problemi prilikom menjanja hladnjaka!


Recommended Posts

skidao sam hladanjak, nosio na krpljenje, odradjen je profi, uradjen hidro test. sve u fulu radi. spakovo na kola. i kupio sam 10L koncentrata antifriza. sipao od prilike 7 sve je skoro popio nesto je iscurelo kroz lufter prilikom luftiranja. al nece da radi grejanje, i ono crevo za leve strane, ono debelo je ladno. to levo cini mi se ide u motor. znaci izluftiram ga, sav vazduh je izasao. valjda... a on i dalje nema grejanje i to crevo je hladno. radio je u mestu jedno pola sata. zagrejao se preslo pola. i ja ga provozao. grejanje upaljeno ali duva ladno. a auto vreo! i onda je od jednom kao probio, i poceo da greje toplo, i u tom trenutku je temperatura pala tacno na pola. i kad sam stao opet nije grejao a ono crevo je i dalje hladno. sta je problem? sta da uradim?

Link to post
Share on other sites

imao sam 10 litara koncentrata. recimo da sam prosuo litru prilikom zracenja i sipanja... ali nije ni toliko. a ostalo mi je jos jedno 3 litre cak i jace. kako da ga ozracim skroz? jel u hladanjak staje 10 litara ili u ceo motor, creva, i sve ostalo? kako da vidim da nije termostat rikno. mada pre skidanja hladanjaka je radio. i nije mi jasno sto ne radi grejanje?

Link to post
Share on other sites

dobiti sidu i ozraciti hladnjak na m50 je isto.Znam da kad smo kod drugara ozracavali hladnjak je bio na visoj tacki od motora,to znaci da je auto bio na uzbrdici okrenut prednjim tockovima na gore plus podignut na dizalici sa jedne i druge strane!

Link to post
Share on other sites

Bolje uzbrdicu, ali me buni grejanje jer termostat otvara relaciju hladnjak motor a grejenje treba da radi nevezano s termostatom, a i nema teorije da ozracis iz prve, moras to opet.

Link to post
Share on other sites
skidao sam hladanjak, nosio na krpljenje, odradjen je profi, uradjen hidro test. sve u fulu radi. spakovo na kola. i kupio sam 10L koncentrata antifriza. sipao od prilike 7 sve je skoro popio nesto je iscurelo kroz lufter prilikom luftiranja. al nece da radi grejanje, i ono crevo za leve strane, ono debelo je ladno. to levo cini mi se ide u motor. znaci izluftiram ga, sav vazduh je izasao. valjda... a on i dalje nema grejanje i to crevo je hladno. radio je u mestu jedno pola sata. zagrejao se preslo pola. i ja ga provozao. grejanje upaljeno ali duva ladno. a auto vreo! i onda je od jednom kao probio, i poceo da greje toplo, i u tom trenutku je temperatura pala tacno na pola. i kad sam stao opet nije grejao a ono crevo je i dalje hladno. sta je problem? sta da uradim?

Napravio si gresku sto si sipao tecnost u hladnjak a sistem ti je bio potpuno prazan,u takvim slucajevima je najbolje da otkacis crijevo sa hladnjaka i da u njemu sipas tecnost koja ce da se strmopizdi do najnize tacke u motoru pa tek onda paljenje auta i dolivanje u hladnjak jos koliko treba.

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao isti probljem na isti motor i mogu da ti kazem da sam bas imao muku da ga ozracim. Sto ti rekose gore podigni prednji deo na neko uzvisenje zagrej auto i sipaj antifriz kliko god da stane (grejanje na maksimum). Posle sam bar ja vozio auto jedno pola sata na visim obrtajoma bar iznad tri hiljade da pumpa malo brze pogura tecnost i na taj nacin i vazduh i da isti dodje u hladnjak a onda sam stao isto na uzvisenje i ispustao vazduh na sraf na hladnjaku a zatim sam dolio ono sto mi he hvalilo.

Ja sam tako resio problem a sada hoce li tebi da uspe iz prve videces ali tesko.

Link to post
Share on other sites
Samo malo pitanje? Kakav koncentrat si sipao? Nisi valjda 100%? Mesao sa vodom?

Pa sa cime ce da mesa, nego sa destilovanom vodom?

Link to post
Share on other sites