Recommended Posts

stopka

Kad mi je bila stopka pisalo je break light, onda sam zamenio sijalicu i ok je sad.

I ima jos nesto sto mi nerazumljivo, znas ona sijalica sto je za zadnju poziciju ima ih dve kod e36, e sad jedna je sa jednim vlaknom ona radi, a ova druga ima dva vlakna kod koje jedno sluzi za poziciju a drugo za maglenku.

E sad ja pokusao da zamenim sijalicu,al tu sam naisao na problem, sijalica nije standardna,uzeo sam iz kompleta zastavinog znaci standard,i negadjaju se oni klinovi na metalnom delu sijalice ,nemogu da ubacim sijalicu u leziste plasticno...

Jel to neka spec. sijalica ili j***m ga sta je...

Link to post
Share on other sites

Num (number) plate lights i na e 39 je lic (license) plate light - sijalice na tablici

Sto se tice ovog Tail light-a, pregledaj sve kontakte na stopaljkama, negde ima korozije ili nema dobrog kontakta sa sijalicama etc. Sto posto! Isto i sa ovim num plate lights, ako ti i to prijavljuje s vremena na vreme a radi ti.

Link to post
Share on other sites

Nije stopka nego pozicija pozdadi!!!!!!

Jel ti se pali samo kad upalis poziciju....

Stavio si mozda ne odgovarajucu sijalicu ili ti je negde los kontakt...

Da je stopka pisalo bi na bordu brake light...

Link to post
Share on other sites

Ako imas ugradjene xenone ili angel eyes, to hoce da izbaci. Meni se isto desava. Moras imati ponistivace gresaka, da ne bi izbacivalo. Nekad mi pise i brake light... Kada stisnem chek kontrol, vise se ne pojavljuje.

Link to post
Share on other sites

Opet ja, sorry... Tail light, bukvalan prevod rep svetla, ne svetlo, vec svetla!! Ako je nesto rep onda je pozadi. Ako su stopaljke nisam rekao da je stop svetlo vec da se poskidaju sve sijalice iz njih i ociste kontakti. Most common problem on e 36, znaci najcesci tj zajednicki ili sto bi mi rekli cest problem, mana kod e 36. Ovo kazu na bmw forumu, nisam majstor samo sam listao u nadi da pomognem coveku. Poslusaj i ostale savete, kad vec bode oci pokusaj sve varijante.

bimmerforums.com

Link to post
Share on other sites
Opet ja, sorry... Tail light, bukvalan prevod rep svetla, ne svetlo, vec svetla!! Ako je nesto rep onda je pozadi. Ako su stopaljke nisam rekao da je stop svetlo vec da se poskidaju sve sijalice iz njih i ociste kontakti. Most common problem on e 36, znaci najcesci tj zajednicki ili sto bi mi rekli cest problem, mana kod e 36. Ovo kazu na bmw forumu, nisam majstor samo sam listao u nadi da pomognem coveku. Poslusaj i ostale savete, kad vec bode oci pokusaj sve varijante.

bimmerforums.com

Hvala Sale,sijalica mi jedna neradi to je ona sa duplim vlaknom, mozda je do toga al nemogu takvu da nadjem nije standardna... oni klinovi na metalnom delu su pomereni nisu jedan naspram drugog....

Link to post
Share on other sites
Ako imas ugradjene xenone ili angel eyes, to hoce da izbaci. Meni se isto desava. Moras imati ponistivace gresaka, da ne bi izbacivalo. Nekad mi pise i brake light... Kada stisnem chek kontrol, vise se ne pojavljuje.

nemam nista od toga moj je shtock...

Link to post
Share on other sites
Nije stopka nego pozicija pozdadi!!!!!!

Jel ti se pali samo kad upalis poziciju....

Stavio si mozda ne odgovarajucu sijalicu ili ti je negde los kontakt...

Da je stopka pisalo bi na bordu brake light...

Da posto je novi zakon da moram imati upaljena svetla uvek sad mi izbacuje stalno kad udjem u auto,i to vise puta u toku voznje, kazem moguce je da je do ove sijalice sto mi neradi al nemogu da je nadjem takvu... Cudna je nije standardna.

Link to post
Share on other sites

Ma sijalice mora imati Delta bmw. Imao sam slicnu situaciju sa sijalicom za onaj prsten angel eyes. U delti je bila oko 2500 din jer ide sa sve onim fasungom, ali sam je pronasao u yamahi na Vozdovcu!! Mora imati takva sijalica. Nadji je prvo u delti, a onda kada vidis tacne oznake juri je negde gde mora biti i jeftinija.

Link to post
Share on other sites
Ma sijalice mora imati Delta bmw. Imao sam slicnu situaciju sa sijalicom za onaj prsten angel eyes. U delti je bila oko 2500 din jer ide sa sve onim fasungom, ali sam je pronasao u yamahi na Vozdovcu!! Mora imati takva sijalica. Nadji je prvo u delti, a onda kada vidis tacne oznake juri je negde gde mora biti i jeftinija.

ok hvala Sale!

Link to post
Share on other sites

Tebe zeza sijalica pod r.b. 7. Skini je i moras je naci u skoro svakoj prodavnici auto delova. To je dvovlaknasta sijalica za svetlo za maglu.

E36tail.gif

Link to post
Share on other sites
Tebe zeza sijalica pod r.b. 7. Skini je i moras je naci u skoro svakoj prodavnici auto delova. To je dvovlaknasta sijalica za svetlo za maglu.

E36tail.gif

ok hvala leone...

Link to post
Share on other sites