Recommended Posts

528i, e39.

Opis problema: brisaci su radili normalno, primetili smo slucajno da kada su na vremenskom onom krenu malo-jednom, dva puta pa obrisu soferku. Opet se vrate na pocetnu poziciju, krenu jedanput, dva puta obrisu celu soferku i vrate s e na pocetnu poziciju... Zatim iako su na vremenskom podeseni, krenu da brisu bez prestanka odjednom i brisu jedno 5-6 puta levo desno i stanu na pola soferke. Morate ili ugasiti auto i iskulirati par minuta (onda rade normalno 20tak, 30 km), ili ugasiti pa krenuti odmah ali onda ce opet raditi isto (obrisati par puta soferku i stati) ili ce biti normalni (nema pravila). Sta bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites

Skini desni filter polena i otvori poklopac ECU-a. Vidjeces crveni relej:

relej.JPG

Izvadis, otvoris:

kakootvoriti.JPG

On ima kontakte unutra koji su korodirani. Treba da ih odvojis i da ih cistis sa vodobrusnim glanc papiraom:

kakoskin.JPG

Ovo je glavni kontakt:

kontakt.JPG

Job done, enjoy:

BimmerforBimerforum.jpg

Link to post
Share on other sites

E, pazi ovako: posto sam odradio tj zapoceo sve pre nego ces ti napisati ovo za LHD skinuo sam i jedan i drugi filter klime. E sada, ispod ovog vozacevog imam cantru za ulje za kvacilo kocnice i ne znam sta jos a ispod suvozacevog imam kutiju zasrafljenu onim torex srafovima. Ovde kod vozaca kada sam skinuo filter primetio sam da mi se zapusila rupica koja odvodi vodu i da je motoric od brisaca kao i oni kontakti buxne sta vec do pola u vodi, skoro. Da li je mozda to uzrok, da ne skidam dzabe te srafove da bih dosao do releja, vec da ocistim malo te kontakte, naprskam vd-om ili slicnim sredstvom i da vratim sve na svoje mesto? Rupu sam otpusio i tu se nece vise nakupljati voda.

Sta mislis?

Link to post
Share on other sites

Dobro, dobro, ne ljutite se...slikao sam na brzaka mob. telefonom, nisam razmisljao da sam uzeo pogresan telefon koji pravi malo "jace" slike :)

08112009094.jpg

Skapirao sam gresku, sada je ovaj za brisanje. Sorry

Link to post
Share on other sites