Chip tuning


Recommended Posts

kod ćurčića čipovan 2.0 d 2001. god posle nekoliko meseci rađena turbina motor počeo da troši ulje...

da li je zbog čipa ili ne znam da je lik posle toga promenio još nekoliko auta i ni jednog nije čipnuo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nije ga chipovala fabrika da ga chipuje neko iz Bgd ili NS van svake pameti,kupi m3 i pun gas ne treba ti ni Curcic ni chip.Ja ne verujem sta ljudi sve rade,da chipujes dizela 2.0,i sta sad ide 300km/h!

Link to post
Share on other sites

Da a odmah svi povezuju kvar na motoru sa chipovanjem,onaj ko chipuje svoj auto sigurno to ne radi da bi ga vozio shvaler gas 80km/h,i da nije bio chipovan vozi ga non stop pun gas sa ovim nasim smrdljivim gorivom,pa ce se isto desiti.Moj kolega je kupio novu oktaviju pa je na 140 000 km radio turbinu,a nije chipovan auto.Kada je pitao servisere sto je umrla tako brzo,rekli cu mu da je najvise zbog loseg goriva.Tako da ko zna koliko je taj BMW presao pre chipovanja i kako ga taj lik vozi.Mnogi kod majstora promene ulje i filtere,i posle 10 dana crkne menjac,i sta mislite za vlasnika,sta misli ko je kriv? Pa naravno uvek su majstori krivi

Link to post
Share on other sites

nije ga chipovala fabrika da ga chipuje neko iz Bgd ili NS van svake pameti,kupi m3 i pun gas ne treba ti ni Curcic ni chip.Ja ne verujem sta ljudi sve rade,da chipujes dizela 2.0,i sta sad ide 300km/h!

Nije u fabrici chipovan jer u fabrici moraju da ispostuju norme o zagadjenju vazduha,a ti kad radis chip boli te uvo da li si poremetio izduvne gasove.Sad kad fabrika izbaci auto on mora da izpunjava euro5,a ti posle kad ga chipujes spustis ga od prilike na euro4 tako da na tehnickom u evropi nisi napravio prekrsaj.Ako ste citali o novoj M3,sef tog odeljenja je rekao da M3 sad trenutno ima 420 konja,a bez ikakvog problema opusteno mogu da isporuce 600 konja,bez nekih prepravki,ali da time remete zakone o izduvnim gasovima

Brate ovo da procitaju ljudi iz bmw-a da Srbi chipuju bmw-e pa to......... ugasila bi se fabrika!!!!!!!

Brate Curcici predstavljaju njihovu firmu to jest H&S chip tuning i imaju sva ovlascenja

Link to post
Share on other sites

niko ne krivi majstore kažem šta se desilo i ogradio se da ne znam zašto je tako

ma nije bre 300 ja sam ga vozio 215 a tip mu je zakucavao kazaljku :)

lično nisam za čip što ne znači da nikad neću čipnuti auto

Link to post
Share on other sites

niko ne krivi majstore kažem šta se desilo i ogradio se da ne znam zašto je tako

ma nije bre 300 ja sam ga vozio 215 a tip mu je zakucavao kazaljku :)

lično nisam za čip što ne znači da nikad neću čipnuti auto

OK znam ne kazem nista,ali kazem kako vecina ljudi odmah krivi majstore jer se ne razumeju,znaju samo da je sve radilo dok nisu otisli kod majstora,tako da ako izbuse gumu kriv je majstor :cray:

Link to post
Share on other sites

nikad ne krivim majstore ako odrade posao kako treba a kod ćurčića sam bio kad je ovaj čipovao auto i vidi se da se ljudi ne zezaju i da rade profesionalno

druga je stvar što sam ja zaljubljenik u fabričke aute i ne volim da se ništa čačka na njima

Link to post
Share on other sites

Brate Curcici predstavljaju njihovu firmu to jest H&S chip tuning i imaju sva ovlascenja

brate mili bmw-a mogu da zastupaju tjunerske kuce kao sto su:ac schnitzer,motorsport,hamann,alpina,hartge.......mi ne mozemo ni instrument tablu za yuga da napravimo a ne da chipujemo bmw-a!Ej koji ti mozak mora da budes chipujes 2.0 dizela koji ide 220km/h,to je za dizela extremna brzina,e onda Srbin seljakda bi isao 225km/h radio svasta.e zbog tih seljaka bmw je napravio m3!

Link to post
Share on other sites

brate mili bmw-a mogu da zastupaju tjunerske kuce kao sto su:ac schnitzer,motorsport,hamann,alpina,hartge.......mi ne mozemo ni instrument tablu za yuga da napravimo a ne da chipujemo bmw-a!Ej koji ti mozak mora da budes chipujes 2.0 dizela koji ide 220km/h,to je za dizela extremna brzina,e onda Srbin seljakda bi isao 225km/h radio svasta.e zbog tih seljaka bmw je napravio m3!

