kako smanjiti potrosnju za 20% a imati brzi auto-)))


Recommended Posts

dakle ovako...prenio bi vam neka svoja iskustva u radu motora u mojem m3 e36. ista stvar se treba/moze primjeniti na bilo koji drugi motor...nema veze sto je to m3.

kada sam kupio auto (prije 2g) trosio mi je u gradu 18L, imao nemiran ler-gas koji je isao dole/gore a u jednome trenutku je i poceo pucati iz auspuha (vidi film na 5:37

), kod pustanja gasa se u prvoj ili drugoj brzini uvijek culo jako brundanje i pucketanje iz auspuha i auto je tesko palio kada je bio vruc. uglavnom, auto nije radio kak bi trebao.

1. pucanje iz auspuha je bilo rijeseno promjenom lambda sondi jer je jedna riknula sto se vidjelo na kompjuterskoj dijagnostici. kupio sam univerzalne bosch za m3 e36, spojio zice klemicama jer se ne mogu lemiti. platio sam obje 1/3 cijene oem bmw-ovih. stvar radi savrseno i zato ne kupujte original bmw lambda sonde.

2. brundanje auspuha u 1 i 2 brzini kod naglog pustanja gasa i tesko paljenje kada je auto vruc sam rijesio stavljanjem denso iridium svjecica. to je nevjerojatno koliko auto bolje radi sa tim svjecicama. OBAVEZNO KUPITI. iako su nesto skuplje rade vjecno.

3. nemiran ler gas sam rijesio ciscenjem maf senzora. staviti cu danas filmic kak se to radi.

4. sve ostale manje probleme u radu motora sam rijesio ultrazvucnim ciscenjem injectora:

sve gore navedeno (ociscen maf i injectori, denso iridium svjecice i nove lambda sonde) su rezultirale smanjenjem potrosnje sa 18L na 14L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ipak auto ima 15g i 170.000km te su ove stvari bile logicne da se naprave. stoga savjetujem i vama ove preventivne radove jer nisu skupi a puno koriste.

Link to post
Share on other sites

zasto sam isao cistiti injectore?

kada mi je frend mijenjao svjecice rekao je da mi je smjesa losa jer su diode svjecice bile crno-smedje a trebaju biti sive. kaze da je uzrok tome zastopan injector. otisao sam to ocistiti i nakon par tjedana smo pogledali opet svjecice. bile su sive i znaci da je imao pravo. takodjer je tada i auspuh "posivio" a to znaci da benzin sada dobro sagorijeva. ;)

Link to post
Share on other sites
jesi ti snimao ovaj video? gdje ovo rade gdje se nalaze bas se vidi da profesionalno rade

sve video-e radim sam sa vrlo jednostavnom opremom u adobe premiere-u. one starijeg godista sam radio u jadnom movie maker-u. nije bas presavrseno je youtube ima vrlo los prikaz u odnosu na facebook ili vimeo.com .

od opreme imam dva fotica canon g7 i dva samsunga nv20. za zvuk koristim vanjske mikrofone behringer xm8500 spojene u laptop pa to onda montiram u adobe premiere-u ili koristim sami mikrofon od g7 aparata. u svakom mojem filmu imas objasnje o koristenoj opremi. ;) zvuk je bitan kao i slika i tuzno je da su na cijelom youtubeu moji filmovi skoro najbolji kvalitetom zvuka a skoro i slikom iako nemam predobru opremu ili novac.

Link to post
Share on other sites
Svaka cast na podrobnim objasnjenjima. Vredi probati sve ovo sto si napisao. A i verujem da je tacno.

najveci efekt ce imati auti sa puno kilometara.

ako lambda sonde rade onda ih se ne treba mijenjati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites
Imam osjecaj da nisi u pravu.

kompjutor ce ti reci jeli rade ili ne. moja nije radila uopce.

na svojem bivsem 525i sam mjenjao lambde jer sam mislio da su stare i kada sam ih promjenio nisam dobio nikakav efekt osim bacenih novaca. preventiva je dobra stvar ali treba biti pametan. ako je nesto vremenski staro ne znaci da nije dobro.

Link to post
Share on other sites

Sonda mora da radi u punom opsegu, na primer ako je od 0-5v, mora da na dijagnostici šara maltene u punom opsegu (od 0-5v), a ako pokazuje na primer od 1.9-3.2 ne radi kako treba, takva sonda je za zamenu...

Link to post
Share on other sites