Koja je laz veca :-S


Recommended Posts

Ali treba razumeti svakog, ne kazhem da sam ja u pravu i da svako treba da vozi m-a, na mom kada sam ga kupio je bila gomila sranja, kao i boja plava perla koja ga je cinila posebno atraktivnim u ochima raznih svraka, ali poshto sam po pitanju orginala vrlo zeznut, moj auto dobija svoju orginalnu estoril blau boju, svetleca rucica menjaca i hromirana ruchna su odletele, josh samo drugi brzinomer i obrtomer da nadjem, jer je slepac (prethodni vlasnik) stavio belu pozdinu, sreca pa nije bilo plamenova na toj beloj pozadini :) orginal je najlepshi.

:)

Link to post
Share on other sites

M optik i fabrika pravi, ako je mogla da napravi 318 M optik ne razumem zasto bi neko ko na svoja kola stavi M dodatke bio laznjak ili tako nesto. I sta sad je recimo laznjak i krs Transporterov beli kupe, pa gde to ide na 2,5 staviti ///M branike, lajsne, enterijer, stvarno sramota zar ne? :) :) :)

Link to post
Share on other sites

Alo bre ljudi,stavicu na svoj auto sta god mi se svidja,pa makar to bio i mercedesov znak,m Paket imas i u fabrickoj varijanti bez M motora,pa sta sad???

Ja licno imam na svom e34 m20b20 M Volan zato sto mi je lepsi nego onaj fabricki,na prednjoj maski kad sam kupio auto stajao je M5 znak,zasto da ga skidam?lepo mi izgleda.

Ko moze da zabode motor M pod haubu svaka cast,svi mi bi to hteli,sto vise snage itd,ali malo ljudi danas to moze da finansira,i gde iskoristiti M Power?????????????????????

Link to post
Share on other sites

Nisam se umesao zato sto se pominje moj auto vec zato sto ne mogu da se nacitam slicnih gluposti...

Kao deca u osnovnoj skoli kad jedan ima orginal Nike Air Max pa se kurci nad onima koji nose patike od 20-30e

@salemaki

Objasnio sam ti za dobar polovan deo, objasnicu ti i ovaj po tebi fenomen ili kako vec da ga nazovemm uzecu kao primer e36 posto e39 nisam imao ...

Nemam nista protiv tebe druze,ali ja ne verujem sta ti pises ???

Skrnavljenje ili nazovi kako god hoces auta ///M delovima iskljucivo replikama je ako na e30 stavis m3 e36 branik, ili upasujes e39 branik na e34 !

Ali ako //M repliku prednjeg branika stavis na karoseriju bez ikakve prepravke i bez budzenja, znaci da stavis na postojecu sinu, da stoji u mm sa ostalilm delovima karoserije i da mozes da montiras OEM maglenke, tunele za hladjenje kocnica, mrezicu, potkrila, mozes da usrafis i kuku za slepanje...

To nije ni skrnavljenje ni nista, to je adekvatna i isplativa zamena :)

Tvoj kompleks dolazi do izrazaja ako taj branik nije orginal i ne zelis ga na svom autu iako je isti kao i orginal 98% a jeftiniji 4x...

Isto tako vazi za ///M element na recimo karoseriji najslabijeg modela ! Ako u fabrickoj varijanti moze da se uzme 2.0d sa ///M paketom sta si se ti nasao pametan sada da kazes da je to laz ili ne ?!?

Hoces da ti ja kazem zasto niko nije ubacio S62 u karoseriju u kojoj je 2.0 motor dosao fabricki ?

-zato sto je to skupo i sto povlaci jos 50 stvari npr. ostajes bez auta ne jedan dan nego jedan mesec i to da je sve ok i tece po planu, zatim treba naci taj agregat da je 100% ispravan i da moze da se ugradi bez nekih servisnih intervencija, zatim prepravka instalacije, instrument table, transmisije ... a svi znamo koliko je to kad se kesira !

- ///M delove mozes nezavisno od svega da stavljas i ne treba ti ceo paket odjednom, danas prednji branik, od sledece plate lajsne i retrovizore, pa onda ukapiras da zadnji branik i prednji umesto 1500e mozes da platis 500-600 pa da ostane i za felne i pun rezervoar goriva vise puta, pa onda enterijer kad nadjes, das tvoj i doplatu pa i tu ustedis malo ....

ili mozda jeste jedan u 100.000...

-taj ima jos minimum 2 auta pored tog e39, to mu je projekat za zezanje i nece sigurno sa njim da ide na posao i da vozi zenu na posao i decu u vrtic

-ima viska para pa hoce da napravi igracku od njega ili jednostavno vikend auto za uzivanje

itd itd mogu da ti obrazlazem do prekosutra da nisi u pravu :)

Link to post
Share on other sites

@ Sale Maki

Cekaj malo, hoces da kazes da ako ti se pojavi neki BMW u ///M paketu, a da nije motor i sve ostala mehanika od ///M serije ti ga ni bi kupio??? Svako od nas ( neko je lepo napisao) bi zeleo da vozi ///M, cim ovoliko vremena provodimo ovde, ali moramo biti realni sta znaci za budzet jedan ///M u smislu odrzavanja ( Milan ///M3 godisnje daje mimo registacije i goriva oko 1500 evra za odrzavanje istog).

