Sign in to follow this  
Followers 0
zvrky13

Motor, izduvni sistem ili sta drugo

21 posts in this topic

mislim da je sonda ili katalizator,tako nesto...

Kod mene je predstavljala senzor usisne bregaste, ali moze da predstavlja vise stvari. Dijagnostika ce ti reci sta konkretno!

Hvala ljudi. Ne bi se valjda palila zbog senzora za ulje koji mi se pali? Kod koga na dijagnostiku/cena/vreme?

check engine ti je to

a moze da se pali i zbog loseg goriva samo.........

najvise zbog plina, kod mene isto, mislio sam da su otisle lambda sonde, ali posle detaljne provere i dijagnostike, ustanovljeno da je razlog samo siromasna smesa goriva, odnosno plina.

na benzinu sve super nista se ne pali, ali posle nekog vremena voznje na plin odma se upali, mada zna ponekad i na plin da vozi bez paljenja lampice za check engine, zavisi od kvaliteta.

a to sto kazes za lampicu ulja, ako je zuta onda ti otiso senzor za nivo ulja u karteru.

Ta lampica oznacav neku gresku koja se pojavila na automobilu a vezana je za sistem ubrizgavanja.

da pogadjam vozis 1.8 i to je kod e46 skoro svima kada su na plinu jbg teraj

da pogadjam vozis 1.8 i to je kod e46 skoro svima kada su na plinu jbg teraj

Dodao malo vode u hladnjak i lampa je prestala da sija

da nije tebi svetlila ova lampica oznacena na slici????

images.jpg

hvala na odg. Jeste svetlela je i ta za hladnjak posto sam skidao ono balonce na hladnjaku jer je procurelo i ocigledno je nedostajalo tecnosti pa je bilo dosta vazduha. Posle nekoliko dolivanja ugasile se obe lampe. (jos kad bi mi objasnio sta je "ozracivanje" i kako da ga izvedem!). Na check engine sam svakako hteo da odem ne samo zato da bih procerio servis iz Dortmunda. Imas li komp?Pozdrav [ Hvala ti jos jednom, ispleo sam ti plavu rolkicu...]

posle menjanja antifriza ili zamene posude za antifriz moras da ozracis sistem, parkiras auto na ravno ili pozeljno da prednji deo bude malo podignut, pored cepa na posudi za antifriz imas jedan veliki plasticni sraf, upalis auto odvrnes malo sraf taman da pocne da pusta i kad pocne da ide voda-antifriz bez mehurica zavrnes sraf i to je to, ako fali u posudi dosipas koliko treba i ponovis postupak dok ti ne stoji antifriz na max i nema vise vazduha u sistemu.

kad odes na dijagnostiku neka ti provere lambda sonde dali daju pravu vrednost.

hvala zvonkog, tako sam i mislio i tako sam i uradio. koji je softver/verzija relevantna za dijagnostiku kod e46

pa valjda originalni bmw-ov softver :)

a za verziju poima nemam, mora neko iskusniji da ti odgovori.

Sign in to follow this  
Followers 0