Drugar vidim da si nervozan ali ne znam koliko se razumes u chipovanje,kod curcica cipovanje radi H&S chiptuning,a evo kako.....Curcici skinu tvoj komp,izvade chip iz njega,ocitaju parametre i salju parametre u H&S,kada ovi promene parametre vrate ih Curcicima i oni ponovo taj program sa promenjenim parametrima ubace u tvoj chip,vrate chip u komp,komp u auto,i kad ga upalis to vise nije isti auto :)

nikad ne krivim majstore ako odrade posao kako treba a kod ćurčića sam bio kad je ovaj čipovao auto i vidi se da se ljudi ne zezaju i da rade profesionalno

druga je stvar što sam ja zaljubljenik u fabričke aute i ne volim da se ništa čačka na njima

Drug nisi me razumeo ne kazem da ti krivis majstore i stvarno postujem sto volis fabricka izdanja,ja isto volim fabricka izdanja sto se tice stylinga ali volim da motor bude poseban :cray:

Link to post
Share on other sites

Kimi plate tog dizela 2.0 lupam 13-14.000eura i rade mu chip,zasto?Da bi isao za nijansu brze,pa kupi m3e36 321p.s pa udri po gasu a za ostatak para kupi e34 dizel,a ne seljaci rade sve obrnuto!ZATO SMO NAJGORI!

Link to post
Share on other sites

Drugar vidim da si nervozan ali ne znam koliko se razumes u chipovanje,kod curcica cipovanje radi H&S chiptuning,a evo kako.....Curcici skinu tvoj komp,izvade chip iz njega,ocitaju parametre i salju parametre u H&S,kada ovi promene parametre vrate ih Curcicima i oni ponovo taj program sa promenjenim parametrima ubace u tvoj chip,vrate chip u komp,komp u auto,i kad ga upalis to vise nije isti auto :)

Drug nisi me razumeo ne kazem da ti krivis majstore i stvarno postujem sto volis fabricka izdanja,ja isto volim fabricka izdanja sto se tice stylinga ali volim da motor bude poseban :cray:

nisam ni mislio da kažeš konkretno za mene već samo kažem kako ja gledam na majstore

a što se motora tiče postoje i fabrički motori koji su kako kažeš posebni

i potpuno se slažem sa nidžom što se tiče mentaliteta

brate ovaj je posle toga kupio 330 d dobio više tih 53-54 konja i kraj priče rešen problem

Link to post
Share on other sites

nisam ni mislio da kažeš konkretno za mene već samo kažem kako ja gledam na majstore

a što se motora tiče postoje i fabrički motori koji su kako kažeš posebni

i potpuno se slažem sa nidžom što se tiče mentaliteta

Jeste to stoji ali ima ljudi koji hoce manje da placaju registraciju,da mu trosi 3l i da ide ko formula,e pa se na takvima uzimaju pare

Link to post
Share on other sites

problem je što ovaj ima para ali lik koji mu dovezao auto rekao uzmi ovog (naravno da bi ga prodao)čipni ga i to je to

ne razumem tu priču oko registracije

jebote imaju para kupuju aute od po 15-20 soma i problem im registracija

šta da kažem ja i slični meni koji voze matora kola od po 2500 kubika a ipak se ne žalimo na registraciju

daj onda da ubacimo motore od golfa :) samo da ostane BMW-ova karoserija pa da se kurčimo

Link to post
Share on other sites

Pa o tome i pricam,imam drugare koji se useru i nategnu daju sve pare za auto samo da bi bili u trendu,ali zato se na pumpi sipa za 300 din kupuju polovne gume,u kaficu se pije kisela voda celo vece,van beograda se ide samo u ludili i eto,ali on zivi za to da neka riba vidi i kaze vau kakav auto ovaj je pun para.Takve da izvrnes nema ni da plati sat vremena u garazi na obilicevom vencu

Link to post
Share on other sites

Ima li šta gore od toga da dobar auto voziš da te neko vidi u njemu i kaže wow a ne da ga voziš zato što ćeš ti reći wow svaki put kad sedneš u njega i uživati u tome

Link to post
Share on other sites
Pa o tome i pricam,imam drugare koji se useru i nategnu daju sve pare za auto samo da bi bili u trendu,ali zato se na pumpi sipa za 300 din kupuju polovne gume,u kaficu se pije kisela voda celo vece,van beograda se ide samo u ludili i eto,ali on zivi za to da neka riba vidi i kaze vau kakav auto ovaj je pun para.Takve da izvrnes nema ni da plati sat vremena u garazi na obilicevom vencu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..........................to je ono sto pokusavam da ti objasnim,mentalitet,to je ono jedem svarglu ali brate sto peglam bmw!

Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..........................to je ono sto pokusavam da ti objasnim,mentalitet,to je ono jedem svarglu ali brate sto peglam bmw!

Hehehehe shvatio sam ja tebe i rekao sam sto se toga tice uz tebe sam takvi su nasi momci nema ni za kikiriki ali vazno da komsije vide

a peglam ga dva puta mesečno kad bude plata :) :) i to ne mnogo brzo jbg ipak tako raste potrošnja :cray:

Pa da ali ti nije vazna kubikaza,vozis ga jer ga volis a ne da te vide

Link to post
Share on other sites