Recommended Posts

Pozdrav svima!

Posto vec oko 15 godina sanjam da imam E36,godinu dana brljavim po forumu i oko pola godine sam vlasnik BMW-a,dodje red i da ga ovde pokazem.U pitanju je 316i, 1995.god,motor M43,74kw.

Od opreme ima nesto malo jace od standardne,ali polako,porasce on veliki :drinks:

Preuzeo sam ga u savrsenom stanju sto se tice mehanike,a to sam i trazio a na eksterijeru je ostalo traga od,na srecu,kratkotrajne upotrebe coveka koji misli da moze proci pored puta.

Plan mi je da ga nastavim tako odrzavati i srediti komplet limariju,spustanje,M branike i sta mi vec usput padne na pamet...

slike uskoro...

Link to post
Share on other sites

Evo i slika

Ovakav je bio kad sam ga preuzeo...

58401117241463588160353.jpg

58401117241543590160353.jpg

58401117241583591160353.jpg

onda je konacno preveden i malo se sredjivalo,servis komplet,kupljeni retrovizori(nije imao ni jedan),maglenke,neke lajsne,neke jos nisu ni montirane...i kupljene felne 17'...

dsc00882n.jpg

dsc00878m.jpg

malo enterijera i pocascen je naslonom za ruku i CD playerom...

dsc00093l.jpg

dsc00094ps.jpg

dsc00095px.jpg

tek se pocelo :drinks:

Kao sto vidite pozadina je uvek neka gradjevinska pa vecina zaradjenog novca ide za to tako da ce radovi na autu ici malo sporije ali zato temeljnije i bitno je da se radi i odrzava...

Link to post
Share on other sites

Joooj nisam nista.Posao mi je malo sezonski po prirodi pa se zimi ne upusam ni u kakve troskove koji nisu neophodni a na ljeto ce to vec postati ozbiljan prevoz.

To sam i trazio,zdravu osnovu,mehanicki dobru,bez havarija(osim to malo),a to mi bilo vec u pred nosom i uleti preregistracija ko porucena,a auto poznajem od 2004.god,a tad kupljen od prvog vlasnika.

Na proljece prvo planiram da mu ubacim sequent plin,ovo venturi sranje necu ni da vidim blizu njega,pa limariju da uradim i onda fine stvarcice jedna po jedna...i spustanje bi mozda moglo brzo da uleti zbog amortizera pa da sve sredim odjednom :)

Link to post
Share on other sites

brate razlika u slici tamo kad je imo celicne felne i ono calipso na gepeku i ove zadnje slike. izgleda kao da si ga prelakiro. zato te pitam jel je poliran...

ja sad hocu da ispoliram moj, branik mi se puno cakli u odnosu na auto, a i od leda i snega, ciscenja je dobio sitne ogrebotinice.

Link to post
Share on other sites

Znam,stvarno tako izgleda.Stvarno ima zdravu boju,bio je stalno garaziran a na tim slikama sa celicnim felnama je stajao nekoliko mjeseci bez pranja pa se prasina slegla na njega.A jos kad mu sredim limariju...valjda nas nece zezati na Miseluku...

Link to post
Share on other sites

Od te dobre trulezi ima to ispod rezervoara sto je osteceno pa nije sanirano na vreme i na levoj strani isto ostecenje staro par godina pa ti vidi...mozes se i sam uveriti.

Link to post
Share on other sites

Kontaktiraj Krleta-bmwpowera i dogovaraj drugi blatobran i vrata i lagano sredi limariju(mislim na trulež),takve stvari se pogoršavaju brzinom svetlosti....a plin,može da čeka....bar bih ja tim redosledom radio....inače deluje kao sasvim pristojan auto...nek je sa srećom

Link to post
Share on other sites

Imam i blatobran i lajsnu i jos stosta a sve ceka da dodje na red jer mi se ne stavlja jedno po jedno a nemogu zavrsiti pa da bude sve sareno.A prelazim oko 25000-30000 km godisnje pa ce mi plin brzo ustedeti za sve ostalo,na danasnje cene benzina ali bez obzira nije to sve zajedno meni velika investicija samo da izadjem iz zime i krene posao redovno.Nadam se do aprila da je sve gotovo od tih prioritetnih stvari,a ostalo u toku leta...

...i jeste pristojan auto,a tek sto je bio do februara 2009.-te,ali sta ces... :drinks:

Nego,jesu tacni oni indikatori za ulje,nakon 3000+km mi ugasio jednu zelenu kockicu?

Link to post
Share on other sites