Turbina na e39 523i M52


Recommended Posts

E vako :pleasantry:

ja bi stavio turbinu sa blow off ventilom na moju benkicu, pošto je sad na farbanju pa za leto da ga doteram na 200ks :)

1. koja turbina mu je potrebna, tj od čega?

2. šta od delova još treba da se nabavi?

3. šta od delova treba da se prepravi?

4. koliko bi to koštalo orjentaciono?

5. ima li ko voljan to da odradi?

puno pitanja i volje a malo para :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Jeftinije ti je da kupish m motor, mnogo prepravki i mnogo para, m s50b30 i s50b32 koshtaju manje od te vrste tuninga...... a imacesh vishe snage i duze ce ti trajati motor....

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupis od mene motor,imas 192ks,dodas par konja na usis,izduv,filter i eto 200..

Ako stavis turbinu na tvoj motor rasturices ga za 1000km,trebaju ti klipovi,bregaste.itd

Najbolje,stavi V8,4.4 ili 4.6,imam jedan kod prijatelja treba mu sredjivanje,verovatno bi ga povoljno prodao..

Link to post
Share on other sites

nije taj motor predvidjen za to,ali mozes ti da ubacis sto da ne,treba ti otprilike 5000e...ako ih imas na bacanju onda ugradi,jeftinije ti da ubacis drugi motor...

Link to post
Share on other sites
pa napisao sam ti opciju, motor iz m3 e36, cifra je od 1000-1500e ali vredi sve pare....

dje to ima za 1000-1500 eura motor spreman za ugradnju ...a da nije za staro zeljezo

moj savjet kolega nabavi kakav 2.8 motor i malo chipa ispuh i to je to

Link to post
Share on other sites
Kupis od mene motor,imas 192ks,dodas par konja na usis,izduv,filter i eto 200..

Ako stavis turbinu na tvoj motor rasturices ga za 1000km,trebaju ti klipovi,bregaste.itd

Najbolje,stavi V8,4.4 ili 4.6,imam jedan kod prijatelja treba mu sredjivanje,verovatno bi ga povoljno prodao..

Nemoj turbinu na motor koji nije predvidjen za to. Uzmi jaci motor.

S ovim je sve rečeno...Dotraj jači motor i žeži... :)

Link to post
Share on other sites

koji je bmw-ov motor predviđen za turbo? baš me zanima.

kao što ti je džoni reko pripremi 1500e i udri...ako ti treba turbina NOVA T4 imam ja za prodat,370e...pa se javi

btw svaki motor mora izdržati do 1 bar pritiska...malo pogledajte po stranim forumima,,,na standardnom m20b25 od 170ks su na 0.5 bara izvukli 287ks...i traje,nekvari se...samo se dobro informiraj,prikupi paru i gas! :)

Link to post
Share on other sites