Ciscenje MAFF senzora na e36 320


Recommended Posts

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Seda...ir_flow_sensor/

Redni broj 1

Ali mislim da tvoj senzor nije HOT-FILM protokomer vec takozvani BARN DOOR protokomer a on se, kolko ja znam ne cisti kao HOT-FILM....

Nek me ispravi, ako gresim, neko iskusniji.....

Link to post
Share on other sites
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Seda...ir_flow_sensor/

Redni broj 1

Ali mislim da tvoj senzor nije HOT-FILM protokomer vec takozvani BARN DOOR protokomer a on se, kolko ja znam ne cisti kao HOT-FILM....

Nek me ispravi, ako gresim, neko iskusniji.....

Ok matori znaci necisti se, a reci mi koji bi jos bio uzrok potrosnje povecane i to dosta osim toga , ako su zamenjene svecice ulje i td...

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio u USA neki sprej CRC MAF Cleaner, ovdje nisam vidio da ima. To je slican contact cleaneru. Ja sam ga otvorio, ocistio sam ga pamukom ali nisam osjetio nikakvu razliku. Mozda zbog toga sto nije bio prljav.

Cuo sam da su neki osjetili razliku u potrosnji.

Link to post
Share on other sites
Ja sam kupio u USA neki sprej CRC MAF Cleaner, ovdje nisam vidio da ima. To je slican contact cleaneru. Ja sam ga otvorio, ocistio sam ga pamukom ali nisam osjetio nikakvu razliku. Mozda zbog toga sto nije bio prljav.

Cuo sam da su neki osjetili razliku u potrosnji.

A jel se ovaj moj cisti jel se skida il ne , ja sam video par srafova al neznam dal smem i kako da skinem...

Link to post
Share on other sites

Na ovom linku je objasnjeno kako se cisti ako je hot film protokomer, idi na bmwfans.info i proveri da li je tvoj hot film, ako jeste onda ga ocisti ovako, ako nije ne znam ni ja.

Link to post
Share on other sites
Thanks Alex , vidim da ovde ima i normalnih ljudi malo....

ako vec zelis mjenjat, onda prvo probaj ocistiti jer ako nesto i sjebes opet si htjeo ionako kupiti novi/drugi. nista te ne kosta da probas. ma nebitan je tip, samo to ocisti i bok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja moj ocistio juce i nisam primetio neku razliku sem da malo mirnije radi na leru i mozda malo bolje prima gas ali mozda.

Ko pokusa ciscenje neka radi to veoma oprezno VEOMA!!!

Link to post
Share on other sites

zica se cisti sama kad date kontakt tako sto se uzari. hot film prvo kontakt kinerom i stapicem za usi a onda naprskate sprejem za odmascivanje kocnica i ostavite da se osusi.

Link to post
Share on other sites