Recommended Posts

pozdrav svima.da li neko mozda zna jel moze policij da te kazni zbog pre glasnog auspuha?

znaci stavio sam na e30 320i samo zadnji lonac sportski,katalizator imam nista drugo nije dirano sem zadnjeg lonca.i oni sad kazu da je auto pre bučan.

auto se normalno cuje kao i svaki drugi bmw sa sprtskim loncem,nista preterano.

Link to post
Share on other sites

Evo odgovor od sluzbenog lica.Za takav prekrsaj te automatski salje na vanredan tehnicki pregled gde ce ti osim prekomerne buke verovatno utvrditi jos neku neispravnost.Po starom zakonu kazna je bila2000din pls tehnicki koji placas na licu mesta i plus 200dinsudski troskovi,a po novom ti je kazna 6000din plus teh.itros.suda.Znaci kada si vec to ugradio pored plavaca na leru vozi i moli boga da je kresnuo zenu pre dolazka na posao...

Link to post
Share on other sites
Ne mogu da te kazne zbog toga, ali kao takav privlacis paznju :). Mogu sa tehnickog da te vrate, tj. znam dva slucaja od pre par dana!

I masina radi, radi pa stane...ocito da je grip uzeo danak kod mene pa moram da demantujem samog sebe.

Uredjaj koji ce izmeriti buku zove se decibel metar, i postoji cak i u nekoj dzepnoj varijanti, npr. Cena od 20-tak do 300 i kusur evra.

Kazna od 5.000 dinara je za buku u autu. Ako je po VTP za buku koju auto proizvodi (iscepan lonac, prepravke itd) onda je od 15.000 do 30.000 dinara!

Ma neka pisu, sta ima veze. ;)

A inace stvarno znam da su dvoje vratili sa tehnickog...

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam gde vi to terate automobile na tehnicki...

Kod mene u Nisu moze tehnicki i bez auta da se zavrsi, drugim autom.... Ma preistaju na sve...

Bio sam pre neki dan.

Link to post
Share on other sites

Sicko, sve je moglo...moglo je i u Bgd to isto! Ne kazem da i dalje ne moze, i odgovara mi, i nama, ali bojim se da uskoro nece moci... Jer, sto bi neko ko je vlasnik teh. pregleda rizikovao katanac na svojoj radnji zbog jednog ''prepravljanog'' bmw-a. Kazem nazalost, ali sta ces... Realnost je ono sto moramo prihvatiti.

Link to post
Share on other sites

zato slozis kvalitetan ispuh koji se ''dere'' tek preko 3k okretaja i nece te policija zajebavati zbog toga

jer ako si vec u okretajima dje se auto ''dere'' zajebavat ce te zbog prebrze voznje hahahha

Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo.....oni da pisu a mi da placamo.....ja i onako ,po starom,pucam po 20-30000 godisnje na kazne,ne kazem da nisam kriv,ali kad pravite veliku kilometrazu to je i normalno.Isto tako mogu da kazem da je pretprosle godine na tehnickom tip hteo da me vrati,navodno zbog losih kocnica....terao sam ga da idemo zajedno na druge valjke i proverimo jer su mi kocnice bile nove,naravno da nije hteo!!! A isto tako ne mogu da zamislim da mene kazni zbog buke a auto mi je tehnicki ispravniji od 90% onih koje pusti.....LOGIKO GDE SI???

ZEMLJA SRBIJA

Vozim sa spotr izduvom i kraj!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites