Recommended Posts

Sinoc u toku voznje iznenada je poceo da se cuje na mahove diferencijal. prvom i drugom nista, ali kasnije, valjda sto brze auto ide onda pocinje da bruji.

Primetio sam da kad sam npr. u 4 stepenu i dostignem odredjenu brzinu, i onda pustim papucicu gasa, auto u 4 brzini i krece se bez gasa, onda se nista ne cuje, ide normalno, i cim sasvim malo dodam gasa on tada pocne da bruji u pocetku i sto vise gasa dodajem, on se utisava. Malo je cudno, ali to je najbolje sto sam mogao da opisem.

Da li je u pitanju nedostatak ulja u diff-u? ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites
Sinoc u toku voznje iznenada je poceo da se cuje na mahove diferencijal. prvom i drugom nista, ali kasnije, valjda sto brze auto ide onda pocinje da bruji.

Primetio sam da kad sam npr. u 4 stepenu i dostignem odredjenu brzinu, i onda pustim papucicu gasa, auto u 4 brzini i krece se bez gasa, onda se nista ne cuje, ide normalno, i cim sasvim malo dodam gasa on tada pocne da bruji u pocetku i sto vise gasa dodajem, on se utisava. Malo je cudno, ali to je najbolje sto sam mogao da opisem.

Da li je u pitanju nedostatak ulja u diff-u? ili nesto drugo?

Verovatno nema ulja,kupi 1l sae 80 ili 90,ispusti staro i dolij novo ako nije kasno,pa i ako je riknuo preziveces jer ces polovan naci za 50e.

Link to post
Share on other sites

ili nema ulja ili ti je otišao ležaj,ali prije da je ležaj...tako je kod mene bilo...imam jedan diff kompletno rastavljen,poslikam ga sutra pa to pošaljem slike da vidiš o kojem je ležaju riječ...

Link to post
Share on other sites

evo ovjde se nalazi taj ležaj,koji u većini slučajeva rikne prvi crkne...

dsc00465z.jpg

naravno moraš sve poskidat da bi ga mogao promjenit...

evo primjer kako se to kod mene fino rasulo sve...

ležaj...ili ono što je ostalo od njega

dsc00459so.jpg

i taj pinjol koji se isto tako oće potrošit zbog toga zujanja

dsc00462c.jpg

samo što je u mom slučaju taj pinjol dobio toliko lufta na ležaju da su se poremetili zupci i sve se rasulo,moj savjet ti je ako imaš šperu,obavezno promjenit sve ležajeve...

Link to post
Share on other sites

Proveri i lezaj na kardanu. Kod prijatelja se isto takko culo kao i kod tebe, kasnije se ispostavilo da je ustvari lezaj kardana. Oce valjda da prenosi zvuk tako preko kardana pa se cuje kao da je dif. Proveri.

Link to post
Share on other sites

ma to sam i mislio a uradim na kraju. Nego moze li ovo mene da dovede do toga da me auto ostavi na putu da se totalno sjebe, posto auto vozim svaki dan, preko mi je potreban.

Link to post
Share on other sites