Diode u tabli,sta tacno pokazuju???


Recommended Posts

Kad sam kupio BMW-a,kad dam kontakt pojave se zelene diode(tri od 5,7,ne znam tacno),sad mi pokazuje samo dve zelene,a vidim u pozadini da ima jedna zuta i crvena,sta ovo pokazuje? :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
Kad sam kupio BMW-a,kad dam kontakt pojave se zelene diode(tri od 5,7,ne znam tacno),sad mi pokazuje samo dve zelene,a vidim u pozadini da ima jedna zuta i crvena,sta ovo pokazuje? :pleasantry:

servisni interval, imas u fabrickoj knjizici tacno uputstvo, ako se dobro secam, kad uradis servis poniste ti to i svetle sve lampice zelene, vremenom se gase zelene i kad dodje do crvene ponovo u servis nisam siguran davno sam citao uputsvo... mozda ima i nesto izmedju

Link to post
Share on other sites
Aha,uradio sam servis na 129 000 km,dobio sam fabricko uputstvo ali u njemu nema nista,pogledacu jos jednom sutra posto mi je u autu,kako da ponistim to?

hmmm, ima dva nacina, jedan je da ti se ponisti u serivisu sa tom spravom koja sluzi bas za to imaju svi malo jaci bmw servisi, a druga je da se ponistava pomocu jedne zice ako se dobro secam daje se masa a mozda i plus u neki pin u dzeku za dijagnostiku... po meni prva solucija mnogo lepse zvuci...

Link to post
Share on other sites
hmmm, ima dva nacina, jedan je da ti se ponisti u serivisu sa tom spravom koja sluzi bas za to imaju svi malo jaci bmw servisi, a druga je da se ponistava pomocu jedne zice ako se dobro secam daje se masa a mozda i plus u neki pin u dzeku za dijagnostiku... po meni prva solucija mnogo lepse zvuci...

Nasao sam ovo drugo resenje na forumu! :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Gase se po jedna zelena,kada se upali zuta radis servis (ulje i filtere),kada se upali jos jedna signalizacija iznad na kojoj pise inspection to je godisnji servis ili ulje u menjacu i diferencijalu.Ponistavas uredjajem za resetovanjem ili zicom spojis pinove 7 i 19 ako je noviji tj siroki dzek nije nista komplikovano ako sam menjas ulje,das kontakt prspojis 7 i 19 i on ugasi zutu ili ako je svetlela crvena,i popali sve zelene

Link to post
Share on other sites