prestali da rade zmigavci, blic svetlo i maglenke`


Recommended Posts

odjednom sam primetio da mi ne radi ablend (blic) svetlo, tj kad povucem palicu kao da hocu da blicam, ne radi a duga mogu da ukljucim guranjem palice na napred, isto takona istoj palici su prestali da rade zmigavci, a na dugmetu za sva cetiri normalno rade, a i dugme za maglenke ne funkcionise...sta moze da bude, do juce je sve normalno funkcionisalo????

Link to post
Share on other sites

godina proizvodnje možda :)

ta palica što je ti zoveš je ablender i verovatno je crkao ili se pojeli kontakti unutra,

zamena ili neka budževina odluči sam...

Link to post
Share on other sites
godina proizvodnje možda :)

ta palica što je ti zoveš je ablender i verovatno je crkao ili se pojeli kontakti unutra,

zamena ili neka budževina odluči sam...

90god ali to mislim da nije bitno...poenta je u tome sto su istovrtemeno prestali da rade i ablend i migavci(na palici) i prekidac za maglenke, i to oba kontakta, i prednje i zadnje maglenke...

Link to post
Share on other sites

pa kreneš od osigurača, pa prekidača i tako redom rasturaš mora da je tako nešto, moje mišljenje je da je prekidač na ablendu crkao, jer maglenke ne rade dok je dugo svetlo a tebi je stalno dugo koliko sam shvatio

Link to post
Share on other sites
pa kreneš od osigurača, pa prekidača i tako redom rasturaš mora da je tako nešto, moje mišljenje je da je prekidač na ablendu crkao, jer maglenke ne rade dok je dugo svetlo a tebi je stalno dugo koliko sam shvatio

ne..ne...ne...prekidac za poziciju, kratka, tj oborena svetla radi i on nije sporan, sporan je prekidac za maglenke...koji je odjednom prestao da radi (svi osiguraci provereni) i palica LEVA, na kojoj se pale zmigavci(ne radi) blicanje povlacenjem palice ka sebi (ne radi) a DUGA svetla koja se pale na istoj toj palici guranjem palice od sebe, RADE...???

Link to post
Share on other sites

evo ovako...skinuo sam rucicu(jedva) i rasturio je i proverio sve kontakte, i rucica je u redu...struja dolazi do nje i pustaq struju kad palim zmigavce....znaci problem je negde dalje tj. posle rucice...sta bi to moglo biti?

Link to post
Share on other sites

problem resen...necete verovati ali sto puta sam ih proverio samo jedan nisam koji je bio originalni bmw-ov osigurac koji je odozgo imao zastitu pa nisam mogao da ga proverim

OSIGURAC ;)

Link to post
Share on other sites