Recommended Posts

Ovako. Treba mi savet oko sekventnog plina za sedmicu 2004 god. Do skora je radio bez ikakvih problema i sa normalnom potrosnjom a onda je odjednom poseo da stuca na leru da se ugasi ponekad i prebacuje na gorivo sam recimo kad se vozi po auto putu posle jedmo 30-40km, sam se vrati na gorivo. i tako non-stop. Sta moze da bude i kod koga da odem da resim taj problem ako neko zna ali da je u okolini nisa. A i saveti nisu na odmet. Plin odradjen u beogradu ne znam tacno gde ali je odradjen "odlicno" bar dok je radio:) Lovato!

POMOC!!

Link to post
Share on other sites

Nemam poima pravo da ti kazem. Auto nije moj nego prijatelja, ovo mu cinim uslugu. Par puta je bio kod nekih kvazi majstora i nisu mu nista resili. Aj kazi sta bi sve trebalo da se zameni (na sta sumljas) da nas ne zezaju bez potrebe opet.

HVALA UNAPRED!!!

Link to post
Share on other sites

Kada sa plina prebacuje na benzin to radi nema dovoljno pritiska npr. Recimo zapuseni filteri plina koje bi trebalo zameniti ili ocistiti. Moze da nema vode dovoljno u sistemu pa mu mrzne isparivac. Prvo proveri vodu u tom momentu da li je isparivac vruc. Ako jeste proverite filtere. Nema tu mnogo stvari.

Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar, kazes na auto putu samo zeza, moguce je ako glavi termostat pa se zbog brze voznje voda isuvise ohladi i mrzne isparivac i onda hoce da lose radi i prebaci sam na benzin.

Link to post
Share on other sites

Evo sada sam dosao od majstora. Nasao je da sesta bobina prijavljuje gresku neku, i da zato vraca na gorivo. Najverovatnije je losa i rece da je zamenimo kad se kupi i da se proveri ili da nadjem neku polovnu da probamo sa njom da se vidi dali je ona ili instalacija bobine. Inace resetovao je gresku i vozio sam jedno vreme i sve je bilo ok, oko pola sata i opet isto. Tako da kad nadjemo neku bobinu da zamenimo i proverimo bicemo sigurni sta je. To je njegova konstatacija za sada!

Link to post
Share on other sites
Evo sada sam dosao od majstora. Nasao je da sesta bobina prijavljuje gresku neku, i da zato vraca na gorivo. Najverovatnije je losa i rece da je zamenimo kad se kupi i da se proveri ili da nadjem neku polovnu da probamo sa njom da se vidi dali je ona ili instalacija bobine. Inace resetovao je gresku i vozio sam jedno vreme i sve je bilo ok, oko pola sata i opet isto. Tako da kad nadjemo neku bobinu da zamenimo i proverimo bicemo sigurni sta je. To je njegova konstatacija za sada!

Care pa zameni mesta nekim svojim bobinama, pa ako prijavi grešku na istom cilindru nije bobina, a ako prijavi na onom gde ste stavili sumnjivu bobinu onda je bobina loša. ccc...

Link to post
Share on other sites
Care pa zameni mesta nekim svojim bobinama, pa ako prijavi grešku na istom cilindru nije bobina, a ako prijavi na onom gde ste stavili sumnjivu bobinu onda je bobina loša. ccc...

I to je on predlozio. samo da nadjem vremena da opet odem do njega!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

druze otidji ti da ti neki majstor pogleda to i dostima malo. Jer kad ne dobije dovoljno gasa nima da ti cita svakakve greske i to bas na bombinama. ne bacaj pare na bombinu dzaba ko dmene dok su ga dostimavali stalno su bile greske na bombinama al ako ti radi dobro na benz onda nije sigurno bombina. A filtere obavezno mijenjaj svaki servis obadva jer oni se zacepe isto i nedobijas dovoljnu kolicinu gasa. mislim da je to kod tebe sitnica i pravi majstor ce to rijesit za 10 minuta.

Link to post
Share on other sites