Dolazak u Beograd


Recommended Posts

Ljudi pozdrav!

Planiram dolazak u BG za 4-5 dana, ja i zena a mozda jos i kum i njegova.

Nismo nikad prije bili u BG, ja sam jednom prolazio ali nisam se zadrzavao…

Vrlo vjerovatno dolazimo vlakom, na HRT je prije koji tjedan bio ciklus partizanskih filmova i to je ostavlo traga na tu odluku...heh

Zanima me da mi preporucite destinacije u BG koje svakako obac, videt...

Mene konkretno zanima sve tehnickog karaktera, od vojnih, tehnickih muzeja, preko instituta...pa sve do pazara, sajmova novih, polovnih alata, masina, auta...svasta.

Zbog zene bi trebali videt i neke destinacije neznijeg karaktera, zoo, botanicki vrt, neki park, otic na klizaliste, mozda kino, kazaliste...soping

Dosli bi ili odmah iza Nove godine mozda od 03.01.2100. do cca 08.01. ili na prolece…treba nam savet…

Isto tako, trebaju nam preporuke za smestaj, hranu…

Nesto srednje, nista posebno luksuzno, ali ne treba bit ni ono najlosije i jeftinije…

Ima li kakav bmw dogadjaj od Nove godine do proljeca…mozda bi i sa autom dolazili…

Mene specijalno zanima vojna tehnologija i industrija…

Ovde postoje JNA vojni objekti koje se moze vidit uz pratnju vodica (amaterski) tipa Zeljava-Pljesevica, ARK-Vis…ima li toga u blizinu BG…

Mogu li se obilazit tvornice Zastave, Rakovice…sta je jos bilo, ne znam…

Nismo neki od izlazaka navece, ali hteli bi videt i taj cuveni Beogradski nocni zivot...

Evo da vise ne duljim, bilokoja informacija nam je dobrodosla...

hvala Zvone

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze :)

Sto se tice dolaska u Beograd kolima, treba znati nekoliko stvari. Verovatno ces u grad uci autoputem, gde su guzve i saobracajni haos cesta pojava. Tamo ali i prilikom kretanja po gradu treba otvoriti cetvore oci jer je beogradski saobracaj jako specifican. Parking u sirem centru grada je zoniran. U zavisnosti od zone, parkiranje je ograniceno na 1, 2 ili 3 sata. Placa se preko mobilnog ili sa tiketom koji se kupuje na trafici. Postoji i nekoliko javnih garaza. Pripremi se na guzvu i manjak parkinga, barem kada su radni dani pu pitanju.

Kada su obilasci u pitanju, prva i nezaobilazna lokacije je Kalemegdan. Srednjevekovna tvrdjava nije samo ogroman i prelepa park sa pogledom na reke, vec i istorijski centar u okviru koga se nalazi vojni muzej. Ako volis vojnu istoriju i tehniku, to je mesto koje ne smes zaobici. Zoo vrt e takodje nalazi u okviru Kalemegdana. Obale Save i Dunava sa novobeogradske strane su takodje prijatna mesta za setnju i relaksaciju tokom dana, a uvece se mogu posetiti cuveni splavovi. Ja licno nisam ljubitelj istih, najvise zbog cena, no ako te zanima uvek mozes da obidjes i vidis ako ti se svidja. Ako si pak kao ja ljubitelj tradicionalnije zabave, onda su kafane sa muzikom pravo mesto za tebe. Ima ih sirom grada i cesto nisu mnogo skupe, a najpoznatije se nalaze u Skadarskoj ulici, popularno zvanoj Skadarliji. Kada govorimo o svakodnevnoj hrani, postoji dosta kioska i lokala sa rostiljem i nisu skupi. Kada dodjes, mogu ti preporuciti one bolje. Postoji i dosta Mcdonaldsa, picerija i ostalih fast food restorana. Gladan sigurno neces ostati :dance3:

Smestaj je vec malo problematican. Naime, Beoradu ocajnicki fali hotalski smestaj, a hoteli u sirem centru grada su cesto mesecima zauzeti unapred. Preporucio bih ti da rezervises bar nedelju-dve unapred. Ovde mozes videti neke detalje: http://www.nadlanu.com/Dynamic/ListAddress...egoryID,34.html

Sto se industrije tice, ona je u dosta slabom stanju i nisam siguran koliko je moguc neki organizovan obilazak. Fabrike u rakovici su zatvorene i derutne a Zastava se nalazi u Kragujevcu.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Link to post
Share on other sites

bravo sefe!

