Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da sumiramo, trosio ti je 8 po gradu a 10 na otvorenom.

alo sefe? 1350kg + mojih 70 je 1420 kg u gradu ga mazim i trosi 8, 1350kg +210kg (troje) ljudi i sigurno 100kg u gepeku to je 1660kg, van grada kroz planine relativno brze voznje malo manje od 10... jeste vi stvarno tako ograniceni u citanju i razmisljanju ili se samo pravite? sta se ja sa vama raspravljam, ako si ti nezadovoljan sa svojim autom koliko trosi pokusaj da mu nastelujes protokomer, i promeni diferencijal, stavi nesto malo duze pa da shvatis da moze...

ne samo ti nego svi vi koji ste ubedjeni da ne moze a niste nikad probali da ucinite nesto da smanjite potrosnju nego kenjate kako puno trosi... isto to vazi i za floyda.

Link to post
Share on other sites

svaka rec na mestu, i ja sam do skoro bio ubedejen,citajuci postove nekih nazovi strucnjaka, da moj e21 sa m10 motorom od 1800 kubika ne moze da trosi manje od 12 litara , onda sam ja pre nikih mesec dva poceo da cakam oko karburatora , to jest nabavio nov karburator,i jos neke sitnice sredio, tako da sada moj auto sa 15 felnama trosi negde izmedju 8-9 litara polu gradske voznje, mozda mi neko nece verovati , ni ja u prvo vreme nisam mogao da verujem,ali to je to testirano vise puta , ako koze lazu rog ne laze :)

Link to post
Share on other sites
alo sefe? 1350kg + mojih 70 je 1420 kg u gradu ga mazim i trosi 8, 1350kg +210kg (troje) ljudi i sigurno 100kg u gepeku to je 1660kg, van grada kroz planine relativno brze voznje malo manje od 10... jeste vi stvarno tako ograniceni u citanju i razmisljanju ili se samo pravite? sta se ja sa vama raspravljam, ako si ti nezadovoljan sa svojim autom koliko trosi pokusaj da mu nastelujes protokomer, i promeni diferencijal, stavi nesto malo duze pa da shvatis da moze...

ne samo ti nego svi vi koji ste ubedjeni da ne moze a niste nikad probali da ucinite nesto da smanjite potrosnju nego kenjate kako puno trosi... isto to vazi i za floyda.

Moguce ,moguce,sve je moguce, al jedno nije nikada! Gradska voznja nemoze pokazivati manju potrosnju od otvorenog puta, a i ti govoris kako ti je auto bio natovaren ,sto ljudima sto stvarima,a isto tako kazes da ti je u gradu bio prazan ,i gde je tu logika....Ja neznam u kom ti gradu vozis ali u Beogradu i N.Sadu nije ista potrosnja.

Nepravilno si postavio stvari,nemozes tako da meris,vozi praznog u oba slucaja pa onda javi kakvi su rezultati...

I nevozis ti na tim planinama 1,2 kreni ,stani...

Link to post
Share on other sites
ja potrosnju redovno merim na sledeci nacin:

napunim do vrha

vozim do rezerve

napunim do vrha

broj litara sa zadnjeg punjenja delim sa brojem km...

Polu-gradska Bg voznja je 11-11,5 lit

Ljiljo a sto nebi ovako odes do pumpe napunis do cepa da preliva,sednes u svoju masinu i odvozas recimo jedno 58km,npr. nebitno nema potrebe ici do 100km kao sto neki kazu,vratis se na pumpu opet do cepa,i lepo broj litara podelis sa brojem kilometara,pa to pomnozis sa 100.I dobijes pravu potrosnju. Mnogo jednostavnije i preciznije,cista matematika... :)

Link to post
Share on other sites
Ljiljo a sto nebi ovako...

njen nacin je mnogo precizniji. neki cak predlazu i sipanje na istom pistolju zbog polozaja i nagiba auto, ali to su vec preterivanja. najgore od svega je kada ljudi mere po kazaljci. pomerila se 2mm u levo, ostalo mi je xy litara. kazaljka je samo orjentir, nikako tacan pokazatelj kolicine goriva u rezervoaru.

Link to post
Share on other sites
poznavalac ili ne, 325ix sa automatskim menjacem, sa svim tecnostima, 4 vrata je tezak 1367kg.

objasni odkud kabrioletu ta kilaza

325i kabrio, 1310kg, 325i kabrio sa klimom 1350, a onjasnjenje je sledece, ali pazljivo moras slusati jer je to komplikovano jako... :) kabrio ima ojacanja na trepni, zbog toga mu je prag dignut 10 cm u odnosu na obicne kocke, takodje ima teg od 22,5kg u gepeku koji stoji ispod mesta predvidjenog za akumulator, ima duple limove u gepeku od kojih je napravljen prostor za krov kada se spusti, ima prosirene zadnje dzepove u kabini ne znam kako drugacije nazvati to, zbog toga je nazad dvosed a ne trosed, i na kraju ima fabricko pojacalo u gepeku... nadam se da si naucio nesto...

