Recommended Posts

i kad vec pises da 325i trosi manje od 1.8, onda lepo obajsni kako, ali reci i to da ce tog 325i, svaki 1.6 odvaliti, prekinuti na startu, ne na startu nego do max brzine tog 1.6, otprilike taj 325i po startu bice nesto slicno yugu 65, ali trosice manje od njega jbg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ali je problem u tome sto kad ti stavis drugi diff to onda vise nije 325i

pa da logicno, ja zaboravio skroz, promenim mu dif stavim duzi i time sam mu smanjio zapreminu pa nema vise 2500ccm, logicno do jaja... cisto informativno e30 325i cabrio sa 3.25 diferencijalom ide i dalje mnogo bolje od recimo 323 sa 150ks... ne gubi on snagu nego samo ubrzanje to su dva pojma, a krajnja brzina je preko 250 sa 3.25 diferencijalom... i recimo da mozda 1 sekundu izgubi od 0-100...

Link to post
Share on other sites
pa da logicno, ja zaboravio skroz, promenim mu dif stavim duzi i time sam mu smanjio zapreminu pa nema vise 2500ccm, logicno do jaja... cisto informativno e30 325i cabrio sa 3.25 diferencijalom ide i dalje mnogo bolje od recimo 323 sa 150ks... ne gubi on snagu nego samo ubrzanje to su dva pojma, a krajnja brzina je preko 250 sa 3.25 diferencijalom... i recimo da mozda 1 sekundu izgubi od 0-100...

a jel moze to sito sa menjacima da se radi?

Link to post
Share on other sites
pa da logicno, ja zaboravio skroz, promenim mu dif stavim duzi i time sam mu smanjio zapreminu pa nema vise 2500ccm, logicno do jaja... cisto informativno e30 325i cabrio sa 3.25 diferencijalom ide i dalje mnogo bolje od recimo 323 sa 150ks... ne gubi on snagu nego samo ubrzanje to su dva pojma, a krajnja brzina je preko 250 sa 3.25 diferencijalom... i recimo da mozda 1 sekundu izgubi od 0-100...

nisam mislio da mu menjas zapreminu, nego nije 2.5 po ubrzanju i max brizni, to sam hteo reci, nema potreba da izvrces moje reci

Link to post
Share on other sites
a jel moze to sito sa menjacima da se radi?

moze, ali nema toliko menjaca, za m20b25 postoji obican, sportgetriebe i kontras, i naravno od 2.0 i 2.3... za kola koja se koriste za drift, posebno za drag, se trazi idealan spoj izmedju prenosa menjaca i diferencijala da bi se izvukla sto bolja performansa iz postojeceg motora...

Link to post
Share on other sites
moze, ali nema toliko menjaca, za m20b25 postoji obican, sportgetriebe i kontras, i naravno od 2.0 i 2.3... za kola koja se koriste za drift, posebno za drag, se trazi idealan spoj izmedju prenosa menjaca i diferencijala da bi se izvukla sto bolja performansa iz postojeceg motora...

e, koja je razlika izmedju obicnog menjacha i sportgetriebe? :angry:

Link to post
Share on other sites
pa da logicno, ja zaboravio skroz, promenim mu dif stavim duzi i time sam mu smanjio zapreminu pa nema vise 2500ccm, logicno do jaja... cisto informativno e30 325i cabrio sa 3.25 diferencijalom ide i dalje mnogo bolje od recimo 323 sa 150ks... ne gubi on snagu nego samo ubrzanje to su dva pojma, a krajnja brzina je preko 250 sa 3.25 diferencijalom... i recimo da mozda 1 sekundu izgubi od 0-100...

da li si vozio kocku kabria preko 250, leba ti? :angry:

Link to post
Share on other sites

a pazi sad ovo, e34m50b25 diff 100% od 2.5 e34 vise komada je promenjeno, motor je u ok stanju, ubrzanje kao i drugi 525i m50 male razlike ali nista bitno, menjac ne znam kojije, i nisam imao vremena da menjam ali auto na 195km/h se nalazi na 6.000 rpm, u drugoj na 6.000 rpm razvija 80km/h, pritom je potrosnja ista kao kod obicnih 525i kao sto sam napisao od 13 do 15, na otvorenom lagane voznje trosi 8 lit, sta je to? Predpostavljam da je menjac, jel sa promenio 3,4 diff i uvek je bilo isto, jel imas predstavu koji menjac unutra?

