BMW 528i E28 from Novi Sad :)


Recommended Posts

Evo, slikah danas pa da vam predstavim moju Bebu...

Auto je inace vozio moj otac, pre 10god. je kupio drugi auto a ovaj je parkirao, nije mogao da ga proda, tako da je stajao i niko nije ni usao u njega svo to vreme... I posle 10 god. dodjem ja i stvari pocnu da se menjaju :D to je istorijat ukratko... Presao je 116161km, 87.god.

Mislim da ima nesto M opreme, ne znam tacno, ali u svakom slucaju Recaro siceve - mljac!

Ima zilion stvari koje treba srediti pa polako... Plan (za dominaciju svetom) je:

1. osposobiti motor, tj vec radi ali treba izmenjati razvodnu ruq, razvodnu kapu, svecice, kablove, termostat, filtere, ulje i te gluposti...

2. proveriti sajle, promeniti kocnice, gume ( mozda i felne - zavisi od finansija), amortizere... cisto da ne poginem...odmah... :)

3. kompletno farbanje

4. tapaciranje unutrasnjosti...

5. ostale estetske sitnice... sminka ;)

6. muzika - za pocetak bilo kakva, kasnije cu da budzim

7. ako sam nesto zaboravio neka bude 7...

za sada je 1. faza u toku... tacnije cekam delove

caka je: malo para, a necu da napravim neku seljakanu, nego da ga odradim kako treba... tako da polako... :)

Evo i slicica:

kodmjuxa018vv8.th.jpg

kodmjuxa001vl3.th.jpg

(sa haubom je sve u redu samo sto nije zatvoreno do kraja...)

kodmjuxa005th7.th.jpg

kodmjuxa006fa0.th.jpg

kodmjuxa010oy5.th.jpg

kodmjuxa011wb3.th.jpg

kodmjuxa009jn5.th.jpg

ima jos slika samo sto nisam hteo da smaram... i ovako dovoljno smorio :)

poz :D :pilot:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vauuu...

Nije valjda da ga je cale sa 116000 km samo tako ostavio da stoji i propada, a da mu nista nije bilo? ;) Steta!

Ali, Boze moj, sve se da srediti, samo polako. Imaces ti tu dosta posla kako vidim, ali nemoj NI SLUCAJNO gubiti nadu ako nesto zaskripi. :)

Mlad si, imas kad. Polako i sredi ga onako kako ti to zelis, samo nemoj preterivati sa nekim glupostima ipak je to BMW (moj savet-ogradjujem se).

BMW je ime koje ne treba skrnaviti, a to verovatno i sam znas, kad si vec ovde!

Sta da ti kazem, prati forum, gledaj slike, i polako...

Nek` ti je sa srecom i sto pre ga sredio kako dolikuje! :pilot:

Pozdrav! :D

Link to post
Share on other sites

Ako si nekada gledao emisiju na MTV-u, zove se Pimp My Ride mogao si da vidis kakvi krsevi dolaze kod njih u garazu i sta posle toga izlazi iz nje. Tako da malo strpljenja, malo parica i ima da napravis pravu limuzinu, auto je malo presao ako mu je to prava kilometraza.

P.S. Nikako nisam za onaj kitch koji prave ovi iz PMR, samo sam dao primer, ako se razumemo :pilot:

Srecno sa sredjivanjem i daj koju slicicu kad dodje do nekih vidnih promena :D

Link to post
Share on other sites
Nikako nisam za onaj kitch koji prave ovi iz PMR, samo sam dao primer, ako se razumemo

lol nisam ni mislio... Ne daj Boze ni jednom BMWu tog zla :D ... salim se, samo nije bas moj stil... kontao sam da ga uradim onako kako je bio kad je izasao iz fabrike sa jos po kojom sitnicom tu i tamo...

Nije valjda da ga je cale sa 116000 km samo tako ostavio da stoji i propada, a da mu nista nije bilo?

"Kupio" ga je neki lik, nije ni platio i posle par meseci ga je vratio sa manjkom delova - mada ja nisam primetio da fali nesto bitno... I od tada je cale par puta probao da ga proda i na kraju odustao... nije imao vremena, ili volje ili sta vec, a nije ga vozio zato sto trosi 15l nizbrdo ugasen na 100m...

Nego, imam par pitanja:

1. menjac je uzasno mlohav, kad ubacim u npr 5. ima lufta do 3., sta to moze biti?

2. prednji deo (dole) ispod tablice je skroz iskrivljen - udaren itd. a nisam primetio da se srafi nego mislim da je bas pricvrscen za ostatak karoserije, kako to srediti? (videti sliq)

kodmjuxa019qv5.th.jpg

jbt... uvek pisem memoare... sry... ali volim da budem iscrpan sa informacijama da posle ne bude zabune lol...

Link to post
Share on other sites

kontao sam da ga uradim onako kako je bio kad je izasao iz fabrike sa jos po kojom sitnicom tu i tamo...

Tooo covece. Bez glupavih dzidza midza. :D

Puno srece u radu.

Kad dodjes do farbanja preporucujem neku perverznu crnu.

Link to post
Share on other sites

Samo strpljenja i volje i bice svega, to je ipak vec klasika pa bi ja da sam na tvom mestu vratio sve na fabricko stanje mislim da bi tada bio najlepsi, opet to je samo moje misljenje, samo napred i sa srecom da ga sto pre dovedes u stanje koje ti zelis

Link to post
Share on other sites

evo i ja da te maximalno ohrabrim u ovom projektu , jako je lepo sto nisi pogledao taj auto i rekao " zabole me za krsha "

jos lepse je sto si resio ( nadam se da ces i istrajati ) da sredis ta ista kola

od nas ocekuj maximalnu pomoc koju mozemo da pruzimo

btw od M-a imas volan ....

