Recommended Posts

Ventilator od grejanja kada upalim skripi,kao da perca struzu o kuciste,da li mozes da mi kazes sta da uradim da ne skripi,da li treba da kupim drugi ili moze i ovaj da se sredi,kako uopste da dodjem do njega,da ga izvadim i sredim..?

Link to post
Share on other sites

Dignes haubu, pa pod soferkom (pozarni zid), skida se lako,

verovatno je otisla jedna biksna.

Strugar ti moze napraviti, ili elektricar (ako ga ne mrzi), ali obavezno od bronze!

-ili na otpadu drugi

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je jeftinije da uzmes drugi, ali obrati paznju da li pase na tvoj model, posto postoje dva razlicita koja idu na kocku. Majstor mi je takodje preporucio da ventilator uvek bude upaljen, barem na prvoj brzini da ne bi zapeklo u periodu kad nije u upotrebi...

Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao prosle zime i mogu ti reci da je najbolje da kupis drugi ventilator. ja sam ga platio oko 20e, i kada je zamenjen SUNCE me ogrejalo. Stari je cangrljao, grebao, urlao, i mislio sam da se jednostavno otkacio i da krlja o plastiku, ali kad sam ga video skinutog shvatio sam da se skroz razglavio. Majstor mi je rekao da ga sacuvam i da promenim biksne, a napomenuo mi je da je i to velika zajebancija i da je pitanje koliko ce trajati tako repariran. KUPUJ DRUGI I GREJ SE...

Link to post
Share on other sites

Koji god drugi da kupis...naravno polovan....desice mu se isto! Jeste mala zajebancija ali evo kako sam ja to resio:

Izvuces lepo ventilator napolje,skines elise,raspertlas elektomotor i razdvojis,sve lepo ocistis,skines biksne,bacis u smece i umesto njih postavis lezajeve(zatvorene)!!!!!U zavisnosti od toga kakve nadjes,mozes da stavis po jedan ili dva na mesto jedne biksne,ja sam ubacio po dva.Nema prepravke niti bilo cega,lezajevi upadaju u leziste biksne bas kako treba.I tako resis problem za uvek i tisi je nego fabricki,u stvari,i ne cuje se :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kako se skidaju ventilator kabine i konstrukcija brisaca na kocki? Ventilator mi vise ne radi u prvoj i drugoj,samo u trecoj,do skoro nije radio samo u prvoj,a i skripi povremeno,izgleda da su i meni te biksne vrisnule....nemam klimu by the way

Link to post
Share on other sites

Kako se skidaju ventilator kabine i konstrukcija brisaca na kocki? Ventilator mi vise ne radi u prvoj i drugoj,samo u trecoj,do skoro nije radio samo u prvoj,a i skripi povremeno,izgleda da su i meni te biksne vrisnule....nemam klimu by the way

tebi su i biksne i reostat...

Link to post
Share on other sites