Recommended Posts

Malopre me sestra zove auto nece da upali (E34 524 td) ja sidjem probam stvarno nece. Krenem redom nista nije. Otvorim onu plastiku gde su kompjuteri kad ono prepuno vodom zbog kise. Odmah sam poskidao obadva kompjutera i kompjuter za ABS.

E sad neznam da li ce kad se osuse da rade?

Stavio sam ih na radiator da se suse, da li ce da im nesto smeta toplota?

I razmisljam da ih otvorim pa lepo fenom da izduvam , da li je to pametno?

Ili sam na**bo skroz?

Link to post
Share on other sites

Prvo mi nije jasno kako ti je usla voda do kompa. Druga stvar ako ti je komp potopljen nece mu nista faliti sem ako nije voda usla u njega. U tom slucaju racunaj nov.

Drugo, nisi objasnio kako nece da upali. Vergla, normalno, otezano, ili samo klik.

Ja vozim E34 524 td a imao sam problem pre 10 dana oko paljenja ali nije imalo veze sa kompom.

Link to post
Share on other sites

Pa voda je bila poplavila ceo onaj deo oko onog prostora za kompjutere a i onu kao kutiju za kompjutere. A ulazi na onu mrezicu pored soferke. Verovatno se odvod zapusio. :preved:

A vergla normalno kao da je na granici da upali ali ne upali.

Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo da skodi , ali obavezno ocisti tu resetkicu i odvod

Link to post
Share on other sites

Vratio sam komp. ali nista kao upali i skroz nemirno radi nazad zadimi kao nezdrav ( znaci nije gorivo jer dolazi do motora). Sad sam otvorio komp. pa fenom susim ako i posle nece onda ide nov-polovan :D . Plasim se da se nesto nije desilo bosh pumpi (elektronici) zbog kompa :preved: .

Hvala ljudi.

Link to post
Share on other sites

Pa sad sam skinuo i ono postolje gde se srafe kompjuteri. Neki retard koji je imao auto pre mene nesto cackao i ispale mu tri matice koje su se zaglavile u rupe koje sluze za odvod vode iz prostora za komp. Sad sam to sve sajlicom izvadio i probao (voda istice normalno). :preved:

E a voda najverovatnije kad pada jaka kisa ulazi tj. preliva se ,bar predpostavljam , iz onog glavnog kanala za odvod vode sa soferke. Vidi se.

Tako da nije na odmet to prekontrolisati u slobodno vreme.

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites