Recommended Posts

Postoji li mogucnost kacenja CD sarzera na BMW-ov originalni kasetofon u 318i(E-46)?

DA, apsolutno!!! Kontaktiraj usera sa foruma sa nickom "Borko Vrsac Kum", radi sa tim i to jako dobro, moze da ti sredi za finu cifru. Pozz

Link to post
Share on other sites

Isto toliko ti kostaju dobar CD/Tuner i blendica (maska za njega) koji ce ti dati dosta bolji zvuk bez samog pojacala nego sto ce to CD Charger preko fabrickog kasetofona, a sto se tice estetike stoji ti isto kao fabricki zahvaljujuci maskici!!! Pricam iz iskustva jer sam imao isti problem sa istim kolima i istim kasetofonom. Eto dobio si savet, al na kraju opet ti sam odlucujes...pozz!!!

Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novi topic...a u bmw-a 5 e39,fabricki je kastofon u njega a greota ga je vaditi zbog komandi na volanu i telefona.kolika je cijena ako moze???hvala pozzz

Za sta kolika je cena?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Pozz ljudi!! Ja takodje imam problem sa muzikom posto imam kasetofon u e39. Pokusao sam preko radio modulatora mada to i nije neko resenje posto se stalno mesaju stanice.

Kako tacno funkcionise cd sarzer? Sta? spojim ga na postojeci kas ili menjam nesto od enterijera?

Ne bi da secem nista niti da stavljam ove nove playere sa delfinima i sl.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Svako ima neko resenje koje mu odgovara i to sve zavisi od ukusa. Ja se licno grozim od vadjenja fabrickog radija da bi se stavljala maska sa obicnim cd-kasetofonima. Sto zbog same estetike, sto zbog funkcija na volanu. Ima vise solucija da fabricki radio ostane u kolima, npr cd changer, a moze i fm modulator. E sad, ja imam mp4 player sa fm modulatorom koji radi perfektno, zvuk koji baca je ravno kvalitetu CDa. Svima preporucejem njega, jer je najlakse i najbezoblinje rezenje. Ne petlja se sa fabrickim instalacijama i strujom, manje kosta i bezicno je.

On izgleda ovako:

45.jpg

Oni fm modulatori sto se bodu u upaljac su nekvalitetni i imaju sum. Takodje, vecina mp3 playera koji imaju fm transmiter, nemaju dobar kvalitet zvuka. Ovaj je jedini koji mi je resio problem muzike u kolima i kosta oko 50 eu za 1gb, ima i od 2gb ali ne znam cenu. Dobija se punjac za auto,a slusalice mu sluze kao antena.

Evo i detaljan tekst o njemu:

http://www.itsvet.com/tekst/ms-industrial-...ni-plejeri/417/

Link to post
Share on other sites

Svako ima neko resenje koje mu odgovara i to sve zavisi od ukusa. Ja se licno grozim od vadjenja fabrickog radija da bi se stavljala maska sa obicnim cd-kasetofonima. Sto zbog same estetike, sto zbog funkcija na volanu. Ima vise solucija da fabricki radio ostane u kolima, npr cd changer, a moze i fm modulator. E sad, ja imam mp4 player sa fm modulatorom koji radi perfektno, zvuk koji baca je ravno kvalitetu CDa. Svima preporucejem njega, jer je najlakse i najbezoblinje rezenje. Ne petlja se sa fabrickim instalacijama i strujom, manje kosta i bezicno je.

On izgleda ovako:

45.jpg

Oni fm modulatori sto se bodu u upaljac su nekvalitetni i imaju sum. Takodje, vecina mp3 playera koji imaju fm transmiter, nemaju dobar kvalitet zvuka. Ovaj je jedini koji mi je resio problem muzike u kolima i kosta oko 50 eu za 1gb, ima i od 2gb ali ne znam cenu. Dobija se punjac za auto,a slusalice mu sluze kao antena.

Evo i detaljan tekst o njemu:

http://www.itsvet.com/tekst/ms-industrial-...ni-plejeri/417/

ne znam sta je sa mnom ali ja tebe ovde nista nisam shvatio,postavljas slike mp3 playera,njegove karakteristike i slicno,bla,bla,bla,a hvalis ft modulator,a nigde nista konkretno o njemu,bar sliku,da znamo da ga razlikujemo od jeftinih,mp3 pleyer je najmanji problem naci

Link to post
Share on other sites

hahaha, nisi me uopste razumeo, TO JE SLIKA OD MP4 playera, koji u sebi ima odlican FM TRANSMITTER! Probala sam sve zivo sto je bilo na trzistu od tih transmitera i ovo je jedino sto daje odlican, cist i debeo zvuk.

Posto je Vladu88 zanimalo, raspitala sam se, i info je sledeci:

ovaj mp4 player ima da se kupi na Novom Beogradu, firma se zove Deltim. Telefon im je 227-4446, a cena ovog mp4 playera je 5190 din (od 1Gb) i 6300 din (od 2gb). Uzgred, bas ih je tesko naci, ima ih bas na malom broju maloprodaja.Eto, to je to.

Posto kao transmiter on mora da ima antenu, a za to mu sluze slusalice koje dobijes uz njega, a da ih ne bi koristio jer deluje neuredno po kolima sa tim kablovima (mada radi bezicno pa mopzes da ga gurnes i u prednju kasetu/pregradu), idite gde prodaju te dzekove (npr firma Kanibal kod Piramide na NBG) i kupite samo taj dzek koji se bode u mesto gde idu slusalice ili ako vam ne trebaju slusalice isecite kabl :D)) eto, toliko od mene za sada.

Link to post
Share on other sites

evo sad cackam po netu i nadjem ove stvarcice,t.j. ovakve transmitere,mogu samo da se nakace na mp3,mp4 player i rade istu funkciju,moze se i na upaljac da se puni baterija,a moze i bez,znaci bez kabla

e6f6_1_b.JPG

00002.jpg

ili ovako 5in1

drzac,punjac,transmiter........

DSC00110.JPG

Link to post
Share on other sites

poenta je sto ima mnogo laksih resenja, ali je to meni sve radilo lose, sa sumom i zujanjem. evo ovaj na slici, samo bocnes u upaljac i vec radi, ali dzaba kad je los zvuk. Ima na buvljaku za oko 3000 din Bio bi idealno resenje da radi kako treba!

MP3-FM-TRANSMITTER-L.jpg

Link to post
Share on other sites

Ovi na upaljac su uzas nevidjeni. Ovde kod nas ih ima na tone i to za 10 eura/kom, ali je kvalitet zvuka ravan nuli, pa sam ga momentalno izbacio iz auta.

I mene muce slicne dileme, zadrzati stock kasetofon i slusati kvaliteniju muziku preko CD changera, MP4 sa FM transmiterom i sl. ili naci neko elegantno resenje za onoliku rupu (radio + kasetofon).

Ako bih vec razvlacio kablove do gepeka i nazad, onda bih to pre radio za neko fino pojacalo i woofer nego za changer.

Rado bih ubacio neku Alpinicu, tim pre sto mi je bord kompjuter na tabli, a na volanu nema komandi... Jedino taj telefon...

Ima li jos neko neki predlog

Link to post
Share on other sites