvrdje, e sad kad si se javio,u pozitivnom smislu naravno, ako moze objasnjenje sta nije ok ako ostanem sa fabrickim amortima tj sta da ocekujem- lose ponasanje auta ili brze propadanje delova na trapu,hvala

Link to post
Share on other sites

ako spustaju oko 3 cm, ne moras da brines za amortizere, ali valjalo bi da stavis neke sportske (tvrdje), jer ce ti auto sad biti nizi, ali meksi...

a generalno, sa fabrickim amortima, i niskim oprugama, mozes da ocekujes i lose ponasanje auta, jer ce da skakuce kao blesav zato sto ce amorti da se ispumpaju jako brzo (posle nedelju, dve), a samim tim i brze propadanje trapa, jer bez amortizacije sve ode u ku... :(

Link to post
Share on other sites

hvala na misljenju, i mislim da ne menjam amorte jos a pri promeni (dogodine valjda) da uzmem neke tvrdje, samo mi nije jasno ovo ispumpavanje amorta za nedelju-dve , sta znaci to? Mislim ,amorti su uljni i dobri su, ne razumem

Link to post
Share on other sites

Nece ti se ispumpati amorti za nedelju dve..., ali definitivno te dve stvari idu u kompletu, znaci tvrdji amortizer ide uz tvrdju oprugu i obrnuto!!!

Te H&R stvarno spustaju oko 30mm, sto nije nista strasno, ustvari totalno bezazleno!!!

Koji ti je profil guma i velicina felni??

Link to post
Share on other sites

Ej,hvala na konverzaciji, trenutno ima na sebi fabricke alu 14, napred 185/60,pozadi 185/65, a jurim vec godinu klasiku bbs 15 (mrezaste, kao na golfu 3 ili bas na kockici ali uglavnom sam nailazio na one ravne, sa srafcicima,zlatnim rubom i tako to, ima bas model sa malo izbacenim mrezama i mislim da je extra, auto izgleda kao sa distancerima da je, pricam ti da ako znas nekog da ima bas te a da je razumna cena da razgovaramo, a x puta su mi nudjene lose i bez poklopaca-nije to to,pozz

Link to post
Share on other sites

ma i to kontam , globalna ideja mi je da ostanu ove fabricke 14 sa zimskim gumama a na prolece 15 bbs(ako ih nadjem) i sire,nize letnje gume (aj kad ste tu ako moze objasnjenje koji jot ili sta vec kod 15 felni za koje sirine guma, znate ono 6 jota do 195 ili sta vec) hvala

Link to post
Share on other sites
Nece ti se ispumpati amorti za nedelju dve..., ali definitivno te dve stvari idu u kompletu, znaci tvrdji amortizer ide uz tvrdju oprugu i obrnuto!!!

Te H&R stvarno spustaju oko 30mm, sto nije nista strasno, ustvari totalno bezazleno!!!

Koji ti je profil guma i velicina felni??

probaj da spustis auto sa fabrickim amortizerom 60mm, pa ces da vidis sta ce da ostane od njih za dve nedelje :)

Link to post
Share on other sites

Niko nije spominjao -60 mm, a i to nije problem, mogu i stapovi da se skrate!!! :)

elem...

205/55-15 je vec mnogo debelo!!!

205/50 je idealno, ja sam probao sve, i 195/50 i 195/55 i 205/55 ali 205/50 je idealno!!!

Pogledaj slike iz moje teme,( auto je isto spusten oko 30-35mm ) felne su ACT koliko sam skapirao isto su iz Nemacke i isti je fazon kao i BBS, 15 inch 7,5J i ET 25 imaju i poklopce!!!

Ako te intresuju, na prodaju su!!! ( ja idem na vece )

Nije sto su moje ali stvarno mu extra stoje!!!!

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...4615&st=200

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...4615&st=220

Link to post
Share on other sites

Ej,opet ja, opruge su ugradjene i legle su mu ko budali samar,estetski, e sad, u voznji- na auto putu je carski , ranije je znao da me zaljulja pri 150-160 kmh kad prodjem pored nekog ili put ako ima neku neravninu, pa onda nastavi dupe da leluja dok ne usporim do 100 pa ponovo ubrzam, i tako stalno, a sad samo zvizdi, nema nikakvog lelujanja, po gradu je druga prica , pozdrav za onog sto je rekao da ce da skace i onog za tvrdje amorte- sve je super ,rupe pegla isto ko pre ali kad prelazim lezeceg policajca brze odskace od njega, znaci i nos i dupe se osetno odbijaju i dizu se na gore, ali ne padaju mnogo na dole, na volanu je nekako laksi (nemam servo) ili mi je samo trip zbog nizeg sedenja, u krivinama i prilikom naglog cimanja volana je mnooogo bolji sad, nema onog naginjanja i propadanja, nisam jos stigao da ga napunim drugarima da vidim koliko ce da legne pun ali videcemo,

elem, hvala svima koji su se javili, po prvim utiscima sam zadovoljan promenom ali ipak izgleda da treba menjati opruge i amorte u sloznom kompletu ( ko moze naravno) i vece felge ili distanceri radi estetike, videcemo, sto se mene tice moze al na prolece,pozz

Link to post
Share on other sites