Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svako ima svoja shvatanja ali meni je smesno sto su oni najveci pljuvaci, a njihova cuvena britanska imena su sada vecinom u rukama nemaca. Zapravo vise ni nemaju auto industriju...

@sal ko

A gde sam napisao da je jugo zakon?? I sta je tu toliko cudno u tome sto sam napisao?

Link to post
Share on other sites

a sta bi sa onim njihovim trotockasem???? ( del & rodni) zar postoji nesto gore od toga?

prenapucani englezi!! :) :)

p.s.

"leon63"-e sta bi sa inst. tablom ima li joj pomoci?? :bb:

Link to post
Share on other sites

Sto tako, do juce ste odrastali u tim kolima a sad zapali, nek mi kaze ko je 80-tih vozio bmw-a???

Za godine u kojima se pojavio yugo je bio sasvim konkurentan auto, to sto se drzava urusila a samim tim srozala i zastavin kvalitet nije kriv yugo nego mi..., "krivi smo mi sto smo ih pustili" kako kaze Balasevic!

Link to post
Share on other sites

Konkurentan??? Sa cime... Kada...

Sta su na autu promenili za 25 godina sem plasticnih gluposti ??? Cak su kvalitetniji bili prvih godina nego od 1991. pa na ovamo. Daj bre budimo realni.

Otac mi je racionalno razmisljao bolje polovan auto iz Zapadne Evrope, nego produkt Zastave.

Link to post
Share on other sites

Npr. ja sam vozio, tj. dusu vadio kecu (motor -italijan), jedno 3 godine i nista na njemu nisam promenio! Uvek je palio iz prve.

Pomenuti trotokcas bi poklekao posle nedelju dana :huh:

Link to post
Share on other sites

Zastava automobili nikada nisu napravili pravi automobil i na to tako i treba gledati, uvek je nesto falilo i novu zastavu kada kupite, nesto otpada nesto se raspada.Ali zato je automobil koji zahteva minimalno odrzavanje,moj kec je dosao iz Sapca do Valjeva bez trunke ulja, ceo put nije gasio lampu, isao sam na Divcibare uz i niz Kaonu rucna non stop, uz ski stazu, dok ne spadnu sve obloge sa lamele i ni nitne ne dohvataju do korpe, prevukao je tone i tone i nismo uspeli da mu dodjemo gleve, pre nego sto smo mu zamenili motor vozio sam ga mesec dana bez ulja, nsam mu dosuo ni kapi i palio je do samog kraja. Nema tog automobila koji bi toliko trpeo, ali zato je voznja kao u trokolici stalno nesto lupa lomi, ne radi sinhron na drugoj, crklo ovo crklo ono.

Link to post
Share on other sites
Otac mi je racionalno razmisljao bolje polovan auto iz Zapadne Evrope, nego produkt Zastave

pa nije moj cale bio neracionalan ili glup, nego nije imao za bolje od zastave. a sto je najbolje, komsija je imao isto ili slicno, pa nije mogao da bude ni zavidan. za to vreme, sistem upravljanja, vladanja i sistem vrednosti, zastava je bila savrsena. bmw vlasnike si mogao na prste ruke da prebrojis skoro do 90tih.

Link to post
Share on other sites
pa nije moj cale bio neracionalan ili glup, nego nije imao za bolje od zastave. a sto je najbolje, komsija je imao isto ili slicno, pa nije mogao da bude ni zavidan. za to vreme, sistem upravljanja, vladanja i sistem vrednosti, zastava je bila savrsena. bmw vlasnike si mogao na prste ruke da prebrojis skoro do 90tih.

Slazem se u potpunosti,moj otac je vozio 101 od 87-03,punih 16 godina i nikada ga auto nije izneverio,a sluzio je i kao putnicki i teretni,vukao prikolicu,imao galeriju gde se tovarilo sve i svasta,kad je dosao meni u ruke ma rastzao sam ga i nista,jest da je neudoban i nesklatan ali kvalitet je sigurno vrhunski pogotovo motori,dok ono sto se proizvodilo od 91 je obicna sminka i raspad sistema.

Link to post
Share on other sites

Ne radi se o tome nije moj otac kupovao BMW, Audi, Mercedec iz fabrike, nego polovan auto sa zapada star par godina.

Link to post
Share on other sites

[quote name='TOKYO' date='Feb 20 2010, 00:01' post='11439

nek mi kaze ko je 80-tih vozio bmw-a???

moj otac je vozio-a imali smo yuga jednom kupio ga cale novog i prodali ga za 15 dana jer je bio fantastican :huh: :ok:

Link to post
Share on other sites
Ne radi se o tome nije moj otac kupovao BMW, Audi, Mercedec iz fabrike, nego polovan auto sa zapada star par godina.

i mi smo to radili-ALI IZGLEDA DA SU NASI RODITELJI GLUPI -TREBA ZASTAVA DA SE VOZI ZA ISTE PARE- I najgora stvar kod nas je kad kazu NOVO JE NOVO- pa ja vise volim moje auto iz 91 god nego novi punto-vozio sam ga i imo sam utisak da cemo da se raspadnemo- ALI IPAK NOVO JE NOVO JBG :huh:

Link to post
Share on other sites

Jbt kako mozete da poredite jugo danas i 1981???? Da je dobar nije, danas je smejurija ali kad je poceo da se proizvodi bio je sasvim zadovoljavajuci, to sto je ostao isti do danas je neka druga prica...

Link to post
Share on other sites

Grujo, to se nekad zvalo malogradjanstina....

Ti si mlad decko i vidim da dobro kapiras! :huh:

Izreda nailazim na ljude koji postavljaju neverovatno bedna pitanja a dobro znam sta su do juce vozili...

Najcesca od tih pitanja su...

- Kako mozes da izdrzis bez klime u kolima? ( do juce je skodu favorit vozio )

- Namas servo????????????????????????????????????????????????????????? AAAAUUUU

- Zaboravio sam da postoje rucice za otvaranje prozora... ( isti lik je do pre dve godine vozio askonu iz 86-te )

- Moras staviti ksenone, ne znas kako to sija?? ( aaa ja sam imao pet puta bolja svetla na mom kadetu kocki nego na toj njegovoj alfi 156, isti lik je do juce vozio suzu u tri boje bez zadnjih rubova )

A takodje opet pomenuti lik iznad, moju kocku zove zikina dinastija ( znas zbog cega ) a onda je slucajno popasao one dve cevke na sivoj 2.5 i od tad se ponasa kao najobicniji pichic.....

Primera ima koliko hoces, realno gledano 80-tih je malo ko vozio neki noviji Bmw kod nas, obicno su to bile Lade, Skode, Pezoi, Fiati itd itd, daleko je manje bilo novijih Audija, Mercedesa i sl.

I DA Yugo je te davne 1981 bio sasvim konkurentan auto u svoj maloj klasi, a takodje i Zastava 101....

E sad, mogu i ja da se pohvalim.... Moj deda je jos davne 66-te ( dok su po neki vozili ficu ) kupio novu skodu 1000mb, pa je 72-3 imao nov Fiat 125 specijal ( stariji ce znati o kojem autu se radi ), pa krajem 70 tih novu ladu 1600 itd, Moj matori je 80 tih vozio wartburg takodje nov, pa audi 80 ( polovan ) pa nov Aleko ( veliki promasaj ) pa Fiat Cromu sa full opremom, pa opel senatora, pa Seat Ibizu ( dok jos nisu ni znali da postoji doticna marka )...... itd, itd, i ja sam promenio sve i svasta ali opet ne dajem sebi za pravo da pljujem po kolima koja su izgradile generacije.....

Mislim da je poenta lako shvatljiva!

Link to post
Share on other sites

kao prvo -grujo niko ne poredi yuga tad i sad-pricamo uopsteno

kao drugo -TOKYO- NIJA U PITANJU MALOGRADJANSTINA-a kad smo kod toga ko je mlad decko i ti si mlad decko -meni je ovaj bmw koji sad vozim 35 auto po redu-racunam sto moje sto ocevo-a u autu nemam ni klimu ni el.podizace ni ksenone-znaci niko nije prico o tome-vec o yugu ko autu-a za tvoju informaciju moj otac je bio jedan od boljih reli vozaca tako da smo se bas navozali i nagledali auta-pa dobro ih i upoznali jer smo imali radionicu -privatnu do duse samo za nas koju ja i dalje koristim samo za svoje potrebe-

a to sa malogradjanstinom je doslo inace od tih koji su iz vecih gradova a inace su nekad sisli sa nekih brda pa ih kompleks ubija godinama

Link to post
Share on other sites

niste se vi, u zivotu ni jednom, vruci 'ladne vode napili pa je lako pljuvati, al' sto kaze tokijo, ta zastava, kakva god da je, bila je prvi auto mnogima.

od 90 pa do, mozda i dan danas, vreme nije teklo kao u ostatku sveta pa tako je i ta nesretna zastava ostala ista od prvog dana.

Link to post
Share on other sites