Link to post
Share on other sites
Moguce ,moguce,sve je moguce, al jedno nije nikada! Gradska voznja nemoze pokazivati manju potrosnju od otvorenog puta, a i ti govoris kako ti je auto bio natovaren ,sto ljudima sto stvarima,a isto tako kazes da ti je u gradu bio prazan ,i gde je tu logika....Ja neznam u kom ti gradu vozis ali u Beogradu i N.Sadu nije ista potrosnja.

Nepravilno si postavio stvari,nemozes tako da meris,vozi praznog u oba slucaja pa onda javi kakvi su rezultati...

I nevozis ti na tim planinama 1,2 kreni ,stani...

rekao sam auto prazan po gradu 8l.

na putu do mora pun puncijat malo manje od 10... sa 18 posto vise tereta nego sa merenjem u gradu. prema tome da sam isao sam, trosio bi mnogo manje nego krcat pun, i time automatski manje nego u gradu, stim da je u gradu uvek strogo 60 bilo a do mora gde je moglo peglanje a gde nije lagano... ne vidim sta je tu nejasno? izgleda da si jedini koji ne shvata sta pisem ili mi se cini?

Link to post
Share on other sites

ma ne moze da trosi 8 pa da si pita, ni na otvorenom ni u zatvorenom, ni da ga guras, ni u slobodnom padu sa planine na koju si pentrao. ne moze pa ne moze i mozes ti sad da dubis i na trepavicama, ne moze.

a to, pun prazan, to je tek biser, pa ne pricamo ovde o puntu od 1000 kubika pa da tako oseti 3 osobe i poveca potrosnju 25%

cak i da ga zapalis treba ti vise od 8 litara.

Link to post
Share on other sites
njen nacin je mnogo precizniji. neki cak predlazu i sipanje na istom pistolju zbog polozaja i nagiba auto, ali to su vec preterivanja. najgore od svega je kada ljudi mere po kazaljci. pomerila se 2mm u levo, ostalo mi je xy litara. kazaljka je samo orjentir, nikako tacan pokazatelj kolicine goriva u rezervoaru.

Nemoze biti precizniji kad ona meri tako sto ide do rezerve a svi znaju koliko je merac kod BMW-a precizan...

Ne pali uvek sa istom kolicinom lampicu za rezervu...

Link to post
Share on other sites
rekao sam auto prazan po gradu 8l.

na putu do mora pun puncijat malo manje od 10... sa 18 posto vise tereta nego sa merenjem u gradu. prema tome da sam isao sam, trosio bi mnogo manje nego krcat pun, i time automatski manje nego u gradu, stim da je u gradu uvek strogo 60 bilo a do mora gde je moglo peglanje a gde nije lagano... ne vidim sta je tu nejasno? izgleda da si jedini koji ne shvata sta pisem ili mi se cini?

brate koji si ti lik, aj doteracu auto, dati pare, ma koliko trazis, da i moj trosi 8 po gradu, auuuuuuuu, pa ja mog molim, cak i peske ponekad idem, ali nece ispod 13 :big_boss:

Link to post
Share on other sites
brate koji si ti lik, aj doteracu auto, dati pare, ma koliko trazis, da i moj trosi 8 po gradu, auuuuuuuu, pa ja mog molim, cak i peske ponekad idem, ali nece ispod 13 :big_boss:

Ja cu da mu doteram mog m50 b20 da vidim dal moze da skine ispod 13 u gradu Beogradu normalne voznje prazan, dacu mu koliko trazi samo da mi to sredi, a na otvorenom nece ispod 10 pa da ga j***m...

Link to post
Share on other sites

jednostavno je. izracunavas prosek a sto vise uzoraka uzmes u obzir to je racunica tacnija. npr tvoj skup od 100 predjenih km, sadrzi 2 paljenja, 2 semafora, prosecnu brzinu od 50km, 7 kocenja. ljilja ima 5 uzoraka po 100km i u svakom uzorku imas razliciti broj stajanja, semafora, voznje na otvorenom, paljenja itd... tako da je racunica proseka u njenom slucaju tacnija tj. realnija jer obuhvata vise elemenata.

Link to post
Share on other sites
brate koji si ti lik, aj doteracu auto, dati pare, ma koliko trazis, da i moj trosi 8 po gradu, auuuuuuuu, pa ja mog molim, cak i peske ponekad idem, ali nece ispod 13 :big_boss:

ja govorim o kockici m20b25, a svaki bmw moze da se napravi da trosi osetno manje, ali automatski gubi na ubrzanju, konkretno za kockicu imas 11 razlicitih prenosa sa kojima mozes da sebi napravis odgovarajuci auto, po potrosnji i po ubrzanju i po krajnjoj brzini...

Link to post
Share on other sites
ja govorim o kockici m20b25, a svaki bmw moze da se napravi da trosi osetno manje, ali automatski gubi na ubrzanju, konkretno za kockicu imas 11 razlicitih prenosa sa kojima mozes da sebi napravis odgovarajuci auto, po potrosnji i po ubrzanju i po krajnjoj brzini...

pa onda nije to, to, ako od m20b25 napravis da ubrzava kao w124 200d, ja sam mislo da ti to uradis, da i ubrzanje bude bolje i max. brzina, i da manje trosi, pogresno sam te razumeo jbg...

Link to post
Share on other sites