Dosta toga ima i na internetu o znamenitostima, voleo bi skupit sta vise "informacija iz naroda"...

Npr cuo sam ili procitao negde da vozi nekakav stari vlak za Novi sad, to je kao nekakav turisticki program...

Super si se setio, za kavanski tip zabave, to me takoder zanima, bio sam u Skopju na par dana, odusevili su me...

Postoje li neka duhovna zdanja, manastiri sta se isplati vidit...

Ne znan kako se u vas to zove, u nas postoje "pazar auta" ili "sajam auta" obicno radi nedjeljom do podne, prodaju se polovni auti, alati, pa sve do odjece...

U vas je bila jaka masinska industrija, mozda bi i kupovao nesto alata za obradu, tokarski nozeva, glodala...ili antikviteta...toga u nas bude na takvim mestima

Postoje li "velesajmovi" npr. graditeljstva, gastronomije...

Malo mi je neugodno previse gnjavit, al zbilja bi voleo dobit sto vise informacija koje ne mogu pronac na internetu...

Ja sam vec zamislio kad se vratim iz BG ovde napisat moje vidjenje, mozda ce jos nekom pomoc, tako da tko god ima volje sta napisat super!

Link to post
Share on other sites
bravo sefe!

cuo sam ili procitao negde da vozi nekakav stari vlak za Novi sad, to je kao nekakav turisticki program...

....TURISTIČKI VOZ "ROMANTIKA"

Muzejski voz "Romantika", sa vagonima prvog, drugog i trećeg razreda, preuređenim i prilagođenim turističkim zahtevima, saobraća od Beograda do Sremskih Karlovaca, Novog Sada, Palića, Vršca, Požarevca, Smedereva i Vrnjačke Banje.

Polasci: subotom i nedeljom, 11.05 i 15.00, sa Glavne železničke stanice

Link to post
Share on other sites
bravo sefe!

Dosta toga ima i na internetu o znamenitostima, voleo bi skupit sta vise "informacija iz naroda"...

Npr cuo sam ili procitao negde da vozi nekakav stari vlak za Novi sad, to je kao nekakav turisticki program...

Super si se setio, za kavanski tip zabave, to me takoder zanima, bio sam u Skopju na par dana, odusevili su me...

Postoje li neka duhovna zdanja, manastiri sta se isplati vidit...

Ne znan kako se u vas to zove, u nas postoje "pazar auta" ili "sajam auta" obicno radi nedjeljom do podne, prodaju se polovni auti, alati, pa sve do odjece...

U vas je bila jaka masinska industrija, mozda bi i kupovao nesto alata za obradu, tokarski nozeva, glodala...ili antikviteta...toga u nas bude na takvim mestima

Postoje li "velesajmovi" npr. graditeljstva, gastronomije...

Malo mi je neugodno previse gnjavit, al zbilja bi voleo dobit sto vise informacija koje ne mogu pronac na internetu...

Ja sam vec zamislio kad se vratim iz BG ovde napisat moje vidjenje, mozda ce jos nekom pomoc, tako da tko god ima volje sta napisat super!

Ljilja ti je rekla za Romantiku i to je svakako zanimljivo iskustvo. Muzej vazduhoplovstva sam neopravdano zaboravio i to je nepohodno obici. Imaju zaista veliku izlozbu!

U martu je medjunarodni sajam automobila, tako da bi ti u to vreme inace bilo najbolje da dodjes, najvise zbog vremena koje je u Beogradu tokom zime veoma tmurno i vetrovito.

Sto se tice alata i takve masinerije, subotom je na Bubanj Potoku velika pijaca auto opreme, delova, alata i sl. To je nekih 10ak kilometara od Beograda ka Nisu, tik pored autoputa. Skretanje za Cacak tacnije. Nedeljom je na istom mestu berza polovnih vozila.

Ako te zanimaju verski objekti, na prvom mestu je Hram Svetog Save na Vracaru. Sigurno ga neces promasiti jer se po vedrom danu vidi iz skoro svakog dela grada.

Link to post
Share on other sites