Primer kod mene, kada sam prodao coupe mogao sam da kupim E46 ili E39 stock bez problema (imao sam novac), ali nisam u situaciji da kako kaze Transporter, da posle isti sredjujem po mome ukusu zbog finansija jer su za E46 i E39 ///M delovi papreno skupi. Veliki deo ljudi na forumu jos uvek zivi kod mame i tate i od istih nekada trazi novac za gorivo i registraciju. Tako da se ne slazem sa tobom oko toga da li treba stavljati opremu na auto iz ///M paketa, ako auto nije ///M. Ja sam stavio sve sto sam mogao da nadjem i da kupim (prednji i zadnji branik, lajsne, pragove, tablu, volan, retrovizore) i sada sam u potrazi za rucicom menjaca od 3.2 steptronika i pragovima na vratima i auto mi se mnogo vise svidja nego neki stock E46, a da E36 i ne spominjemo.

P.S. Viva ///M optic...

Link to post
Share on other sites

kad bih imao malo vise para.....pa da na moju seljancicu ugradim M-PAKET .......,citaj, sise guza,budze,...od najkvalitetnijih silikonskih umetaka.......znate li kakva bi to makina bila......ali dzaba dzidza midze,kad je u dusi SKODA :) :) :)

Link to post
Share on other sites
Licno, nisam protivnik kupovine svega toga, ali onaj ko kupi repliku M branika nije lazov, vec covek mozda ima kucu iza sebe koja ocajnicki trazi fasadu, 2, 3 deteta i tome slicno :)

Ne znam, verovatno nikada necu ni saznati, zasto je svima lakse da krenu u prepirku nego da pazljivo onako samo malko pazljivije procitaju postove onoga koga napadaju (u ovom slucaju mene). Trudim se da ne poverujem, nazalost moram, da je samo par ljudi skapiralo poentu teme...

Leone, ovo si i ti rekao (ovo citirano, moje) samo si pomenuo jos zivot kod mama i tate na budzetu :)

Citiranim sam i svima koji ovde osuse paljbu po meni dao do znanja da ja NISAM protivnik toga. A cega jesam onda majku mu ( ces, ces)...?

Jesam protivnik kurcenja tipa te su felne laz, nisu M felne. Nisu laz, i nije lazov ko ih postavi vec se radi o svemu ovome sto je Leon pisao da ne kazem ja. Procitam jednom, dva puta tri, pet pa i meni dokurci jbg. Muka mi je malko od proseravanja necu LAZAN deo na svom autu. Odatle i tema i onaj motor s62 sa registracijom od oko 147.000 dinara (znam odlicno koliko je), i sve ostalo. Kako neko moze da kaze LAZ za ma koji deo, necu LAZ na svom autu, a stavio cak i ///M5 pozadi? Pa ubaci i motor da ne bude LAZ jer ako ne ubacis s62 nije ///M5. Nije laz, i ne treba ismevati po forumu nekoga ko prodaje replike M felni ili ih ima na autu, branik ili ne znam ti ja sta vec.

So, poenta je nema LAZI ( original i replika)!! Ima samo likova koji se kurce originalima i onih kojima je bitno da to izgleda lepo, pa makar branik bio pravljen i farban u Maloj Ivanci. Svako se proteze koliko je dugacak!!

Transporter bas si se namucio da ispises ovoliki post, cenim. Ali kapiras li sada da je uzalud pisan ( isto kao i to za polovne delove sto pominjes, ali svakako opet cenim trud)? U jbt, 01,53 :) ... Laku noc

Link to post
Share on other sites

I da, bas tugujem sto nemam M paket na autu ako smo vec kod toga...ali prodje me taj osecaj kada samo pomislim da NIKO ne poznaje coveka od koga sam ja kupio svoj auto :)

sreca......tnx God

a vas dvojica ako je dobra radza, ne kvarite je sokom plz :)

Link to post
Share on other sites
Transporter bas si se namucio da ispises ovoliki post, cenim. Ali kapiras li sada da je uzalud pisan ( isto kao i to za polovne delove sto pominjes, ali svakako opet cenim trud)

Meni ta 2min sto sam odvojio za taj post u zivotu ne znace nista, i nije mi bilo tesko,kao ni sto ne mislim da je uzalud pisan :)

Drago mi je da razumes :)

Link to post
Share on other sites
Meni ta 2min sto sam odvojio za taj post u zivotu ne znace nista, i nije mi bilo tesko,kao ni sto ne mislim da je uzalud pisan :)

Drago mi je da razumes :)

Ali ti brzo kucas :pleasantry: , da nisi zavrsio pravno birotehnicku :D

Link to post
Share on other sites