Link to post
Share on other sites
i kad vec pises da 325i trosi manje od 1.8, onda lepo obajsni kako, ali reci i to da ce tog 325i, svaki 1.6 odvaliti, prekinuti na startu, ne na startu nego do max brzine tog 1.6, otprilike taj 325i po startu bice nesto slicno yugu 65, ali trosice manje od njega jbg

lupash i ti, ja ti garantujem da moj 325ix sa ne preterano dugim prenosom (ne znam koji je, nisam gledao, ali mislim da je 3.91 ili 3.73) koji je tezi od obichnog 325i, a kamoli 316i, troshi manje od 318i, iz prostog razloga shto motor mnogo lakshe nosi shasiju, znachi rastereceniji je...

a kako ide.. pa video si (ako si ti onaj Marko, koji mislim da si) :angry:

Link to post
Share on other sites
da li si vozio kocku kabria preko 250, leba ti? :angry:

ne, vozio sam ga 230 kmh u 4 brzini na 5700 obrtaja :angry: nisam smeo vise da mi ne otkine krov posto je bio pocepan, onda sam otvorio krov pa isto tako ponovio kad sam dosao opet do 230 usrao sam se da mi ne otkine kosu sa glave, ne verovatno kako je zajeban osecaj u kocki kabriu sa otvorenim krovom pri toj brzini :lol:

Link to post
Share on other sites
lupash i ti, ja ti garantujem da moj 325ix sa ne preterano dugim prenosom (ne znam koji je, nisam gledao, ali mislim da je 3.91 ili 3.73) koji je tezi od obichnog 325i, a kamoli 316i, troshi manje od 318i, iz prostog razloga shto motor mnogo lakshe nosi shasiju, znachi rastereceniji je...

a kako ide.. pa video si (ako si ti onaj Marko, koji mislim da si) :angry:

Kako se samo tesite ljudi da vam auto malo trosi ,pa dobro zivite i dalje u tom svetu maste i iluzija,samo napred ,ja sam se odavno probudio....Pozzzzz

Link to post
Share on other sites
Moj brat je prešao danas auto putem sa 318i karavanom, koji je u top stanju, 800km, brzina 140-150km/h, potrošnja oko 16litara...

I ti oces da kazes da je sa autom sve u redu....

Tolika potrosnja sa 1.8 motorom ,pa nije to M3...

Link to post
Share on other sites
Moj brat je prešao danas auto putem sa 318i karavanom, koji je u top stanju, 800km, brzina 140-150km/h, potrošnja oko 16litara...

a kad sam ti rekao da kupis 325 karavana ti se smejao, eto ti sad... :angry: isto si vikao ali po fabrickim podacima je nemoguce da trosi 2.5 manje...

Link to post
Share on other sites

Jel moram ja da ponavljam?

Znaju ljudi karavana, kao nov je, radi kao sat.

A ja sam M3 vozio na auto putu bg-subotica, 150-200km/h potrošnja 10.5 litara.

Sad ćeš da se zbuniš skroz...

Evo vlada može da ti kaže kakva su moja kola i M3 i karavan i neka ti kaže kakvi su!

Link to post
Share on other sites
plina lave, na plin je mislio

Lave ja nisam MIlan Tarot pa da gledam u karte sta je pisac hteo reci...

Al ovo su sokovi sve biser do bisera,potrosnje su smesne pa ko da vozite Zastavu 750special sa karburatorom 32/20

Link to post
Share on other sites
Lave ja nisam MIlan Tarot pa da gledam u karte sta je pisac hteo reci...

Al ovo su sokovi sve biser do bisera,potrosnje su smesne pa ko da vozite Zastavu 750special sa karburatorom 32/20

jesi vozio nekad m3 3.2? e moj lave... nebi verovao koliko taj auto tek stedi goriva, samo kad ga lepo zamolis :angry:

Link to post
Share on other sites
Lave ja nisam MIlan Tarot pa da gledam u karte sta je pisac hteo reci...

Al ovo su sokovi sve biser do bisera,potrosnje su smesne pa ko da vozite Zastavu 750special sa karburatorom 32/20

Benzin bi bio max 15% manje.

Druže, sad bez zezanja, tebi stvarno ovo nije jasno?

Link to post
Share on other sites

ladno neveruju, ajde svako po 1000 dinara i imate jedan krug od sava centra do nis pumpe pre aerodroma, da i vozac malo zaradi...

ajde prijavljuj te se svi koji imaju licnu kartu mogu da se prijave, trudnice ne moze i deca bez roditelja isto ne

1.

2.

3.

4.

Link to post
Share on other sites
skupi ekipu, ti i floyd i 325ix i onaj 528 i mog drugara "cabria" i otidjite kod vladice i dobro ga isprebijajte zato sto se ne slaze sa vama... alo bre nemate pojma a pravite se pametni, pa sad kad ste jos kolko tolko shvatili da postoji mogucnost stelovanja potrosnje sad vise ne znas sta i kako nego da prebijes vladu...

idi bavi se necim pametnijem...

zamolio bih te da me ne stavljas ni u kakav kontekst koji podrazumeva fizicki obracun sa neistomisljenicima. ako nesto moze argumentovao, dobro, ako ne moze, nemam nameru ni sa kim da fizicki razracunavam, ima previse papirologije posle... na stranu sto forum moze imati posledica.

iskljucujem se iz ove diskusije.

Link to post
Share on other sites