Link to post
Share on other sites
btw od M-a imas volan ....

i sedista :preved: ;) :D :) :D :D :D obozavam ih!

Ma zaljubio sam se u auto... Devojka htela da me ostavi kad je cula da ga/je zovem Beba. :D

Link to post
Share on other sites

devojke dolaze i odlaze , ali ljubav prema bmw-u ostaje vecno

Link to post
Share on other sites

hahaha istina... :preved: BMW je BMW, a jedna Anja manje vise - isto mi je ;) salim se naravno... volim svoju devojku... ali ona ne voli moj auto... eeee zene, stalno se loze na te fore konkurencija ovo-ono...

Link to post
Share on other sites

Samo ti polako, daj boze da istrajes u svojoj nameri i sredis kola,

pa da vidish kako ce ga zavoleti...pogotovo kad krenu da se okrecu za vama u kolima kada prodjes ulicom :preved:

Samo imaj strpljenja, imas ti tu dosta posla, ali se isplati kada zavrsis.

Puno podrske i pozdrav.

Link to post
Share on other sites

PO MENI JE NAJBOLJE DA NADJES NEKOG STRANCA I DA SKIDANJEM DELOVA SA NJEGA SPAKUJES LEPO SVOJ AUTO JER AKO KUPUJES DEO PO DEO TO CE TE MNOGO KOSTATI A I TI DELOVI KOJI SE PRODAJU NOVI MOGU BITI SUMLJIVOG POREKLA I KVALITETA.VAZNO JE DA IMAS VIZIJU U GLAVI KAKAV BI AUTO PREBALO DA BUDE I DA ODRADIS DOBRO PRIMARNE STVARI.POTREBNO TI JE DOSTA NOVCA ALI ZNAJ DA SE OVO RADI OD SRCA.PUNO POZDRAVA I SRECE U VRACANJU JEDNOG STAROG BMWa U ZIVOT.

Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam vec o strancu, ali ne treba meni toliko delova... Delovi me sve ukupno izadju ne vise od 500e... Jedino sto ce me farbanje izaci kao Svetog Petra kajgana, ali nema veze jbg... U svakom slucaju, i ako potrosim na kraju 1500-2000e na njega, uvek ce biti bolji od drugih za te pare, zato sto je malo presao, znam kako je vozen, nije udaran itd... Jedino me malo brine potrosnja, a necu plin da ugradjujem, to je bogohuljenje staviti na tu masinu :D , me <3 benzin!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Razmisljao sam vec o strancu, ali ne treba meni toliko delova... Delovi me sve ukupno izadju ne vise od 500e... Jedino sto ce me farbanje izaci kao Svetog Petra kajgana, ali nema veze jbg... U svakom slucaju, i ako potrosim na kraju 1500-2000e na njega, uvek ce biti bolji od drugih za te pare, zato sto je malo presao, znam kako je vozen, nije udaran itd... Jedino me malo brine potrosnja, a necu plin da ugradjujem, to je bogohuljenje staviti na tu masinu :pilot: , me <3 benzin!

i jel se krenulo sa projektom?

Link to post
Share on other sites

Nego, imam par pitanja:

1. menjac je uzasno mlohav, kad ubacim u npr 5. ima lufta do 3., sta to moze biti?

2. prednji deo (dole) ispod tablice je skroz iskrivljen - udaren itd. a nisam primetio da se srafi nego mislim da je bas pricvrscen za ostatak karoserije, kako to srediti? (videti sliq)

1. na mehanizmu mjenjaca imaju nekakve pixne koje drze rucicu u centru one se pojedu nalaze se ispod rucice moze ih svaki tokar napraviti(bar mi je tako majstor rekao kad sam imao isti problem na kockici)

2. prednji dio tj.prsa najdes na nekom drugom bmw. i ja mislim da je on na punktove zavaren ako se nevaram jer nisam nikad gledao na njoj

p.s.imam jaako mocnu ralicu za nju a i motor 2.8 (zanimalo bi me kako bi se u kocki ponasalo)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

E, ljudi, doslo vreme da se pocne sa radovima... Do sada sam se mucio sa delovima, nista nisam mogao da nadjem pa i nisam bio nesto ozbiljan, ali sam se setio da mogu da kazem stricu da mi kupi u Nemackoj sta mi treba...

E sad cu za vikend da vidim sta mi sve fali sa jednim majstorom pa cu da odlucim da li cu delove ili da kupim ceo auto tamo pa samo da prepakujem...

ako ne uzmem auto tamo - jel neko zna gde u okolini novog sada ima bmw otpad da ne cimam strica stalno i koje prodavnice imaju sta mi treba? obisao sam ih dosta izmedju ostalih i Curcic i niko nije imao dosta stvari...

problem kod kupovine celog auta tamo je sto mora da se nadje primerak za ~500e koji je u stanju da predje 2000km... :S

Link to post
Share on other sites

Gledao sam skoro jedan 528 '86 god kao nov prva farba ima plin neregistrovan je i covek trazi 1200e. Mozda to moze malo i da se spusti. Preso je oko 150000km. Ne znam koliko ti se to isplati tj. neisplati.

Link to post
Share on other sites

gde? ima li oglas na netu ili tako nesto?

to je dosta para posto bi prepakivao svakako - emotivna vezanost :lol:

ali valja videti svakako

Link to post
Share on other sites