Recommended Posts

Evo ovako motor strasno trokira ponekad i to cesce kad je blizu rezerve, al onda pusti i radi normalno ,znaci kad mu drzim gas na istom broju obrtaja ok,al cim pritisnem gas on trokira ko da mu neradi neki cilindar.

Sumnjam na prljave dizne ,filter gor, ili ako ima sito u rezervoaru ,mislim mozda je do njega. Dajte da pocnem od necega konkretno ako to sito moze da se ocisti jel jebeno doci do poklopca rezervoara,jel se nalazi ispod zadnjeg sedista ili ?....

Link to post
Share on other sites

moze ti biti debimetar tj mjerac protoka zraka ili mogu ti isto biti i sprice,je rezervoar ti je ispod zadnje sjedista i nije kompliciran za skinut malo ce te zezat dovodna cijev gdje uljevas gorivo

Link to post
Share on other sites
moze ti biti debimetar tj mjerac protoka zraka ili mogu ti isto biti i sprice,je rezervoar ti je ispod zadnje sjedista i nije kompliciran za skinut malo ce te zezat dovodna cijev gdje uljevas gorivo

Izvini a sta mislis dal je moguce da otkaze koja bobina...

Al ne desava se to uvek samo kad je blizu rezerve kad je oko pola onda radi super kad naspem gorivo zeza me jos malo pa prestane....

Mislim mozda su dizne ili to kod pumpe u rezervoaru ona mrezica-sito...

Ja sam kod e 30 imao otvor za pumpu ispod sedista jel i njemu taj otvor tamo?

Link to post
Share on other sites

Moze bit da su ti slabe bobine.

Najbolje je na dijagnostiku ali OK, ako mislis da je to samo kad nemas benzina u rezervar, probaj da skines filter i da ga ispraznis. Siguran sam da ce bit pun.

Link to post
Share on other sites
Moze bit da su ti slabe bobine.

Najbolje je na dijagnostiku ali OK, ako mislis da je to samo kad nemas benzina u rezervar, probaj da skines filter i da ga ispraznis. Siguran sam da ce bit pun.

Hvala matori ma nije mi problem dijagnostika ...

Jel imas nekog ovde da mi preporucis ,posto idem za Budvu 11-og pa moram to da sredim ,nemogu tako da vozim a i vise trosi...

Link to post
Share on other sites

brate nema to veze sa bobinama ja jos uvjek neznam sto ti vozis ugl mogu ti biti filteri goriva,rezervoar pun sporkice i kad dojde na rezervu pocme vuci prljavstinu sa dna rezervoara

Link to post
Share on other sites
brate nema to veze sa bobinama ja jos uvjek neznam sto ti vozis ugl mogu ti biti filteri goriva,rezervoar pun sporkice i kad dojde na rezervu pocme vuci prljavstinu sa dna rezervoara

E36 2.0 M50 B20

Link to post
Share on other sites
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=16&fg=05 ovo ti je kad budes skidao rezervoar (to ti je moja preporuka jer se tokom godina nakupilo hamelja unutra) da vidis gdje se sve drzi a i na ostalim stranicama ti pokazuje za filtere tako da mozes DIY sve napravit
Link to post
Share on other sites
ma nije nikakav problem ako sta treba javi se ja cu biti ionako na netu mali mi ne spava pa sam i ja budan jebiga tako je to kad imas djecu :)

Verujem matori,i moj kum stalno se budi on ima doduse bebu pa znas kako je to...

A videcu sutra da otvorim poklopac i pogledam kod pumpe,posto mi ladno da skidam rezervoar a garaza mi puna sa masinama za malterisanje i raznim otpadom...

Pa ti javljam sutra ,nego glupo pitanje al nikako nisam video odozdo gde mi je filter goriva a na ovom sajtu nemogu da ga nadjem tacno...

Link to post
Share on other sites
i imas jos jedan pod haubom kod motora vidjet ces gdje ti je puz volana http://www.pelicanparts.com/bmw/catalog/im...fuel_filter.JPG

Ok ovaj sigurno ima kod rezervoara,al ovaj kod puza ispod haube nemam,taj sam trazio al nemam...

Ok onda mi ostaje samo ovaj nazad,al ce biti zeznuto skinuti ga...

Link to post
Share on other sites

nece ga bit tesko skinit trebat ces s autom na kanal ili ako imas neku stupnu dizalicu pa ga tako digni al mene jebe to kako ti nemas ovaj drugi filter ma moras ga imat 100% pogledaj jos jednom al malo zavuci ruku dublje

Link to post
Share on other sites
nece ga bit tesko skinit trebat ces s autom na kanal ili ako imas neku stupnu dizalicu pa ga tako digni al mene jebe to kako ti nemas ovaj drugi filter ma moras ga imat 100% pogledaj jos jednom al malo zavuci ruku dublje

Gledao sam kod puza danas i nisam ga nasao jer mi je tu ABS i nemozes nista da vidis ,ima neka plastika ispod ABS-a al neznam mozda je ispod nje...

Link to post
Share on other sites