///M instrument tabla


Recommended Posts

Svi bi Mi voleli da nam je auto iz serije ///M, ali posto vecina nas to sebi tesko moze priustiti, onda gledamo da nam ljubimac ima sto vise ///M detalja. Tako sam dosao na ideju, kako sebi da napravim tablu da bude sto slicnija pomenutoj seriji.

Za ovaj poduhvat finansijski trosak je iznosio svega 10 dinara ( koliko me kostala crvena traka) i naravno dosta strpljenja. Posto skinete instrument tablu, koja se lako skida na dva srafa i otkacite tri cinca od nje istu rasklopite i nevadeci kazaljke isecenim delovima folije prelepte stare kazaljke. Znak M sam radio ranije za oznacavanje felni i isti postavite na sredinu. Ja sam ga namerno podigao, jer mi je tu signalizacija za ASC. Evo slike

26012009186.jpg 26012009185.jpg 26012009187.jpg

26012009189.jpg 26012009190.jpg 27012009205.jpg

28012009206.jpg

I sa resetovanom sijalicom od Air Bag-a.

29012009215.jpg 29012009216.jpg 29012009217.jpg

Link to post
Share on other sites

mnogooooo dobroooo :D odradit cu ovo cim uhvatim slobodnog vremena... btw. leon znas sta me jedino buni, kako se ovako dobro vidi svjetlost na kazaljku s obzirom da je naljepnica preko nje?

Link to post
Share on other sites

Ako ne nadjes pravu foliju, poslacu Ti je postom. U pismo i to je to, posto mi je dosta ostalo.

Link to post
Share on other sites
Dobro izgleda; dobar auto.

Sta je sa ler gasom?

Ne razumem pitanje. Na svim slikama obrtomer stoji na oko 650 obtaja, sto je OK.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
e mene samo zanima kako si dospeo do kazaljke za trenutnu potrosnju goriva????''

Kada rasklopis tablu, donji deo gde je ekonomer se takodje odvaja od gornjeg. I to vrlo lako.

Link to post
Share on other sites

bas sad gledam nesto, moja i tvoja tabla se razlikuju, tj kazaljke... meni ide kazaljka citavom duzinom (dakle svjetli citavom duzinom) a tebi je prekida onaj crni krug... shvatas o cemu pricam?

edit: evo slika moje table, primjecujes li razliku u kazaljkama?

dscf7299dg0.th.jpg

edit br.2: i tebi je gravirano 240 a meni 260 i to mi je cudno, i ne pise ti kolicina goriva u litre... haha koliko razlika jbt a isto 320, show

Link to post
Share on other sites

Bas tako, na modelima 95,96,97,98. i 99. godine su instrument table kao na mome.

Link to post
Share on other sites
Bas tako, na modelima 95,96,97,98. i 99. godine su instrument table kao na mome.

pa i meni je '95 god... :)

ps. ianullrich kad si vec radio, sto nisi nabavio malu ///M naljepnicu koja dodje na centar table?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...