Recommended Posts

Zna li neko koji je fabricki prenos diferencijala isao na e34 88 godiste, 2.0 m20 motor? Manuelni je menjac.

Pitam jer je kod mene 4.45 a negde sam cini mi se procitao da je 3.73 isao fabricki....

Link to post
Share on other sites

Da bi dobio na ubrzanju(pri tome ti se smanjuje max brzina) treba ti diff sa vecim odnosom, dakle vecim od 4.45 konkretno za tvoj auto, a sa ovima pomenutima ces dobiti(teoretski) vece max brzine, ali manje ubrzanje, a imajuci u vidu snagu tvog motora i tezinu auta totalno ces ga umrtviti(jedino se mozes nadati mozda nekoj ekonomicnosti, ali...)!!!

Link to post
Share on other sites
Da bi dobio na ubrzanju(pri tome ti se smanjuje max brzina) treba ti diff sa vecim odnosom, dakle vecim od 4.45 konkretno za tvoj auto, a sa ovima pomenutima ces dobiti(teoretski) vece max brzine, ali manje ubrzanje, a imajuci u vidu snagu tvog motora i tezinu auta totalno ces ga umrtviti(jedino se mozes nadati mozda nekoj ekonomicnosti, ali...)!!!

Sve ja to druze vec znam, nego me interesuje koje verzije e34 imaju fabricki diff veci od 4.45 tj. kraci prenos, ako uopste i postoji takav, mozda neki 4.9x...

Link to post
Share on other sites