Recommended Posts

troše se zadnje gume na kockici sa unotrašnje strane,

http://img5.imagebanana.com/view/hy50559g/zadnjetrap.png

sta mislite jel da promijenim ove selene pod brojem 3 ili 9

vjerojatno su ti otišli seleni pod brojem 3...ali isto tako ti ovisi koliko ti je spušten auto...ali kocka i serijski ima u minusu točkove zadnje...

Link to post
Share on other sites
vjerojatno su ti otisli seleni pod brojem 3...ali isto tako ti ovisi koliko ti je spusten auto...ali kocka i serijski ima u minusu točkove zadnje...

to mi se pokazalo od kad sam stavio 16-ice gume, dok su bile 14-ice nista od toga nije bilo

Link to post
Share on other sites

Bitna je sirina tocka..., kako thor kaze, ako ti je spusten auto mora malo da ih jede sa unutrasnje strane!! ;)

Link to post
Share on other sites
Bitna je sirina tocka..., kako thor kaze, ako ti je spusten auto mora malo da ih jede sa unutrasnje strane!! ;)

nije spusten, na njega mi je točak 205/50r16, a mislim da nebi trebalo da pojede potpuno novu gumu za 5 mjeseci

Link to post
Share on other sites
nije spusten, na njega mi je točak 205/50r16, a mislim da nebi trebalo da pojede potpuno novu gumu za 5 mjeseci

to sigurno...onda su ti sigurno otišli seleni mosta,ako auto nije spušten nebi smio tako brzo potrošiti gumu...ja sam imao e30 limuzinu,bio je spušten,na točkovima 195/50/15 i jako dugo su mi trajale gume...ko zna možda su ti još i seleni zadnjih viljuški otišli,pregledaj detaljno zadnji trap sa pajserom...nebi smjelo biti lufta kad pajserom natežeš...

Link to post
Share on other sites
to sigurno...onda su ti sigurno otišli seleni mosta,ako auto nije spušten nebi smio tako brzo potrošiti gumu...ja sam imao e30 limuzinu,bio je spušten,na točkovima 195/50/15 i jako dugo su mi trajale gume...ko zna možda su ti još i seleni zadnjih viljuški otišli,pregledaj detaljno zadnji trap sa pajserom...nebi smjelo biti lufta kad pajserom natežeš...

seleni zadnjih viljuški sigurno nemaju lufta jer sam ih provjeravao, tako da mi ostaje da promijenim selene mosta

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Da ne otvaram novi topik :)

Jedan savet, na koliko naduvati gume 205/55 R15 da bi se sto manje trosile po ivicama?

Koliko je to, 2.1, 2.2, da li je bolje manje ili vise?

Nasao sam neki podatak da se 195-ice duvaju Front 2.2/Rear 2.3, a za 205 nema..

Uzevsi u obzir da je auto spusten i samim tim malo raskrecen, kao i vecina E30 :(

p.s. Sileni su zamenjeni :)

Link to post
Share on other sites
Front 2.4 bar

Rear 2.8 bar

:D :D :D

cemu ovoliki pritisak pa ne vozi avion po pisti nego jedva 100ks po gradu.

@casper: pocni sa istom prtiskom na obe osovine pa polako spustaj u zavsnosti od toga kao ti se auto ponasa. dzaba ti sto ce gume manje da se trose ako te ne drze u krivini. znam ljude koji voze 15'' na 1.8bar ceo zivot i to mrcnu kao sto je ford skorpio V6 i ne menjaju pritisak cak i kad je auto pun.

pritisak dosta zavisi i od same gume, koliko od profila toliko i od same smese. drugo, daj je mekana, tvrda, kakav joj je bocni zid, kakav je gazeci sloj, dal je ostra ivica ili zaobljena itd itd...

ko sto rekoh pocni od nekih 2.3 pa spustaj dok ne nadjes optimum koji tebi odgovara.

stvarno mi nije jasno cemu danas toliki pritisci u tocku. ja sam svojevremeno, pre 10 god, 195/50-15 na Audiju 80 quattro vozio na 2.0 i nikad preko.

Link to post
Share on other sites

Kod mene je poceo malo da trosi i sa spoljne i sa unutrasnje strane kao na ovoj prvoj slici, tj. kao da nisu dovoljno naduvane,

sad sam ih naduvao sve na 2.4, verovatno ce biti bolje.. a bile su na 1.9

Nije bas ekstremno kao na ovoj za E30 :D

A zadnji most sam zamenio kad sam menjao silene, skinut je sa stranca koji je solidno lezao

Link to post
Share on other sites