Recommended Posts

Pozdrav svima. Hteo sam da pitam kako moze da se proveri legalnost uvoza vozila ? U pitanju je ovaj zadnji uvoz od prosle godine. Vozilo je uvezeno i carinjeno u avgustu, pre par dana je registrovano. Trebao bi da uzmem neka kola, al bi prvo da proverim da ne bi bilo posle svasta. Hvala

Link to post
Share on other sites

Pazi ti svako vozilo mozes da odes u Mup i proveris,u 29.novembra... Ja imam prijatelja i samo mu izdiktiram broj sasije on mi kaze i ko ga je vozio i gde ga je vozio...

Link to post
Share on other sites

Ja sam to ovako uradio. Seo u auto i vozio dok nisam naiso na saobracajca i pitao da proveri auto. Pogledao me cudno, uzo saobracajnu i izdikrirao broj preko stanice. Posle par minuta mu javili sve ok. Seo u auto i otiso. Sad ako taj ko prodaje sme i hoce to da ti dozvoli odma ces da vidis koja je prica.

Link to post
Share on other sites
Ja sam to ovako uradio. Seo u auto i vozio dok nisam naiso na saobracajca i pitao da proveri auto. Pogledao me cudno, uzo saobracajnu i izdikrirao broj preko stanice. Posle par minuta mu javili sve ok. Seo u auto i otiso. Sad ako taj ko prodaje sme i hoce to da ti dozvoli odma ces da vidis koja je prica.

Najjaca fora. Mogu da zamislim kako je pandur ostao zbunjen. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Proveri dobro da ne bude posle kasno...znam mnogo ljudi koji cu carinili na fals saobracajne tj po meni 70% je fals na ovom uvozu 2009

Link to post
Share on other sites

neki su totalni falsevi a neki koji su bili u datumu radjeni su na fals ovlasnjenja...tako da bi da sam na tvom mestu ako planiras auto za sebe ne uzimaj ovaj uvoz nikako osim ako je auto od poznanika i znas da je bio njegov dugo godina...To je moj savet

Link to post
Share on other sites

A i misljenja sam da generalno malo preterujete oko svih tih silnih provera i sumnji (ne kazem ni za jednog pojedinca). Pa ja sada treba da smaram komsiluk da mi proda auta jer znam sta voze i gde su kupili i od koga. Prosto je, kupis, nadjes coveka u mup-u, poyebes mu majku prvo (tako smo navikli) :D

onda ga zamolis da ti proveri, i on ti kaze sve sto te zanima vezano za taj auto ( osim onoga da je auto bio kod zike limara da mu odradi levi rub jer je udario pijan u banderu kod crkve, kojom prilikom mu je majstor mika namestio hladnjak i zamenio vezni lim i stavo od novijeg automobila i posto su mu klinci skinuli oznaku 520i on je stavio m5 pozadi i sada je skroz sumnjiv)

Mnogo su mi pojedinci interesantni, ginem sa nekima oko ovog foruma, u fazonu koji cu racku ovde ali jednostavno ne mogu bez njega!!! Ovde se osecam kao na praksi kada sam bio po odredjenim ustanovama, a zavrsio sam srednju medicinsku (naravno, u skolovanju se napredovalo) Hahahahahahahaha

Link to post
Share on other sites

Proverio mi salemaki vozilo, i vozilo ispravno sto se tice papira, medjutim nije bilo ispravno mehanicki :D , totalni haos. Porveris jedno za sta mislis da je sumnjivo kad ono neki sasvim treci problem, jbg. U danasnje vreme sve mora da se proverava, i to dvaput :( .

Link to post
Share on other sites