E36 318is trosi ulje Potreban savet


Recommended Posts

Potreban savet.

Auto trosi oko 1l ulja na 1000KM

Nisam merio kompresiju, motor odozgo inache izgleda prilicno cisto, a i sam auto ide odlicno.

Sta raditi.

Traziti motor, polovan

remont ovog

Staviti motor od 2000 cc iz 320 (kolike su izmene na ostalim stvarima ako idem na ovu soluciju).

Hvala unapred.

Pozdrav,

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napomenem.

Na zadnjem servisu je sipano motul 4100 power 15/50.

na meracu je bio malo iznad vrha tad,

1300 KM nakon toga bio je na minimumu.

Skoro sam pazario auto, pa mi je ovo bila ustvari i prva adekvatna kontrola.

Inace auto vuce dobro a nisam ga bas preterano ni stedeo.

Toliko otprilike.

Link to post
Share on other sites

ja bih prvo sipao neko drugo ulje, tome me je naucio bmw veteran, pokojni Cera iz sapca, jer ne odgovara svako ulje svakom motoru. n.pr. sipali smo neki castrol rs preko veze iz nemacke u e34 530i sa cipom , bregastom , izduvom , usisom... i trosio mnogo ulja, mislili smo "GENERALNA",. Cera nam preporucio Liqui Moli MoS2 i nije trosio ni kapi, a terali smo ga kao bog djavola

to ti je ono , najeftinije prvo da probas

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ovako stoje stvari.

pored toga sto trosi ulje i curi na jednom mestu, objasnio mi je majstor al sam zaboravio tacno u detalje pa da ne pisem bzvz.

Merena kompresija:

na 3 cilindra je dobra, na jednom varira.

njegov zakljucak je da treba glava da se radi, inache imam poverenja u njega, al bi voleo da cujem sto vise saveta pre bilo kakve operacije na motoru.

Inache nisam primetio da auto dimi nesto vise nego obicno a i dobro se ponasa na putu, nisam primetio nikakve razlike u radu od kad sam ga uzeo.

Link to post
Share on other sites

Bas to je i dovoljno,kada varira na jednom onda na njemu toliko i potrosi.Imao saam isti problem na 518 dok sam ga vozio i bas takva potrosnja ulja na 1000km 1litar.Moj ti je savet da nista nediras dok ne otopli pa onda polako,nemoj da te brine motoru nece biti nista moja 518se i dan danas tako vozi samo redovno dosipaj i kontrolisi nivo ulja.

Link to post
Share on other sites

Verovatno ce tako i biti, premda mene nervira pomisao da mi nesto nije kako treba sa motorom pa cu verovatno sa prvim suncem da ga oteram majstoru.

Koliko para da odvojim po nekom vasem iskustvu. Majstor mi rece oko 400e ukljucujuci u to i didatne troskove koji ce da iskrsnu kad se motor otvori, tipa greota da se ne uradi i ovo kad se vec otvara.

Link to post
Share on other sites

Bas zbog te GREHOTE moj motor na 518i nisam ni radio.Da ne bude posle ni greh ni grehota...Drugar otvorio njegov isto zbog potrosnje ulja jos pre skoro godinu dana i jos je bez auta(nije ga zatvorio)zbog grehote...

Link to post
Share on other sites